EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, D-csoport, 6. forduló.

2021.02.20. 16:00 óra, Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 20 néző.

Vezette: Malgorzata LIDECKA, Urszula LESIAK (Lengyelország).

EHF-képviselő: TORDAI Ilona (Magyarország).

Siófok KC: SZIKORA Melinda (kapus), CSAPÓ Kincső (kapus) - TÓTH Gabriella 9/4, JEZICS Katarina 4, HORACEK Tamara 4, BÖHME Simone 4, LAPOS Laura 2, SUCH Nelli 2, AOUSTIN Camille 2, HÁRSFALVI Júlia 2, PAPP Nikoletta, KADLICSEK Zea, JUHÁSZ Fanni.

Fleury Loiret Handball: TOUBISSA ELBECO Justucia (kapus), DIAS MORESCHI Gabriela (kapus) - BOUKTIT Sarah 8, ONDONO Oriane 6, GUIALO Isabel 5/1, RIZO GOMEZ Eyatne 2, TÉCHER Elisa 2, WAJOKA Suzanne 2, LACRABERE Alexandra 2/1, DAPINA Raissa 1, USCINOWICZ Paulina, VIDAK Marijeta, PEILLON Mélina, BEGON Lilou. Vezetőedző: CASSAN Christophe.

Hétméteres: 4/4 (TÓTH Gabriella 4/4), illetve 3/2 (GUIALO Isabel 1/1, LACRABERE Alexandra 2/1).

Sárga lapok: 1 (HORACEK Tamara), illetve 1 (WAJOKA Suzanne).

Kiállítás: 1 (HÁRSFALVI Júlia 2'), illetve 5 (RIZO GOMEZ Eyatne 2', BOUKTIT Sarah 2', LACRABERE Alexandra 4', USCINOWICZ Paulina 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (RIZO GOMEZ Eyatne).

Részeredmények: 5. percben 4-3, 10. percben 5-7, 15. percben 7-9, 20. percben 10-10, 25. percben 12-11, 30. percben 13-13, 35. percben 15-15, 40. percben 19-17, 45. percben 22-17, 50. percben 23-19, 55. percben 24-24, 60. percben 29-228.

Lövés hatékonyság: 60 % (48 lövés - 29 gól), illetve 65 5 (43 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 28 % - 39 lövés - 11 védés, egy hétméteresből (SZIKORA Melinda), illetve 32 % - 43 lövés - 14 védés (DIAS MORESCHI Gabriela 31 % - 32 lövés - 10 védés - 22 kapott gól; TOUBISSA ELBECO Justucia 33 % - 11 lövés - 4 védés - 7 kapott gól).

1. Siófok KC 6 5 1 0 181-154 27 11
2. HC Dunarea Braila 6 3 1 2 170-167 3 7
3. Kubany 6 2 2 2 130-120 10 6
4. Fleury Loiret Handball 6 0 0 6 104-144 -40 0

Az utolsó percben Lapos Laura elrontott átlövése után döntetlen állásnál (28-28) a francia csapat támadhatott a győzelemért. Négy másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt Rizo Gomez Eyatne kiejtette a labdát, mely a lábához ért. A játékvezetők lefújták az akciót, s szabaddobást ítéltek a Siófok javára. Eközben Camille Aoustin hátulról meglökte a francia (egyébként kubai) játékost, aki estében belebotlott a labdába, s elrúgta. A lengyel játékvezetők megbeszélték a látottakat, majd piros lappal kiállították a vétkes játékost, s hétméterest ítéltel a Siófok javára, melyet Tóth Gabriella értékesített (29-28).