Selejtező csoportmérkőzések - 5. csoport

2022.03.05. 22:40KOMMENTEK >>

Spanyolország - Magyarország

27-30 (15-15)

NEMZETKÖZI, 15. NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2022, Selejtező csoportmérkőzések, 5. csoport, 4. forduló.

2022.03.05. 20:00 óra, Santander, Palacio Deportes, 5000 néző.

Vezette: Marko SZEKULICS, Vladimir JOVANDICS (Szerbia).

EHF-képviselő: Antonio GOULAO (Portugália).

Spanyolország: NAVARRO GIMÉNEZ Silvia (kapus), CASTELLANOS Mercedes (kapus) - GUTIÉRREZ Jennifer 5/2, FERNANDEZ FRAGA Alicia 4, ARCOS POVEDA Paula 4, GONZÁLEZ ÁLVAREZ Mireya 4, ETXEBERRIA Maitane 3, CESAREO ROMERO Elisabet 2, GONZÁLEZ ORTEGA Lara 2, HERNANDEZ Ainhoa 2, GASCÓ ARRANZ Clara 1, ANDERIUS MARTIN Silvia, HERNÁNDEZ SELVA Laura, LOPEZ JIMENEZ Soledad, ESPÍNOLA Irene, TCHAPTCHET DEFO Lysa. Szövetségi kapitány: ÁLVAREZ ARRUTI Imanol.

Magyarország: SZIKORA Melinda (kapus), SZEMEREY Zsófia (kapus) - SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra 6, KLUJBER Katrin 6/2, VÁMOS Petra 3, BORDÁS Réka 3, TÓVIZI Petra 2, KOVÁCS Anett 2, MÁRTON Gréta 2, KÁCSOR Gréta 2/1, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 1, KUCZORA Csenge 1, LUKÁCS Viktória 1, PLANÉTA Szimonetta 1/1, FODOR Csenge, HORNYÁK Dóra. Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir.

Hétméteres: 3/2 (GUTIÉRREZ Jennifer 3/2), illetve 5/4 (KLUJBER Katrin 3/2, KÁCSOR Gréta 1/1, PLANÉTA Szimonetta 1/1).

Sárga lapok: 1 (CESAREO ROMERO Elisabet), illetve 0.

Kiállítás: 3 (ETXEBERRIA Maitane 2', GASCÓ ARRANZ Clara 2', GONZÁLEZ ÁLVAREZ Mireya 2'), illetve 5 (TÓVIZI Petra 2', SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 2', VÁMOS Petra 2', BORDÁS Réka 2', HORNYÁK Dóra 2').

Részeredmények: 5. percben 4-4, 10. percben 8-6, 15. percben 9-8, 20. percben 11-10, 25. percben 13-11, 30. percben 15-15, 35. percben 18-17, 40. percben 20-21, 45. percben 21-23, 50. percben 22-27, 55. percben 24-29, 60. percben 27-30.

Lövés hatékonyság: 63 % (43 lövés - 27 gól), illetve 68 % (44 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 25 % - 40 lövés - 10 védés (CASTELLANOS Mercedes 29 % - 34 lövés - 10 védés, egyet hétméteresből - 24 kapott gól; NAVARRO GIMÉNEZ Silvia 0 % - 6 lövés - 0 védés - 6 kapott gól), illetve 30 % - 39 lövés - 12 védés (SZIKORA Melinda 31 % - 38 lövés - 12 védés, egyet hétméteresből - 26 kapott gól; SZEMEREY Zsófia 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. Magyarország 4 3 0 1 122-109 13 6
2. Spanyolország 4 3 0 1 113-108 5 6
3. Portugália 3 1 0 2 70-78 -8 2
4. Szlovákia 3 0 0 3 77-87 -10 0

Golovin Vlagyimir: „Nagyon hasonlított ennek a mérkőzésnek a forgatókönyve, mint ami- lyen a szerdai hazai meccsünk is volt. Alaposan kielemeztük a szerdai vereséget. Akadtak ezúttal is hibák, de most is remekül küzdöttek és hajtottak a lányok, akik a hajrában most meg tudták nyerni a találkozót. A szünet után javult a védekezésünk, nem kaptunk gólt indításból, ez volt a győzelem egyik kulcsa. A sikeres végjáték és a siker nagyon fontos, hogy a fiatal csapatunk önbizalmat szerezzen és lelkileg erőssé váljon.”