BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Csoportmérkőzések, A-csoport, 8. forduló.

2020.11.15. 14:00 óra, Esbjerg, Blue Water Dokken, 450 néző.

Vezette: Ioanna CHRISTIDI, Ioanna PAPAMATTHEOU (Görögország).

EHF-képviselő: Bjarne Munk JENSEN (Dánia).

Team Esbjerg: POULSEN Rikke (kapus), GRANLUND Rikke (kapus) - BREISTÖL Kristine 6, TRANBORG Mette 5, FREY Sonja 5/1, JACOBSEN Marit 2, FRAFJORD Marit 2, PENA Nerea 2/1, INGSTAD Vilde 1, JENSEN Anette 1, SOLBERG Sanna, HALICEVIC Elma, NIELSEN Kaja. Vezetőedző: JENSEN Jesper.

HK Rosztov-Don: GABISOVA Galina (kapus), KALINYINA Victorija (kapus) - MANAHAROVA Julia 6, BOBROVNYIKOVA Vladlena 4, MAKEJEVA Kszenyija 3, VJEHIRJEVA Anna 3/1, ZAADI DEUNA Grace 2, KOZSOKAR Krisztyina 2, LAGERQUIST Anna 2, BORSCSENKO Viktorija 2/2, KRPEZS-SLEZAK Katarina 1/1, KUZNYECOVA Polina, TAZSENOVA Milana, SOBKALO Valeria, SZMIRNOVA Alekszandra. Vezetőedző: JOHANSSON Per.

Hétméteres: 4/2 (FREY Sonja 1/1, JACOBSEN Marit 1/0, PENA Nerea 1/1, JENSEN Anette 1/0), illetve 6/4 (VJEHIRJEVA Anna 1/1, ZAADI DEUNA Grace 1/0, BORSCSENKO Viktorija 3/2, KRPEZS-SLEZAK Katarina 1/1).

Sárga lapok: 2 (Vezetőedző: JENSEN Jesper, TRANBORG Mette), illetve 3 (Vezetőedző: JOHANSSON Per, ZAADI DEUNA Grace, MAKEJEVA Kszenyija).

Kiállítás: 4 (FREY Sonja 2', FRAFJORD Marit 2', BREISTÖL Kristine 2', INGSTAD Vilde 2'), illetve 2 (VJEHIRJEVA Anna 2', MAKEJEVA Kszenyija 2').

Részeredmények: 5. percben 3-4, 10. percben 4-6, 15. percben 7-9, 20. percben 8-10, 25. percben 10-11, 30. percben 12-13, 35. percben 15-14, 40. percben 17-16, 45. percben 18-19, 50. percben 19-22, 55. percben 21-24, 60. percben 24-25.

Lövés hatékonyság: 56 % (43 lövés - 24 gól), illetve 62 % (40 lövés - 25 gól).

Kapus teljesítmény: 31 % - 38 lövés - 11 védés (POULSEN Rikke 31 % - 35 lövés - 11 védés, kettőt hétméteresből - 24 kapott gól; GRANLUND Rikke 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól), illetve 38 % - 39 lövés - 15 védés (KALINYINA Victorija 37 % - 37 lövés - 14 védés - 23 kapott gól; GABISOVA Galina 50 % - 2 lövés - 1 védés, hétméteresből - 1 kapott gól).

8. SG BBM Bietigheim 8 1 0 7 221-247 -26 2

Kiegyenlített küzdelmet hozott a két csapat küzdelme. Hol egyik, hol a másik csapat vezettet. Az 50. percben megugrott az orosz csapat, s elhúzott három góllal (22-25).  Az utolsó három és fél percben felzárkózott a dán csapat (24-25), esélye is bolt a pontszerzésre, ám a mérkőzés végén Marit Rösberg Jacobsen időn túli hetest hibázott.