BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Csoportmérkőzések, B-csoport, 4. forduló.

2020.10.11. 16:00 óra, Dortmund, Helmut Krönig Halle, 300 néző.

Vezette: Andrej SMAILAGIC, Sandro SMAILAGIC (Svédország).

EHF-képviselő: Gerhard REISINGER (Ausztria).

BV Borussia 09 Dortmund: DUIJNDAM Rinka (kapus), ROCH Isabell (kapus) - GRIJSEELS Alina 10/4, SMITS Inger 6, DULFER Kelly 4, GUTIÉRREZ Jennifer 4, VOLLEBREGT Kelly 2, FRERIKS Merel 2, BLECKMANN Dana, RODE Jennifer, STOCKSCHLÄDER Johanna, ABDULLA Tina, VAN ZIJL Tessa, DANIELSSON Clara. Vezetőedző: FUHR Andre.

CSZKA: MASSON DE SOUZA Chana (kapus) - ILINA Jekatyerina 8/2, MIHAJLICSENKO Elena 6/1, GORSHENYINA Olga 4, DMITRIJEVA Darja 3, HEINDAHL Kathrine 2, SZUDAKOVA Marina 2, RISZTOVSZKA Sara 2/1, ILLARIONOVA Anastasija 1, SZKOROBOGATCSENKO Antonia 1, ROSENGREN Sabina, CSIGIRINOVA Natalja, MARKOVA Julia, VEDEKINA Polina, GORSKOVA Polina.

Hétméteres: 4/4 (GRIJSEELS Alina 4/4), illetve 6/4 (ILINA Jekatyerina 2/2, MIHAJLICSENKO Elena 2/1, RISZTOVSZKA Sara 2/1).

Sárga lapok: 2 (Vezetőedző: FUHR Andre, GRIJSEELS Alina), illetve 1 (SZKOROBOGATCSENKO Antonia).

Kiállítás: 3 (SMITS Inger 2', FRERIKS Merel 4'), illetve 1 (GORSKOVA Polina 2').

Részeredmények: 5. percben 5-1, 10. percben 8-3, 15. percben 10-5, 20. percben 12-8, 25. percben 12-9, 30. percben 15-11, 35. percben 17-13, 40. percben 20-14, 45. percben 24-18, 50. percben 27-22, 55. percben 27-25, 60. percben 28-29.

Lövés hatékonyság: 68 % (41 lövés - 28 gól), illetve 63 % (46 lövés - 29 gól).

Kapus teljesítmény: 19 % - 36 lövés - 7 védés (ROCH Isabell 19 % - 31 lövés - 6 védés, egyet hétméteresből - 25 kapott gól; DUIJNDAM Rinka 20 % 5 lövés - 1 védés, hétméteresből - 4 kapott gól), illetve 20 % - 35 lövés - 7 védés (MASSON DE SOUZA Chana 23 % - 30 lövés - 7 védés - 23 kapott gól; UTKINA Elena 0 % - 5 lövés - 0 védés - 5 kapott gól).

8. SCM Ramnicu Valcea 3 0 0 3 62-88 -26 0

A BV Borussia 09 Dortmund csapat 58. percig vezetett (volt amikor hat góllal, 50. perc, 27-21), előnyüket azonban nem tudták megtartani, a magas orosz átlövőkkel szemben tehetetlen volt a védőfaluk. A 60. perc második felében 28-28-as állásnál támadtak a győztes gólért, rosszabb esetben a döntetlenért, GRIJSEELS lövését azon- ban az orosz védők blokkolták, a megszerzett labdával SZUDAKOVA megiramodott, s egy másodperrcel a dudaszó előtt megszerezte a CSZKA győztes gólját.