NEMZETKÖZI, Női Európa-bajnokság 2018, Selejtező, 7. csoport, 4. forduló.

2018.03.25. 16:00 óra, Indoor Sportcentrum Eindhoven, 6000 néző.

Vezette: Charlotte BONAVENTURA, Julie BONAVENTURA (Franciaország).

EHF-képviselő: Christian KASCHÜTZ (Ausztria).

Hollandia: JANKOVIC Jasmina (kapus), WESTER Tess (kapus) - ABBINGH Lois 8, GROOT Nycke 6/2, SMEETS Martine 3, VAN DER HEIJDEN Laura 2, MALESTEIN Angela 1, BROCH Yvette 1, VAN OLPHEN Sanne 1, DULFER Kelly, AMEGA Delaila, SMITS Inger, KNIPPENBORG Lynn, SNELDER Danick, BONT Debbie, STEENBAKKERS Angela. Szövetségi kapitány: THOMSEN Helle.

Magyarország: BÖDE-BÍRÓ Blanka (kapus), KISS Éva (kapus), JANURIK Kinga (kapus) - KOVACSICS Anikó 6/1, HÁFRA Noémi 5, GYŐRI-LUKÁCS Viktória 4, PUHALÁK Szidónia 2, KOVÁCS Anna 2/2, SZABÓ Laura 1, HORNYÁK Dóra 1, SIRIÁN Szederke 1, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 1, TÓTH Gabriella, KARNIK Szabina, FALUVÉGI Dorottya, KISFALUDY Anett. Vezetőedző: RASMUSSEN Kim.

Hétméteres: 6/2 (ABBINGH Lois 2/0, GROOT Nycke 3/2, VAN DER HEIJDEN Laura 1/0), illetve 4/3 (KOVACSICS Anikó 2/1, KOVÁCS Anna 2/2).

Sárga lapok: 3 (SNELDER Danick, BROCH Yvette, DULFER Kelly), illetve 3 (HÁFRA Noémi, SZABÓ Laura, HORNYÁK Dóra).

Kiállítás: 4 (ABBINGH Lois 2', SNELDER Danick 2', BROCH Yvette 2', DULFER Kelly 2'), illetve 5 (GYŐRI-LUKÁCS Viktória 2', HÁFRA Noémi 2', SZABÓ Laura 2', HORNYÁK Dóra 4').

Lövés hatékonyság: 55 % (40 lövés - 22 gól), illetve 51 % (45 lövés - 23 gól).

Kapus teljesítmény: A statisztikai jegyzőkönyv nem tartalmaz erre vonatkozó adatot.

1. Hollandia 4 3 0 1 114-74 40 6
2. Magyarország 4 3 0 1 103-71 32 6
3. Fehéroroszország 4 2 0 2 111-98 13 4
4. Koszovó 4 0 0 4 64-149 -85 0

A két csapat csütörtöki, győri mérkőzését (18-19) követően a magyar válogatott a találkozón súlyos sérülést elszenvedő Tomori Zsuzsanna nélkül lépett pályára Eindhovenben telt ház, 6000 néző előtt. Ott volt a pályán a nemzeti csapatban debütáló Faluvégi Dorottya, no és persze ezúttal már egyértelműen vezérként Kovacsics Anikó. A találkozó első félidejében az első mérkőzéshez hasonló játékot láthattunk, fej-fej mellett haladtak a csapatok, Kovacsics Anikó jól mozgatta az együttest, többnyire a magyar válogatott vezetett egy góllal, majd a hollandok rendre egyenlítettek, miként az 1. félidő végén is, így döntetlennel zárult a játékrész (12-12).
          Kiss Éva nagy védései és Háfra Noémi, Lukács Viktória, majd Kovacsics Anikó találatai vezették be a 2. félidőt, Hornyák Dóra hatalmas lövésével 16-14-re vezettünk a 38. perc után. Háfra Noémi bátran és eredményesen vállalkozott, Kiss Éva pedig büntetőt is hárított, s negyedórával a mérkőzés vége előtt továbbra is két góllal vezettünk (18-16). Az 51. percben Szabó Laura is betalált, ám ezt követően fordított Hollandia, Kim Rasmussen pedig időt kért. Az 55. percben Kiss Éva 21-21-nél kivédte Nycke Groot büntetőjét, amely már a harmadik védett hétméterese volt a magyar kapusnak. Lukács Viktória góljával ismét kettő volt a magyar előny, de Nycke Groot szemfüles góljával szépítettek a hazaiak (22-23), amikor egy perc volt hátra a találkozóból. Puhalák Szidónia gólja sajnos szabálytalan volt (vonalra lépett), a játékvezetők nem adták meg, így időkérést követően az utolsó támadás joga a hollandoké lett. Nycke Groot ugyan a hálóba talált, előtte azonban már támadó szabálytalanságot fújtak a játékvezetők (Danick Snelder volt a vétkes), a mérkőzés így véget ért, a magyar válogatott pedig egy góllal győzött a világbajnoki bronzérmes otthonában (22-23)!
          Amennyiben a két csapat között pontazonosság alakul ki a selejtezők végén, az idegenben lőtt több gól alapján a magyar válogatott megnyeri a csoportot, ehhez csupán az szükséges, hogy a mieink Koszovóban és hazai pályán Fehéroroszország ellen is nyerjenek.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány:Nagyon boldogok vagyunk mindannyian, hiszen ez a hét bebizonyította számunkra, ha mindent beleadunk, küzdünk, és bízunk magunkban, elhisszük, hogy mire vagyunk képesek, akkor bárkit le tudunk győzni! Nagyon sajnáltam a lányokat éppen ezért Győrben, mert nem érdemeltünk vereséget, a mai napon azonban az utolsó pillanatig hittünk benne, hogy győzhetünk, és ez meg is hozta az eredményét, így elérhető közelségbe került a csoport elsőség.”
          Kovacsics Anikó:Nagyon boldogok vagyunk! Elfáradtunk a végére, de küzdöttünk, hajtottunk, és sikerült megnyerni a mérkőzést. Kiss Éva fantasztikusan védett, és végre nekünk jött ki jobban a végjáték!”