32-32 (15-17)

NB I, Női, MKK, Mérkőzések, 23. forduló.

2021.05.15. 18:00 óra, Vác, Város Sportcsarnok, 180 néző.

Vezette: BÓCZ László, WIEDEMANN Viktor (Magyarország).

Praktiker-Vác: BÁLINT Anna (kapus), BUKOVSZKY Anna (kapus) - DIÓSZEGI Nikolett 8, TYISKOV-HELEMBAI Fanny 5, KÁCSOR Gréta 5, SZONDI Zsófia 4, BÁRDY Noémi 2, PÁLFFY Anna 2, HÁMORI Konszuéla 2, ARON Andrea 2/1, LAKATOS Rita 1, SZABÓ Laura 1/1, SZEBERÉNYI Flóra. Vezetőedző: SZILÁGYI Zoltán.

Siófok KC: SZIKORA Melinda (kapus), KRASZNAI Júlia (kapus), CSAPÓ Kincső (kapus) - JEZICS Katarina 7, TOMORI Zsuzsanna 6, SUCH Nelli 6, MAZÁK-NÉMETH Csilla 4, NIOMBLA Gnonsiane 3, PAPP Nikoletta 3, TÓTH Gabriella 3/1, LAPOS Laura, KADLICSEK Zea, AOUSTIN Camille, HORACEK Tamara, JUHÁSZ Fanni. Vezetőedző: ZOVKO Zdravko.

Hétméteres: 7/2 (KÁCSOR Gréta 1/0, BÁRDY Noémi 1/0, ARON Andrea 2/1, SZABÓ Laura 3/1), illetve 2/1 (TÓTH Gabriella 2/1).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (JEZICS Katarina).

Kiállítás: 2 (DIÓSZEGI Nikolett 4'), illetve 3 (JEZICS Katarina 2', PAPP Nikoletta 2', MAZÁK-NÉMETH Csilla 2').

Részeredmények: 5. percben 2-3, 10. percben 4-7, 15. percben 7-10, 20. percben 9-13, 25. percben 12-16, 30. percben 15-17, 35. percben 18-20, 40. percben 19-22, 45. percben 23-24, 50. percben 26-26, 55. percben 28-29, 60. percben 32-32.

1. Győri Audi ETO KC 8 7 0 1 297-191 106 14
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 8 7 0 1 254-193 61 14
3. Siófok KC 10 4 1 5 295-306 -11 9
4. Praktiker-Vác 8 3 1 4 213-246 -33 7
5. DVSC SCHAEFFLER 7 2 0 5 203-215 -12 4
6. Alba Fehérvár KC 9 1 0 8 223-334 -111 2
Szilágyi Zoltán: „Gratulálok a vendégek pontszerzéshez, illetve a nemzetközi porondon elért második helyezésükhöz. A Siófok egy hét alatt a negyedik mérkőzését játszotta, és mi pontosan erre számítottunk, hogy ma lehet esélyünk egy szoros össze- csapásra. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen többször is vert helyzetből álltunk fel. Kezünkben volt a mérkőzés, akár nyerhettünk is volna, de a meccs képe alapján úgy gondolom, hogy igazságos döntetlen született. Örülök, hogy ilyen han- gulatban tudtunk kézilabdázni, a szurkolóink nagy szerepet vállaltak abban, hogy visszakapaszkodtunk. Rangadóhoz méltó atmoszféra uralkodott a csarnokban, ez már mindenkinek nagyon hiányzott."

Zdravko Zovko: „Az első félidőben jobbak voltunk, így a szünetben a vezetésünk úgy gondolom, hogy reális volt. A fordulás után azonban változott a játék képe. Végig nagyot harcoltunk, de fizikálisan felemésztette a csapatot a mögöttünk hagyott hét. Összességében jó mérkőzést játszottunk, gratulálok mindkét csapatnak.”