2022.02.12. 23:27KOMMENTEK >>

ES Besancon Feminin - Motherson Mosonmagyaróvár

34-24 (19-9)

EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, A-csoport, 5. forduló.

2022.02.12. 20:00 óra, Besancon, Palais des Sports Ghani Yalouz Besancon, 1800 néző.

Vezette: Andreas CAPOCCIA, Beat JUCKER (Svájc).

EHF-képviselő: Alan GERIMA (Málta).

ES Besancon Feminin: FRANK Roxanne (kapus), BONNET Florence (kapus) - ROSIAK Aleksandra 8, AOUSTIN Camille 6, MAIROT Clarisse 4, GRANIER Lucie 4, CUSSET Louise 3, ROBERT Pauline 3, FAURE Juliette 2, DEMBÉLÉ Audrey 2, ZAZAI Sabrina 2/2, ROY Mathilde, TSHIMANGA Kiara, JENSEN Line. Vezetőedző: MIZOULE Sébastien.

Motherson Mosonmagyaróvári KC: MISTINA Kitty (kapus), SZEMEREY Zsófia (kapus) - TÓTH Eszter 6/3, HAJTAI Vanessza 4, TÓTH Gabriella 4/1, ASANIN Tanja 3, KOVÁCS Patrícia 3, TÖRÖK Lilly 2, MIHÁLY Petra 1, MILICS Bojana 1, KOJICS Ana, TÖRÖK Rebeka. Vezetőedző: GYURKA János.

Hétméteres: 5/2 (ZAZAI Sabrina 5/2), illetve 5/4 (TÓTH Eszter 3/3, TÓTH Gabriella 2/1).

Sárga lapok: 2 (MAIROT Clarisse, CUSSET Louise), illetve 0.

Kiállítás: 4 (CUSSET Louise 2', AOUSTIN Camille 2', ROBERT Pauline 2', GRANIER Lucie 2'), illetve 7 (KOVÁCS Patrícia 4', MIHÁLY Petra 2', TÖRÖK Lilly 2', ASANIN Tanja 4', MILICS Bojana 2').

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 7-5, 15. percben 12-6, 20. percben 13-7, 25. percben 18-8, 30. percben 19-9, 35. percben 22-11, 40. percben 24-15, 45. percben 26-16, 50. percben 30-20, 55. percben 32-24, 60. percben 34-24.

Lövés hatékonyság: 65 % (52 lövés - 34 gól), illetve 55 % (44 lövés - 24 gól).

Kapus teljesítmény: 32 % - 36 lövés - 12 védés (FRANK Roxanne 29 % - 32 lövés - 10 védés - 22 kapott gól; BONNET Florence 50 % - 4 lövés - 2 védés, egyet hétméteresből - 2 kapott gól), illetve 29 % - 49 lövés - 15 védés (SZEMEREY Zsófia 32 % - 35 lövés - 12 védés, hármat hétméteresből - 23 kapott gól; MISTINA Kitty 20 % - 14 lövés - 3 védés - 11 kapott gól).

1. Sola HK 4 4 0 0 122-97 25 8
2. ES Besancon Feminin 5 3 0 2 155-154 1 6
3. Motherson Mosonmagyaróvári KC 5 2 0 3 131-141 -10 4
4. HC Lokomotiva Zagreb 4 0 0 4 90-106 -16 0

A Motherson Mosonmagyaróvár az első fordulóban Győrött nyolc gól különbséggel győzte le az ES Besancon Feminin csapatát (38-30), a visszavágón az ötödik fordulóban viszont tízgólos vereséget szenvedett (23-34), így, ha az utolsó körben a két csapat között pont- azonosság alakulna ki, az egymás elleni mérlegben jobb a francia együttes. A nagyarányú vereség egyúttal azt is jelenti, hogy Gyurka János tanítványainak már matematikai esélyük sincs a továbbjutásra (a csoport első és második helyen végzett csapatok jutnak tovább a negyeddöntőbe).

Sébastien Mizoule: „A mérkőzés előtt elmondtam, hogy mielőtt a továbbjutásra gondol- nánk, először meg kell nyernünk ezt a mérkőzést. Láttuk, mire képesek a magyarok az első mérkőzésen, és alaposan kielemeztük, hol okoztak akkor gondokat nekünk. Jelentős bra- vúrnak tartom, hogy sikerült ilyen különbséggel legyőzni az ellenfelünket, az erőnket mutat- ja, hogy ezen a szinten nagy hátrányt le tudtunk dolgozni.”

Gyurka János: „Mindössze tíz mezőnyjátékosunk van, így próbáljuk meg megoldani soro- zatban ezeket a nem is akármilyen mérkőzéseket. Szerkezeti és taktikai változtatásokat is eszközölni kellett volna, de ehhez friss játékosokra lenne szükség, mi pedig hetek óta kevesen vagyunk. Jobb koncentrációval azonban még így is lett volna esélyünk a nekünk kedvező eredményre, de a sorsdöntő pillana- tokban hibáztunk.”