28-30 (12-16)

NB I, Női, MKK, Mérkőzések, 26. forduló.

2021.05.30. 16:00 óra, Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok, 700 néző.

Vezette: FELHÖ Ferenc, ÖCSI Tamás (Magyarország).

DVSC SCHAEFFLER: GIEGERICH Ann-Cathrin (kapus), CSAPÓ Kyra (kapus) - KOVÁCS Anna 11/2, VÁMOS Petra 6, BORDÁS Réka 2, FÜZI-TÓVIZI Petra 2, HORNYÁK Dóra 2/1, DESPOTOVICS Jelena 1, ARANY Rebeka 1, PETRUS Mirtill 1, BÁNFAI Kíra 1, CSERNYÁNSZKI Liliána 1, KARSTEN Elke, VANTARA-KELEMEN Éva, VÁMOSI Panna, POCZETNYIK Luca. Vezetőedző: KUDOR Kitti.

Praktiker-Vác: BÁLINT Anna (kapus), BUKOVSZKY Anna (kapus) - KÁCSOR Gréta 6, SZABÓ Laura 5/4, TYISKOV-HELEMBAI Fanny 4, SZONDI Zsófia 4, HÁMORI Konszuéla 4, BÁRDY Noémi 3, DIÓSZEGI Nikolett 2, ARON Andrea 2, LAKATOS Rita, PÁLFFY Anna, SZEBERÉNYI Flóra. Vezetőedző: SZILÁGYI Zoltán.

Hétméteres: 5/3 (KOVÁCS Anna 3/2, HORNYÁK Dóra 2/1), illetve 4/4 (SZABÓ Laura 4/4).

Sárga lapok: 1 (BORDÁS Réka), illetve 3 (HÁMORI Konszuéla, BÁRDY Noémi, SZONDI Zsófia).

Kiállítás: 6 (FÜZI-TÓVIZI Petra 2', VANTARA-KELEMEN Éva 4', BORDÁS Réka 2', VÁMOS Petra 2', HORNYÁK Dóra 2'), illetve 5 (HÁMORI Konszuéla 2', ARON Andrea 2', TYISKOV-HELEMBAI Fanny 4', DIÓSZEGI Nikolett 2').

Részeredmények: 5. percben 0-3, 10. percben 2-5, 15. percben 5-7, 20. percben 7-11, 25. percben 8-14, 30. percben 12-16, 35. percben 16-18, 40. percben 18-20, 45. percben 21-23, 50. percben 22-25, 55. percben 26-28, 60. percben 28-30.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 9 0 1 314-240 74 18
2. Győri Audi ETO KC 9 8 0 1 333-212 121 16
3. Siófok KC 10 4 1 5 295-306 -11 9
4. Praktiker-Vác 10 4 1 5 264-310 -46 9
5. DVSC SCHAEFFLER 9 2 0 7 258-274 -16 4
6. Alba Fehérvár KC 10 1 0 9 243-365 -122 2

Kudor Kitti: „Adtunk harminc perc előnyt a jól játszó vendégeknek, utána sok ener- giát emésztett fel a felzárkózás, s amikor közel kerültünk ellenfelünkhöz mindig hibáz- tunk. Nem voltunk élesek, ezt mutatja a rengeteg technikai hiba és kihagyott ziccer.”

Szilágyi Zoltán: „Az volt az esélyünk, hogy az elejétől jól kézilabdázzunk, lassítsuk a DVSC játékát, próbáljuk megállítani a keresztmozgásait és a lerohanásokat. Nehéz helyzetben voltunk, de nagyot küzdve meg tudtuk nyerni a mérkőzést.”

Forrás (nyilatkozatok): DVSC SCHAEFFLER honlap