Selejtező csoportmérkőzések - 5. csoport

2022.04.21. 23:04KOMMENTEK >>

Portugália - Magyarország

18-30 (9-14)

NEMZETKÖZI, 15. NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2022, Selejtező csoportmérkőzések, 5. csoport, 5. forduló.

2022.04.21. 20:00 óra, Loule, Pavilhao Desportivo Municipal de Loule, 800 néző.

Vezette: Diana-Carmen CIULEI, Silviu STANESCU (Románia).

EHF-képviselő: Kenan GÖKMEN (Törökország).

Portugália: GÓIS Isabel (kapus), FERREIRA Jéssica (kapus) - SABINO Bebiana 3, SOUSA Beatriz 3, RESENDE Joana 3/1, MARQUÉS LIMA Patrícia 2, FIGUEIREDO Carmen 2, RIBEIRO Mégane 1, GOUVEIA Anaís 1, FERNANDES Soraia 1, DUARTE Neide 1, DA SILVA PEREIRA Maria 1/1, MONTEIRO Carolina, SILVA Ana Carolina, MAQUES SANTIAGO Sandra, RODRIGUES Patrícia. Szövetségi kapitány: SILVA José António.

Magyarország: SZIKORA Melinda (kapus), JANURIK Kinga (kapus) - KUCZORA Csenge 7/6, KOVÁCS Anett 5, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 3, PLANÉTA Szimonetta 3, HÁFRA Noémi 3, LUKÁCS Viktória 3, PÁL Tamara 2, HORNYÁK Dóra 2, MÁRTON Gréta 1, KÁCSOR Gréta 1, TÓVIZI Petra, VÁMOS Petra, BORDÁS Réka, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra. Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir.

Hétméteres: 4/2 (RESENDE Joana 2/1, DA SILVA PEREIRA Maria 2/1), illetve 6/6 (KUCZORA Csenge 6/6).

Sárga lapok: 1 (SILVA Ana Carolina), illetve 2 (VÁMOS Petra, BORDÁS Réka).

Kiállítás: 2 (SABINO Bebiana 2', SOUSA Beatriz 2'), illetve 4 (HÁFRA Noémi 2', BORDÁS Réka 4', HORNYÁK Dóra 2').

Részeredmények: 5. percben 1-1, 10. percben 3-3, 15. percben 4-8, 20. percben 6-9, 25. percben 8-12, 30. percben 9-14, 35. percben 10-16, 40. percben 12-19, 45. percben 13-22, 50. percben 13-24, 55. percben 17-26, 60. percben 18-30.

Lövés hatékonyság: 44 % (41 lövés - 18 gól), illetve 75 % (40 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 19 % - 37 lövés - 7 védés (GÓIS Isabel 25 % - 24 lövés - 6 védés - 18 kapott gól; FERREIRA Jéssica 8 % - 13 lövés - 1 védés - 12 kapott gól), illetve 44 % - 32 lövés - 14 védés (JANURIK Kinga 45 % - 30 lövés - 14 védés - 16 kapott gól; SZIKORA Melinda 0 % - 2 lövés - 0 védés - 2 kapott gól).

1. Magyarország 5 4 0 1 152-127 25 8
2. Spanyolország 5 4 0 1 142-128 14 8
3. Portugália 5 2 0 3 111-129 -18 4
4. Szlovákia 5 0 0 5 118-139 -21 0

Golovin Vlagyimir: „Nagyon örülünk a győzelemnek és a kijutásnak. A védekezésünk talán nem volt annyira összeszedett, mint Spanyolországban, de Janurik Kinga remekelt, és nagy- ban hozzájárult a magabiztos győzelemhez. A védekezésből indulva talán lőhettünk volna több gólt indulásból, de a lényeg a siker és a kijutás, vasárnap pedig Győrött Szlovákia ellen mindenképpen győzni szeretnénk a csoportelsőséghez.”