BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Csoportmérkőzések, A-csoport, 8. forduló.

2020.11.14. 16:00 óra, Bukarest, Dinamo Bucuresti, 10 néző.

Vezette: Jelena VUJACSICS, Andjelina KAZANEGRA (Montenegró).

EHF-képviselő: Alin-Sergiu CIRLIGEANU (Románia).

CSM Bucuresti: DEDU Denisa (kapus), GRUBISIC Jelena (kapus) - LAZOVICS Barbara 8, MARTÍN BERENGUER Carmen 7/2, PERIANU Gabriela 2, CVIJICS Dragana 2, MOISA Laura 1, CABRAL BARBOSA Alexandrina 1, OMOREGIE Elizabeth 1, BAZALIU Bianca, PINTEA Crina, JIPA OANA Stefania, DEMBELE Siraba, SMEETS Martine, KLIKOVAC Andrea, NEAGU Cristina. Vezetőedző: VASILE Adrian.

Krim Mercator Ljubljana: VOJNOVICS Maja (kapus), RISOVICS Jovana (kapus) - PLETIKOSZICS Matea 6, SERCIEN UGOLIN Oceane 6, DA SILVA VIEIRA Samara 4/1, LJEPOJA Natasa 3, VAN KREIJ Harma 2, KLEMENCSICS Valentina 1, SVETIK Maja, GOMILAR Tija, VUCSKO Hana, DOBRICS Anna, KONATAR Branka, ABINA Ema, JURICS Manca. Vezetőedző: BREGAR Uros, kapusedző: JOVANOVICS Branka.

Hétméteres: 6/2 (MARTÍN BERENGUER Carmen 6/2), illetve 6/1 (PLETIKOSZICS Matea 1/0, DA SILVA VIEIRA Samara 4/1, GOMILAR Tija 1/0).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (kapusedző: JOVANOVICS Branka).

Kiállítás: 3 (PERIANU Gabriela 4', OMOREGIE Elizabeth 2'), illetve 2 (SERCIEN UGOLIN Oceane 2', PLETIKOSZICS Matea 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 6-4, 15. percben 7-7, 20. percben 8-7, 25. percben 11-10, 30. percben 12-11, 35. percben 14-12, 40. percben 16-15, 45. percben 16-16, 50. percben 18-19, 55. percben 20-20, 60. percben 22-22.

Lövés hatékonyság: 59 % (37- lövés - 22 gól), illetve 58 % (38 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 24 % - 29 lövés - 7 védés (GRUBISIC Jelena 31 % - 16 lövés - 5 védés - 11 kapott gól; DEDU Denisa 15 % - 13 lövés - 2 védés, egyet hétméteresből - 11 kapott gól), illetve 19 % - 27 lövés - 5 védés (RISOVICS Jovana 19 % - 26 lövés - 5 védés - 21 kapott gól; VOJNOVICS Maja 0 % - 1 lövés -0 védés - 0 kapott gól).

8. SG BBM Bietigheim 7 1 0 6 196-218 -22 2

A mérkőzésre nevezve volt Cristina Neagu, ám a balátlövő nem lépett pályára. Adrian Vasile, a CSM Bucuresti vezetőedzője a mérkőzés után megindokolta a játékos távolmaradását „Neagu nagyon nehéz hónapot élt át. megfertőződött a koronaví- russal, aztán újabb izomproblémái keletkeztek. Bármennyire is értékes tagja a csa- patnak, nem szabad kockáztatnunk a játékos egészségét.” Neagu góljai nagyon hiányoztak, mivel a posztján számításba jöhető játékosok nem igen tudták pótolni, Alexandrina Cabral Barbosa a mérkőzés folyamán súlyos térdsérülést szenvedett, Elizabeth Omoregie pedig lövőedzést tartott, nyolc próbálkozásából mindössze egy volt eredményes.

Fotó: Gazeta Sporturilor