Selejtező csoportmérkőzések - 5. csoport

2022.04.24. 18:04KOMMENTEK >>

Magyarország - Szlovákia

25-19 (16-9)

NEMZETKÖZI, 15. NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2022, Selejtező csoportmérkőzések, 5. csoport, 6. forduló.

2022.04.24. 14:45 óra, Győr, Audi Aréna, 2200 néző.

Vezette: Viktorija KIJAUSKAITE, Austra ZALIENE (Litvánia).

EHF-képviselő: Anna MELKONYAN (Örményország).

Magyarország: SZIKORA Melinda (kapus), CSAPÓ Kyra (kapus) - KUCZORA Csenge 5/2, LUKÁCS Viktória 4, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 3, VÁMOS Petra 2, KLUJBER Katrin 2, KÁCSOR Gréta 2, HÁFRA Noémi 2, PLANÉTA Szimonetta 1, FALUVÉGI Dorottya 1, BORDÁS Réka 1, HELEMBAI Fanny 1, HORNYÁK Dóra 1, TÓVIZI Petra, PÁL Tamara. Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir.

Szlovákia: VORZACKOVÁ Viktoria (kapus), MEDVEDOVÁ Adriana (kapus) - RAJNOHOVÁ Erika 4, HOLEJOVÁ Adriana 4, POPOVCOVÁ Martina 4/1, TRÚNKOVÁ Nikoleta 3, HUDÁKOVÁ Anette 1, STEFANIKOVÁ Bibiana 1, BUJNOCHOVÁ Karin 1, BÍZIKOVÁ Réka 1/1, KOSTELNÁ Katarina, REBICOVA Marianna, BAJCIOVÁ Vladimira, GYÖRIOVA Viktoria, SCÍPOVÁ Olívia, RATVAJSKÁ Lenka. Szövetségi kapitány: DUENAS DE GALARZA Jorge.

Hétméteres: 2/2 (KUCZORA Csenge 2/2), illetve 5/2 (HOLEJOVÁ Adriana 2/0, POPOVCOVÁ Martina 2/1, BÍZIKOVÁ Réka 1/1).

Sárga lapok: 1 (VÁMOS Petra), illetve 1 (BAJCIOVÁ Vladimira).

Kiállítás: 4 (TÓVIZI Petra 2', PÁL Tamara 2', KÁCSOR Gréta 2', HELEMBAI Fanny 2'), illetve 3 (REBICOVA Marianna 2', BAJCIOVÁ Vladimira 2', BUJNOCHOVÁ Karin 2').

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 4-3, 15. percben 8-5, 20. percben 12-8, 25. percben 14-9, 30. percben 16-9, 35. percben 16-10, 40. percben 16-11, 45. percben 18-12, 50. percben 21-14, 55. percben 23-16, 60. percben 25-19.

Lövés hatékonyság: 54 % (46 lövés - 25 gól), illetve 40 % (47 lövés - 19 gól).

Kapus teljesítmény: 42 % - 33 lövés - 14 védés (SZIKORA Melinda 48 % - 29 lövés - 14 védés, kettőt hétméteresből - 15 kapott gól; CSAPÓ Kyra 0 % - 4 lövés - 0 védés - 4 kapott gól), illetve 32 % - 37 lövés - 12 védés (MEDVEDOVÁ Adriana 32 % - 36 lövés - 12 védés - 24 kapott gól; VORZACKOVÁ Viktoria 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. Magyarország 6 5 0 1 177-146 31 10
2. Spanyolország 5 4 0 1 142-128 14 8
3. Portugália 5 2 0 3 111-129 -18 4
4. Szlovákia 6 0 0 6 137-164 -27 0

Magyarország válogatottja a hátralévő Spanyolország – Portugália mérkőzés eredményétől függetlenül csoportelsőként kijutott a 15. Női Kézilabda Európa-bajnokságra.

Golovin Vlagyimir: „Nagyon örülök, hogy sikerült az első helyen zárni a csoportot. Nem hiszem, hogy bárki is kalkulált azzal, hogy miután kikaptunk itthon a spanyoloktól, kint sikerül annyival nyerni, ami elég ahhoz, hogy megelőzzük őket. Az Európa-bajnoki selejtező a kinevezésem után indult, és azt gondolom, az elmúlt hat hónap nagyon hasznosan telt el. Az utóbbi két mérkőzésen már remekül működött a védekezésünk, tetszett, amit láttam. A mai mérkőzésen kicsit darabos volt a játékunk, ez a fáradtságnak volt betudható. Az első negyvenöt percben jól működött a védekezésünk és a kapusteljesítményünk. Az elmúlt na- pokban a védekezéssel sokkal többet foglalkoztunk, ez a játékelem ment is, viszont táma- dásban ziccereket rontottunk, nem tudtunk könnyű gólokat szerezni. Hozzá kell szoknunk, hogy sokat dolgozva, folyamatosan meccseket játszva megfelelően koncentráljunk.”

Jorge Duenas: „Koncentrált védekezéssel és jó támadásokkal kezdtünk, aztán egyre töb- bet hibáztunk az ellenfél kapuja előtt, amelyből könnyű gólokat kaptunk.”