Hírmondó
Súlyos betegség után 70 esztendős korában elhunyt Gódor Mihály kézilab- dázó, EHF-mesteredző, aki Magyarországon és külföldön is hosszú évekig dolgozott edzőként, felnőtt- és utánpótlásszinten egyaránt. Magyarországon az 1983. évi bajnokságban Csik Jánossal közösen a Vasas SC csapatánál dol- gozott vezetőedzőként (4. helyen végeztek). Még ugyanebben az idényben megnyerték a Magyar Kupát, valamint a BEK elődöntőjéig jutott az együt- tessel, ahol a későbbi csapata, a német Bayer Leverkusen akadályozta meg a továbbjutásukat. Következő idényben (1985) a TFSE vezetőedzőjeként tevé- kenykedett, csapata kiesett az első osztályból. Ezt követően követte felesé- gét, Gódorné Nagy Mariannát, aki a Bayer Leverkusen csapatához szerző- dött, ő pedig leült a vezetőedzői kispadra. Munkásága sikeres volt, a német bajnokságban és a Német Kupában is aranyérmet szerzett. Később a Hypo Niderösterreich és a Wiener Neustadt szakmai munkáját segítette, 1998-tól pedig hosszú évekig az osztrák női válogatott másodedzője volt. Időközben feleségével Szentgyörgyvölgyön szabadidőközpontot hoztak létre, egyesüle- tük pedig Lentiben mintegy 100 utánpótláskorú kézilabdázó nevelésével, fejlesztésével foglalkozik. Gódor Mihály 2020-tól a Szombathelyi KKA-nál is dolgozott szakmai igazgatóként, illetve kapusedzőként. Requiescat in pace (R.I.P.)

Forrás: MKSZ – Fotó: EXPA/ Sebastian Pucher
A MOL-Tatabánya KC csapata egy vereséggel (31-33), egy győzelemmel (37-34), 68-67-es gólkülönbséggel bejutott az Európa Kupa döntőjébe. Jó ezeket a sorokat olvasni. Mikor jutott európai kupa döntőjébe magyar férfi csapat, még ha ez csak a harmadiki számúnak is számít a kontinensen? Az 1956-ban indult európai kupasorozat történetében eddig mindössze 13 alka- lommal jutott magyar csapat az adott kiírás döntőjébe. Sorendben: a Baj- nokcsapatok Európa Kupájában (BEK) és a jogutódja, a Bajnokok Ligájában (BL) hat (Bp. Honvéd, Veszprém KC), Kupagyőztesek Európa Kupájában (KEK) öt (Veszprém KC, Dunaferr SE) és az IHF-kupában / EHF-kupában ket- tő (Rába ETO, Pick Szeged) alkalommal szerepelt magyar csapat a döntőben. Klubokra levetítve ez öt együttest jelent: Veszprém KC 8, Bp. Honvéd 2, Dunaferr SE 1, Rába ETO 1, Pick Szeged 1. A MOL-Tatabánya KC a 14. döntőbe való jutást harcolta ki, s hatodik csapatként csaplakozott a döntőbe jutott klubokhoz.

Cimlap fotó: MOL-Tatabánya KC Facebook oldal
Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) kedd délelőtt nyilvánosságra hozta
a női Bajnokok Ligája elődöntőinek időbeli sorrendjét.
ELŐDÖNTŐK:
2026. június 6., szombat, 15:00 óra, Budapest, MVM Dom
Metz Handball – CSM Bucuresti
2026. június 6., szombat, 18:00 óra, Budapest, MVM Dom
Brest Bretagne Handball – Győri Audi ETO KC
HELYOSZTÓK:
2026. június 7., vasárnap, 15.00 óra, Budapest, MVM Dom
Harmadik helyért
2026. június 7., vasárnap, 18.00 óra, Budapest, MVM Dom
Döntő

Egy nappal a női Bajnokok Ligája negyeddöntőjének zárómérkőzése után, 2026. április 27-én, hétfőn délután, 15:00 órakor az Európai Kézilabda Szö- vetség (EHF) székházában kisorsolták a női Bajnokok Ligája elődöntőinek párosításait. A Final Fourban való részvételre a címvédő magyar Győri Audi ETO KC, a Metz Handball, a román CSM Bucuresti és a francia Brest Bretagne Handball csapatai szereztek jogot. Első körben Michael Wiederer, az EHF elnöke a pályaválasztó csapatok logóit emelte ki az üveggömbből: Brest Bretagne Handball és Metz Handball. Ez azt jelentette, hogy a két francia csapat elkerülte egymást. Ezután következett a sorsolás izgalmas része, melynek fontosságát bizonyítva Wiederer úr először hosszasan jobbra, majd balra nézett, közben kavargatta a két golyót. Elsőnek a Győri Audi ETO KC neve került elő, melyből következett, hogy Brest Bretagne Handball – Győri Audi ETO KC és Metz Handball – CSM Bucurest elődöntőkre kerül sor Budapesten, az MVM Dome Arénában. A párosítások sorsolási sorrendje nem egyezik meg az elődöntők sorrendjével; mérkőzések pontos játékbeosztását a későbbiek folyamán hozzák nyilvánosságra. A Final Four időpontja: 2026. június 6-7., Budapest. A „nagyok” sorsolását megelőzően került sor a 2026. évi Youth Club Trophy elődöntőinek párisítására, ahol CSM Bucurest – Győri Audi ETO KC és FTC – DVSC Kézilabda Akadémia mérkőzésekre kerül sor.

A hétvégén véglegessé vált a női Bajnokok Ligája Final Four mezőnye. Szom- baton a Győri Audi ETO KC Odensében megszerzett nyolc gólos előnyéhez (36-28) még hozzátett tizenöt gólt (40-25), s magabiztosan, elsőként bizto- sította a helyét a négyes döntőben. Az FTC-Rail Cargo Hungaria együttesé- ről ez már nem mondható el: a Metz Handball elleni hazai utolsó másodper- ces döntetlen után (31-31) kevés esély nyílt a „megtizedelt” zöld-fehéreknek az idegenben való sikerre, nem is jött össze, három gólos vereséggel (28-31) hagyták el a pályát, így a hazai csapat jutott a Final Fourba. Vasárnap az „év mérkőzésre” került sor. Az odavágón a Team Esbjerg kínkeservesen, egy gól- lal (26-25) multa felül a CSM Bucuresti gárdáját, s boritékolható volt, hogy a visszavágón hatalmas csatára lesz kilátás. Nos, a küzdelem elmaradt, mert a Bojana Popovics által dirigált hazai csapat „lemosta” a pályáról ellenfelét (37-27). A román csapat nyolc év kihagyás után jutott be újra a legjobb négy csapat közé. A nap második találkozóján kevés izgalom akadt. A Brest Bre- tagne Handball idegenbeli sikere után (36-35), hazai pályán is „elpáholta” (36-30) a meglepetésre negyeddöntőbe jutó CS Gloria Bistrita csapatát, így nem volt kérdés, hogy ki jut be a legjobbak közé. A 2025-2026. évi női Baj- nokok Ligája Final Four mezőnye: Győri Audi ETO KC, Metz Handball, CSM Bucuresti, Brest Bretagne Handball. Az elődöntők sorsolására 2026. április 27-én, 15:00 órai kezdettel, az EHF székházában kerül sor. A Final Four időpontja: 2026. június 6-7., Budapest.

Az Esztergomi Kézilabda Club közösségi oldalán jelentette be, hogy a junior világbajnoki ezüstérmes jobbszélső, Vártok Tamara és a junior Európa-bajnok beálló, Faragó Luca a következő idényben a MOL Esztergom csapatában folytatja pályafutását.

Fotó: Moyra-Budaörs Handball és Thüringer HC honlap
OTP Bank-PICK Szeged és az ukrán válogatott balátlövő, Dmitrij Horiha
a nyártól kétéves szerződést kötött. Jevgenyij Petrusevszkij után Horiha
a klub második ukrán játékosa lesz.

Az OTP Bank-PICK Szeged közös megegyezéssel a nyártól felbontotta
Bodó Richárd szerződését, így a balátlövő tíz év után távozik
a Tisza-partjáról.

Az OTP Bank-PICK Szeged újabb egy évvel, 2027. június 30-ig meghosszabbította Mikler Roland szerződését.

Az Esztergom Handball közösségi oldalán bejelentette, hogy a szezon végén mely játékosok távoznak (balról jobbra): Mlinkó Zsófia, Hajtai Vanessza, Szucsánszki Zita – a szezon végén befejezi pályafutását –, Majoros Klaudia, Teplán Korina.














