Női kézilabda felkészülési mérkőzés

SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 27-28 (14-12)

2020. november 28., Trollhättan, Älvhögsborg Aréna, zárt kapuk mögött.

Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)

SVÉDORSZÁG: Idehn – Lundström, DANO 4, Guldén 1, Lagerguist 1, Thorleifsdottir 2, Hasson 1. Csere: Eriksson, Ryde (kapusok), Lindkvist 2, Petrén 3, Roberts 3, BLOHM 4, Hagman, Strömberg 2, Forsberg 3, Westberg 1, Rask. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér

MAGYARORSZÁG: Szikora – LUKÁCS V. 5, HÁFRA N. 5, Tóvizi, Tomori, Kovacsics, Schatzl Nadine 2. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, KLUJBER 6 (3), Helembai 1, Tóth E. 1, Szöllősi-Zácsik 1, Márton G. 2, Faluvégi D. 2, Kácsor 3. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 11. p.: 2–7. 14. p.: 4–9. 23. p.: 10–9. 25. p.: 12–10. 37. p.: 19–16. 43. p.: 21–20. 49. p.: 23–24. 54. p.: 26–25. 56. p.: 26–27. 58. p.: 27–28.

Kiállítások: 10, ill. 2 perc

Hétméteresek: 0/0, ill. 3/3

A találkozó tizenöt perces csúszással indult, mivel a csapatok bemelegítése során a pálya fölött található üveg kosárlabda-palánk összetört és a küzdőtérre szóródott az összes törmelék. Szerencsére senkinek nem esett baja és a csapa- tok is folytatni tudták a bemelegítést a csarnok másik pályáján. A svéd váloga- tott kezdte a mérkőzést, ám egyből labdát szerzett a magyar csapat. Az első néhány percet apróbb technikai hibák, eladott labdák jellemezték mindkét oldalon, ennek ellensúlyozására a Kovacsics Anikó irányítása alatt támadó ma- gyar nemzeti együttes lassította a játékot. Hosszan, türelmesen kidolgozott tá- madásokat láthattunk, amelyekből eleinte a szélsőink, Lukács Viktória és Schatzl Nadine tudtak érvényesülni. Már 7-2-re, illetve 9-4-re is vezetett válogatottunk, ám ezt egy tízperces gólcsend követte, amely idő alatt az ellenfél átvette a vezetést. Helembai Fanni és Tóth Eszter is bemutatkozott, utóbbi megszerezte első válogatott gólját is a 27. percben, a magyar kapuban pedig Szikora Melin- da kapott lehetőséget, aki a félidő végén nagy szerepet játszott abban, hogy a svédek nem tudtak jobban ellépni. A csapatok 14-12-es állásnál vonultak pihe- nőre a szünetben.

A második játékrészben azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik az első félidőben nem, vagy csak kevesebbet játszottak, a kapuban Janurik, a széleken Márton és Faluvégi, valamint Kácsor is pályára lépett. a svédeknek nem sikerült nagyobb előnyt kiépíteniük, sőt a 48. percben kettős emberelőnybe kerültünk, amelyet kihasználta a magyar csapat és sikerült kiegyenlíteni (23-23). Az utolsó tíz percben szinte végig döntetlen volt az állás, hol az egyik, hol a másik nemzeti együttes tudott minimális, ideiglenes előnyhöz jutni. Negyven másodperccel a vége előtt, egygólos magyar vezetésnél időt kért Tomas Axnér, a svédek szövet- ségi kapitánya. Bár a hazaiak végig tudták támadni a mérkőzés hátralévő részét, a gólszerzés már nem jött nekik össze, így a magyar válogatott 28-27-re megnyerte az első svédek elleni felkészülési mérkőzést.

Danyi Gábor: „Büszke vagyok a lányokra, hiszen sokáig mentünk az eredmény után, végül sikerült győzni. Jól kezdtünk, utána látszottak a hiányosságaink, a tá- voli zónákból, a beállók kapcsán, sok munkánk lesz még, ám éppen erre szol- gálnak a felkészülési mérkőzések.”

Forrás: Nemzeti Sport / MKSZ