Selejtező csoportmérkőzések - 5. csoport

2021.10.10. 22:02KOMMENTEK >>

Szlovákia - Magyarország

28-30 (14-13)

NEMZETKÖZI, 15. NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2022, Selejtező csoportmérkőzések, 5. csoport, 2. forduló.

2021.10.10. 18:15 óra, Topolcany, Sporthalle Topolcany, 650 néző.

Vezette: Anatolij NOVIKOV, Valerij ROZSKOV (Ukrajna).

EHF-képviselő: Lidija BOJICS-CSACSICS (Horvátország).

Szlovákia: FURGALÁKOVÁ Soña (kapus), MEDVEDOVÁ Adriana (kapus), IVANICJA Alexandra (kapus) - SZARKOVA Simona 10/4, TRÚNKOVÁ Nikoleta 8, BÍZIKOVÁ Réka 4, LANCZ Barbora 3, PÓCSIKOVÁ Katarína 1, HUDÁKOVÁ Anette 1, HOLEJOVÁ Adriana 1, POPOVCOVÁ Martina, BAJCIOVÁ Vladimira, DULINOVÁ Valeria, STEFANIKOVÁ Bibiana, BUJNOCHOVÁ Karin, BÍZIK Boglárka.

Magyarország: SZIKORA Melinda (kapus), JANURIK Kinga (kapus) - LUKÁCS Viktória 6, VÁMOS Petra 5/1, KÁCSOR Gréta 4, HÁFRA Noémi 4, KOVÁCS Anett 3, MÁRTON Gréta 3, KLUJBER Katrin 2, TÓVIZI Petra 1, BORDÁS Réka 1, PLANÉTA Szimonetta. Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir.

Hétméteres: 4/4 (SZARKOVA Simona 4/4), illetve 2/1 (VÁMOS Petra 1/1, KLUJBER Katrin 1/0).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 2 (HUDÁKOVÁ Anette 2', SZARKOVA Simona 2'), illetve 1 (BORDÁS Réka 2').

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 5-4, 15. percben 8-6, 20. percben 9-8, 25. percben 11-11, 30. percben 14-13, 35. percben 16-15, 40. percben 17-18, 45. percben 19-22, 50. percben 21-26, 55. percben 23-26, 60. percben 28-30.

Lövés hatékonyság: 60 % (47 lövés - 28 gól), illetve 57 % (53 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 38 % - 46 lövés - 16 védés, 1 üres kapus gól (MEDVEDOVÁ Adriana 40 % - 20 lövés - 8 védés, egyet hétméteresből - 12 kapott gól; IVANICJA Alexandra 32 % - 25 lövés - 8 védés - 17 kapott gól), illetve 34 % - 42 lövés - 14 védés, 1 üres kapus gól (SZIKORA Melinda 36 % - 39 lövés - 25 kapott gól; JANURIK Kinga 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól; BÍRÓ Blanka 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. Magyarország 2 2 0 0 64-52 12 4
2. Spanyolország 2 2 0 0 56-50 6 4
3. Szlovákia 2 0 0 2 56-63 -7 0
4. Portugália 2 0 0 2 46-57 -11 0

Golovin Vlagyimir: „Az első félidőben némi önbizalomhiánnyal küzdöttünk, egymásra tolo- gattuk a labdát, senki nem akarta elvállalni a helyzeteket. Az első félidőhöz képesti javulást az eredményezte elsősorban a második játékrészben, hogy kicsit hatékonyabb lett a véde- kezésünk, az első 15-18 percben nagyon keményen dolgoztunk, a vezetésnél már meg is nyugodtunk. Az utolsó 12 percet kicsit elkapkodtuk, a megnyugvásból következő hibákat nem észleltük eleinte igazi hibának, és amikor szorosabbá kezdett válni ismét a találkozó, elkezdtünk kapkodni. Az első mérkőzés vége felé szintén voltak olyan szituációk, amiből látszik, hogy meg kell tanulnunk becsülni a labdát és tudni kell, hogy mikor van vége a meccsnek. Ettől függetlenül örülök, hogy sikerült nyernünk, hasznos és nagyon tanulságos volt mindkét mérkőzés, most látjuk, hogy ebben a nem túl sok rendelkezésre álló időben mi mindenen kell javítanunk. A játékunk stabilizálása továbbra is kulcsfeladat.”