Selejtező csoportmérkőzések - 5. csoport

2022.03.02. 21:47KOMMENTEK >>

Magyarország - Spanyolország

28-30 (16-13)

NEMZETKÖZI, 15. NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2022, Selejtező csoportmérkőzések, 5. csoport, 3. forduló.

2022.03.02. 18:00 óra, Tatabánya, Multifunkciós Csarnok, 4500 néző.

Vezette: Jelena VUJACSICS - Andjelina KAZANEGRA (Montenegró).

EHF-képviselő: Jutta EHRMANN-WOLF (Németország).

Magyarország: SZEMEREY Zsófia (kapus), JANURIK Kinga (kapus) - SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra 7, KLUJBER Katrin 7/2, LUKÁCS Viktória 6, MÁRTON Gréta 4, VÁMOS Petra 2, HÁFRA Noémi 1, KUCZORA Csenge 1, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine, PLANÉTA Szimonetta, KÁCSOR Gréta, FALUVÉGI Dorottya, BORDÁS Réka, HELEMBAI Fanny, HORNYÁK Dóra. Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir.

Spanyolország: NAVARRO GIMÉNEZ Silvia (kapus), CASTELLANOS Mercedes (kapus) - GUTIÉRREZ Jennifer 9/6, ETXEBERRIA Maitane 5, FERNANDEZ FRAGA Alicia 3, GONZÁLEZ ÁLVAREZ Mireya 3, LOPEZ JIMENEZ Soledad 2, HERNANDEZ Ainhoa 2, ARCOS POVEDA Paula 2, ANDERIUS MARTIN Silvia 1, CESAREO ROMERO Elisabet 1, ESPÍNOLA Irene 1, GASCÓ ARRANZ Clara 1, HERNÁNDEZ SELVA Laura, GONZÁLEZ ORTEGA Lara, TCHAPTCHET DEFO Lysa. Szövetségi kapitány: ÁLVAREZ ARRUTI Imanol.

Hétméteres: 2/2 (KLUJBER Katrin 2/2), illetve 7/6 (GUTIÉRREZ Jennifer 6/6, ARCOS POVEDA Paula 1/0).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (GONZÁLEZ ORTEGA Lara).

Kiállítás: 3 (SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 2', VÁMOS Petra 2', BORDÁS Réka 2'), illetve 1 (CESAREO ROMERO Elisabet 2').

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 7-5, 15. percben 11-8, 20. percben 12-11, 25. percben 15-13, 30. percben 16-13, 35. percben 17-16, 40. percben 20-17, 45. percben 24-19, 50. percben 25-23, 55. percben 27-26, 60. percben 28-30.

Lövés hatékonyság: 55 % (51 lövés - 28 gól), illetve 64 % (47 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 19 % - 37 lövés - 7 védés (JANURIK Kinga 13 % - 30 lövés - 4 védés - 26 kapott gól; SZEMEREY Zsófia 43 % - 7 lövés - 3 védés, egyet hétméteresből - 4 kapott gól), illetve 30 % - 40 lövés - 12 védés (NAVARRO GIMÉNEZ Silvia 15 % - 13 lövés - 2 védés - 11 kapott gól; CASTELLANOS Mercedes 37 % - 27 lövés - 10 védés - 17 kapott gól).

1. Spanyolország 3 3 0 0 86-78 8 6
2. Magyarország 3 2 0 1 92-82 10 4
3. Szlovákia 2 0 0 2 56-63 -7 0
4. Portugália 2 0 0 2 46-57 -11 0

Golovin Vlagyimir: „A mérkőzés nagy részében valóban nem nézett ki rosszul a játékunk, de ebben a sportágban hatvan percig tart a küzdelem. Az utolsó öt percben kellett volna jobban figyelni és játszani. A végén kimaradtak a ziccerek, a spanyolok agresszívabbak lettek védekezésben és talán egy kicsit el is fáradtunk. Labda nélkül nehezebben indultunk, ha helyzetbe is kerültünk, a kapufát találtuk el.”

Imanol Álvarez: „Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, amelyen a hazai csapat szinte vé- gig vezetett. A csapatunk azonban végig harcolt és a hajrában talán a nagyobb tapasz- talatának köszönhetően sikerült is fordítanunk. Nagyon fontos két pontot szereztünk, idegen- ben is szerettük volna legyőzni a magyarokat, és örülünk, hogy ez sikerült.”