20-31 (8-18)

NB I, Női, MKK, Mérkőzések, 25. forduló.

2021.05.25. 18:00 óra, Székesfehérvár, KÖFÉM Sportcsarnok, 500 néző.

Vezette: HÉJJAS Tímea, KRÁNITZ Andrea (Magyarország).

Alba Fehérvár KC: KUBINA Molli (kapus), DÁNYI Bernadett (kapus), PIJEVICS Tea 1 (kapus) - GERHÁTH Kincső 8/1, UTASI Linda 3, TEMES Bernadett 3, SZABÓ-MÁJER Krisztina 2, HÁFRA Luca 1, BARDI Fruzsina 1, SULYOK Réka 1, TÖPFNER Alexandra, BOLDIZSÁR Bianka, TOLNAI Laura, RÓZSÁS Josephine, SZARKA Adrienn, KERTÉSZ Korina. Vezetőedző: JÓZSA Krisztián.

FTC-Rail Cargo Hungaria: JANURIK Kinga (kapus), BÖDE-BÍRÓ Blanka (kapus) - BÖLK Emily 5, KOVÁCS Anett 5, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 5, TÓTH Nikolett 4, KLUJBER Katrin 2, KISFALUDY Anett 2, PÁSZTOR Noémi 2, MALESTEIN Antje 2/1, HÁFRA Noémi 1, MÁRTON Gréta 1, STOLLE Alicia 1, SZUCSÁNSZKI Zita 1, BEHNKE Julia, CSISZÁR-SZEKERES Klára. Vezetőedző: ELEK Gábor.

Hétméteres: 2/1 (GERHÁTH Kincső 1/1, TÖPFNER Alexandra 1/0), illetve 1/1 (MALESTEIN Antje 1/1).

Sárga lapok: 1 (KERTÉSZ Korina), illetve 3 (KISFALUDY Anett, PÁSZTOR Noémi, TÓTH Nikolett).

Kiállítás: 3 (TOLNAI Laura 2', BARDI Fruzsina 2', GERHÁTH Kincső 2'), illetve 3 (KISFALUDY Anett 2', MALESTEIN Antje 2', PÁSZTOR Noémi 2').

Részeredmények: 5. percben 1-1, 10. percben 2-5, 15. percben 3-7, 20. percben 5-10, 25. percben 6-13, 30. percben 8-18, 35. percben 10-20, 40. percben 11-22, 45. percben 14-24, 50. percben 14-28, 55. percben 16-30, 60. percben 20-31.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 9 0 1 314-240 74 18
2. Győri Audi ETO KC 9 8 0 1 333-212 121 16
3. Siófok KC 10 4 1 5 295-306 -11 9
4. Praktiker-Vác 9 3 1 5 234-282 -48 7
5. DVSC SCHAEFFLER 8 2 0 6 230-244 -14 4
6. Alba Fehérvár KC 10 1 0 9 243-365 -122 2

Józsa Krisztián: „Az első félidőben kicsit izgulósan kezdtünk, és talán kissé hitetlenek is voltunk. A szünet után jól álltak be a fiatalok, ennek nagyon örülök, mert ennek a klubnak ez lehet a jövője. Végrehajtottuk feladatokat, amelyeket edzésen gyakorol- tunk. Emellett az is örömmel töltött el, hogy helytálltunk.”

Elek Gábor: „Legfontosabb része, és elsődleges célunk a győzelem volt ezen a mér- kőzésen. Az elején egy kicsit idegesek voltunk, de ez érthető a jelen helyzetben. Ahogy megnyugodtunk, már más lett a játék minősége.”

Forrás (nyilatkozatok): Nemzeti Sport online