Női kézilabda felkészülési mérkőzés (visszavágó)

SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 31-25 (12-11)

2020 november 29., Trollhättan, Älvhögsborg Aréna, zárt kapuk mögött.

Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek)

SVÉDORSZÁG: Ryde – Hagman 3, Lindkvist 3, Strömberg 4, BLOHM 3, Roberts 1, HANSSON 4. Csere: IDHÉN (kapus) 2, Petrén 3 (1), Lundström 2, Rask 1, Gulldén 2, Dano, Thorleifsdóttir, LAGERQUIST 2, Westberg 1, Andersson. Szövetségi kapitány: Tomas Axnér

MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Faluvégi D. 2, Tomori 2, Lakatos 4, Pásztor N., Szöllősi-Zácsik 1, Márton G. 1. Csere: Szikora (kapus), KLUJBER 7, Kácsor 1, Helembai 1, Háfra N. 1, Tóth E. 3 (3), Csiszár-Szekeres, Schatzl Nadine 1, Lukács V. 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 5. p.: 3-1. 8. p.: 6-2. 11. p.: 6-5. 14. p.: 9-5. 26. p.: 10-9. 37. p.: 17-12. 43. p.: 21-15. 49. p.: 26-18. 54. p.: 29-20. 58. p.: 31-22.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3

Zácsik átlövés góljával indult a találkozó, a következő néhány percben azon- ban nem jött ki túl jól a lépés a magyar csapatnak, két büntető is kimaradt, va- lamint eladott labdák is akadtak, ezek mindegyikét gyors kontrákkal és ezekből szerzett gólokkal válaszolták meg a svédek. Danyi Gábor és Elek Gábor szövet- ségi kapitányok időt is kértek a 9. percben 6-2-es svéd vezetésnél, ezt követően a szélsőink, Márton és Faluvégi is betaláltak. A félidő további részében tartani tudta a kétgólos előnyét az ellenfél, elsősorban gyors támadásaiknak és feszes belső védelmüknek köszönhetőn. A magyar csapat játéka is egyre inkább fel- javult, Klujber többször is betalált, valamint a 28. percben Faluvégi is szerzett egy gyönyörű gólt kínai figurából. A szünetben 12:11-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben továbbra is minden egyes magyar hibát kihasználtak a svédek, gyors tempót diktálva, az első vagy a második hullámból szinte minden alkalommal ziccerig jutva szereztek könnyű gólokat. Ezzel hamar négy, majd idővel hatgólosra növelték a házigazdák az előnyüket, miközben a magyar támadások csak kevés esetben zárultak góllal. A kapus nélküli emberhátrányos játék sem sült el jól a mieink számára, mivel többször is betaláltak az üres kapu- ba a svédek, akik a mérkőzés során összesen 14 alkalommal vezettek leroha- násos támadást. Az utolsó öt percben a kilencgólos különbségből a magyar együttes még apránként faragni tudott, a végeredmény 31-25 lett, azaz egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a kontinensviadalra való felkészülést a magyar válogatott.

Forrás: Nemzeti Sport / MKSZ