EURÓPA LIGA, Férfi, 2. forduló, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2020.09.29. 18:45 óra, Novo Mesto, Hall Leona Stuklja, 200 néző.

Vezette: Andrej BUDZAK, Michal ZAHRADNIK (Szlovákia).

EHF-képviselő: Josip PASOVEC (Horvátország).

RK Trimo Trebnje: TOMICS Aleksandar (kapus), BRANA Urh (kapus) - CIRAR Gal 5, HAMIDOVICS Dino 4/2, KOTAR Marko 3, DOBOVICSNIK Anze 3, GRBICS Lan 2, POTOCSNIK Gregor 2, UDOVICS Uros 1, GROJZDEK Zan 1, CINGESAR Darko 1, RASO Leon 1/1, FLORJANCSICS Luka, KMET Lovro, KAMNIKAR Jan, DIDOVICS David. Vezetőedző: ZORMAN Uros.

Balatonfüredi KSE: BŐSZ Dániel (kapus), ANDÓ Adrián (kapus) - MALINOVICS Dejan 6, KEMÉNY László 6/3, VARGA Márton 3, SINKEL Alekszej 2, RODRIGUEZ Pedro 2, BÓKA Bendegúz 2, DRASKOVITS Gellért 1, HATÁR Péter, BRANDT Balázs, SZŰCS Bence, ÁG Bálint, DÉNES János, KŐHEGYI Ákos, SZÖLLŐSI Balázs. Vezetőedző: GYÖRGY László.

Hétméteres: 5/3 (HAMIDOVICS Dino 3/2, RASO Leon 2/1), illetve 4/3 (KEMÉNY László 3/3, SZÖLLŐSI Balázs 1/0).

Sárga lapok: 2 (GROJZDEK Zan, POTOCSNIK Gregor), illetve 3 (Vezetőedző: GYÖRGY László, DÉNES János, MALINOVICS Dejan).

Kiállítás: 3 (RASO Leon 2', KMET Lovro 2', UDOVICS Uros 2'), illetve 8 (VARGA Márton 4', BÓKA Bendegúz 2', SINKEL Alekszej 4', SZŰCS Bence 3x2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (SZŰCS Bence).

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (SZÖLLŐSI Balázs).

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 4-3, 15. percben 5-5, 20. percben 8-6, 25. percben 12-8, 30. percben 13-10, 35. percben 14-12, 40. percben 15-15, 45. percben 17-16, 50. percben 18-18, 55. percben 20-21, 60. percben 23-22.

Lövés hatékonyság: 59% (38 lövés - 23 gól), illetve 56 % (39 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 33 % - 33 lövés - 11 védés (BRANA Urh 40 % - 25 lövés - 10 védés - egyet hétméteresből - 15 kapott gól; TOMICS Aleksandar 12 % - 8 lövés - 1 védés - 7 kapott gól), illetve 23 % - 30 lövés - 7 védés (BŐSZ Dániel 16 % - 19 lövés - 3 védés, egyet hétméteresből - 16 kapott gól; ANDO Adrian 36 % - 11 lövés - 4 védés - 7 kapott gól).

A Balatonfüredi KSE szeptember 22-én, kedden Szlovéniában, az RK Trimo Trebnje el- len játszotta volna az Európa Liga második fordulójában első mérkőzését. A nemzet- közi utazást megelőző kötelező Covid teszt egy érintettnél pozitív lett, így a vonatkozó előírásoknak megfelelően valamennyi játékosnak és stábtagnak karanténba kellett vonulnia és csak újabb negatív tesztek után folytathatták a munkát. A két csapat megegyezett, hogy a továbbjutás kérdését egy mérkőzésen, szeptember 29-én a szlovén városban, Novo Mestoban, az RK Trimo Trebnje otthonában döntik el.

A mérkőzés nem indult jól a magyar csapat számára, ugyanis az 59. másodpercben Szöllősi Balázst véglegesen kiállították. Az irányítóját vesztett gárda alaposan össze- zavarodott, mely azt vonta maga után, hogy a vendéglátók először egy-két góllal, majd a játékrész második felében két-három találattal vezettek, a fürediek csak loholtak az eredmény után (13-10).

A második félidőben összeszedték magukat György László tanítványai, s a 40. perc- ben Kemény hétméteres góljával kiegyenlítettek (15-15). Felváltva estek a gólok, s a 49. percben Malinovics kínai figurát követően harmadszor is kiegyenlített (18-18).  Ekkor úgy nézett ki, hogy „behúzza” a Balatonfüred a mérkőzést, ugyanis az 50. perc- ben Draskovics révén a vezetést is megszerezték (18-19).  Az 55. percben, emberhát- rányban, egy gólos vezetésnél (20-21) kétszer is lehetőség nyílott elmenni két gólra, ám mindkétszer elpuskázták az ajtó-ablak helyzetet, így törvényszerű volt, hogy az ellenfél az 56. percben kiegyenlített (21-21).  Ekkor még Malinovics góljával sikerült újra vezetést szerezni (21-22), ám a következő percben Szücs megkapta a harmadik kisbüntetését, s az ezzel járó piros lapot. A szabálytalanságáért megítélt hétméterest Raso bevágta (22-22).  A középkezdés után előnybe került a magyar csapat, mivel Raso a kiállítás sorsára jutott, ám Sinkel nemes egyszerűséggel az oldalvonalon túlra dobta a labdát. S mint ilyenkor lenni szokott, jött az újabb hiba: Bóka feleslegesen két percet és hétméterest érően szabálytalankodott. A büntetőt Cirar kíméletlenül be- vágta (23-22). Bő fél perc állt a vendégcsapat rendelkezésére, hogy kiegyenlítsen, ám a támadásból nem lett semmi, mert Malinovics egy váratlan passzal a hazaiak kispadját vette célba. Maradt az egygólos hazai vezetés, így az RK Trimo Trebnje jutott a csoportkörbe, a Balatonfüredi KSE pedig befejezte az Európa Ligában való szereplését.