EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, A-csoport, 1. forduló.

2022.01.09. 14:00 óra, Győr, Audi Aréna, 1000 néző.

Vezette: Ilir BYTYGI, Syart KASZAPI (Koszovó).

EHF-képviselő: Peter DVORSKY (Szlovákia).

Motherson Mosonmagyaróvári KC: MISTINA Kitty (kapus), SZEMEREY Zsófia (kapus) - PÁSZTOR Noémi 7, TÓTH Gabriella 6, KOJICS Ana 4, KOVÁCS Patrícia 4, STRANIGG Zsófia 4/3, TÓTH Eszter 3, HAJTAI Vanessza 3, ASANIN Tanja 3, LANCZ Barbora 3, MIHÁLY Petra 1, BABINSZKY Lara, TÖRÖK Lilly, CSEKŐ Brigitta. Vezetőedző: GYURKA János.

ES Besancon Feminin: FRANK Roxanne (kapus), BONNET Florence (kapus) - ROBERT Pauline 5, DEMBÉLÉ Audrey 5, FRECON Alizee 4, GRANIER Lucie 4, ZAZAI Sabrina 4/3, MAIROT Clarisse 3, AOUSTIN Camille 3, NOSEK Natalia 2, CUENOT Lea, TSHIMANGA Kiara, MAIROT Juliette, FAURE Juliette, ROSIAK Aleksandra. Vezetőedző: MIZOULE Sébastien.

Hétméteres: 5/3 (STRANIGG Zsófia 4/3, TÓTH Eszter 1/0), illetve 3/3 (ZAZAI Sabrina 3/3).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (FAURE Juliette).

Kiállítás: 3 (PÁSZTOR Noémi 4', TÓTH Gabriella 2'), illetve 4 (FRECON Alizee 2', MAIROT Clarisse 2', ROBERT Pauline 2', DEMBÉLÉ Audrey 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 4-4, 15. percben 9-6, 20. percben 13-10, 25. percben 16-12, 30. percben 20-13, 35. percben 21-16, 40. percben 24-20, 45. percben 27-22, 50. percben 32-26, 55. percben 36-28, 60. percben 38-30.

Lövés hatékonyság: 75 % (51 lövés - 38 gól), illetve 59 % (51 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 32 % - 44 lövés - 14 védés (SZEMEREY Zsófia 30 % - 37 lövés - 11 védés - 26 kapott gól; MISTINA Kitty 43 % - 7 lövés - 3 védés - 4 kapott gól), illetve 17 % - 46 lövés - 8 védés (FRANK Roxanne 18 % - 45 lövés - 8 védés, egyet hétméteresből - 37 kapott gól; BONNET Florence 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. Motherson Mosonmagyaróvári KC 1 1 0 0 38-30 8 2
2. Sola HK 0 0 0 0 0-0 0 0
3. HC Lokomotiva Zagreb 0 0 0 0 0-0 0 0
4. ES Besancon Feminin 1 0 0 1 30-38 -8 0

Gyurka János: „A Besancon egy rendkívül kellemetlen ellenfél, kiváló csapat, gyors kézilab- dát játszik és remekül használja ki az egy az egy elleni szituációkat. A célunk az volt ellenük, hogy hatvan percig bírjuk a tempót és koncentráltan kézilabdázzunk. Elsősorban azért jár az elismerés a csapatomnak, hogy meg tudta valósítani azt, amit megbeszéltünk, eltervez- tünk. Minden csapatrészben voltak meghatározó teljesítmények, nagyszerű kapus teljesít- ményt, határozott védekezést, erőteljes támadó játékot mutattunk, ami egy nagyon érté- kes győzelmet eredményezett.”

Sébastien Mizoule: Egy nagyon színvonalas, jó mérkőzést játszottunk, amelyen azonban a védekezésünkben sok volt a hiba, amit a kapott góljaink száma is mutat. Természetesen számítottunk arra, hogy egy magyar csapat ellen figyelni kell a közeli és távoli zónákra, a komoly fizikai terhelésre. Az MKC be is bizonyította, hogy nagyon jó csapat, amely a francia bajnokságban is az élmezőnyhöz tartozna. Nekünk pedig javulnunk kell a folytatásban, ha ebben a sorozatban sikeresek akarunk lenni.”