BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Rájátszás, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2023.03.29. 20:45 óra, Nantes, H Arena, 5902 néző.

Vezette: Mirza KURTAGIC, Mattias WETTERWIK (Svédország).

EHF-képviselő: Antonio MARREIROS (Portugália).

HBC Nantes:
PESICS Iván (kapus)HALLGRIMSSON Viktor (kapus)GASPAR Manuel (kapus)MINNE Aymeric 9/1MAQUEDA Jorge 6/1PERSSON Linus 4MONAR Theo 3ODRIOZOLA Kauldi 2RIVERA Valero 2/1CAVALCINTI Alexandre 1OVNICSEK Rok 1PORTELA Pedro 1/1BRIET ThibaultDE LA BRETECHE LucasDAMATRIN BaptisteTOTO JeremyVezetőedző: COJEAN Grégory
Hétméteres: 6/4 (MINNE Aymeric 1/1MAQUEDA Jorge 1/1ODRIOZOLA Kauldi 1/0RIVERA Valero 2/1PORTELA Pedro 1/1)
Sárga lapok: 1 (TOTO Jeremy)
Kiállítás: 5 (MAQUEDA Jorge 4'MONAR Theo 4'ODRIOZOLA Kauldi 2')
Lövés hatékonyság: 64 % (45 lövés - 29 gól)
Kapus teljesítmény: 14 % - 35 lövés - 5 védés - 2 üres kapus gól (PESICS Iván 22 % - 9 lövés - 2 védés - 7 kapott gól; HALLGRIMSSON Viktor 14 % - 21 lövés - 3 védés - 18 kapott gól; GASPAR Manuel 0 % - 3 lövés - 0 védés - 3 kapott gól),
Orlen Wisla Plock:
BIOSCA Garcia (kapus)JASTRZEBSKI Marcel (kapus)KOSZOROTOV Szergej 5/1LUCSIN Tin 5/4SERDIO Abel 4PEREZ ARCE Gonzalo 4MIHICS Lovro 4KRAJEWSKI Przemyslav 3/1PIROCH Tomas 1DAWYDZIK Dawid 1ZSITNYIKOV Dmitrij 1DASZEK Michal 1/1MINDEGIA Niko 1/1SUSNJA LeonFAZEKAS GergőTERZICS MirszadVezetőedző: SABATÉ CAVIEDES Xavier
Hétméteres: 8/8 (KOSZOROTOV Szergej 1/1LUCSIN Tin 4/4KRAJEWSKI Przemyslav 1/1DASZEK Michal 1/1MINDEGIA Niko 1/1)
Sárga lapok: 1 (SERDIO Abel)
Kiállítás: 4 (SUSNJA Leon 4'TERZICS Mirszad 4')
Lövés hatékonyság: 71 % (42 lövés - 30 gól).
Kapus teljesítmény: 27 % - 40 lövés - 11 védés - 1 üres kapus gól (BIOSCA Garcia 28 % - 38 lövés - 11 védés, egyet hétméteresből - 27 kapott gól; JASTRZEBSKI Marce 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

Részeredmények: 5. percben 2-2, 10. percben 7-4, 15. percben 8-4, 20. percben 10-5, 25. percben 12-8, 30. percben 14-11, 35. percben 17-14, 40. percben 17-17, 45. percben 19-19, 50. percben 20-21, 55. percben 23-23, 60. percben 25-25, Hétméteres 29-30

Az első félidőben nem úgy nézett ki, hogy esélye van a továbbjutásra a vendégcsapatnak (félidő 14-11). A második játékrészben összekapta magát a lengyel csapat és a 41. percben megfordította az eredményt (17-18). Innen kezdve felváltva potyogtak a gólok, egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb előnyt kicsikarni egészen az 58. percig, amikor Dawydzik góljával „eggyel ment” a Plock (23-24). A válasz elmaradt, Minne a len- gyel kaput védő spanyol Biosca-ba püfölte a labdát, mely után Koszoratov büntetett (23-25). A gyors középkezdés után Odriozola egyre csökkentette a hazaiak hátrányát (24-25). Huszonöt másodperc volt hátra, a Plock mestere, Xavier Sabaté időt kért, s a hét a hat elleni támadás utasításával küldte vissza pályára csapatát. Kilenc másodperc pasz- szolgatás után Piroch technikai hibát vétett (ilyenkor szoktak megőszülni a jobb sorsra érdemes edzők), s a letett labdát Cavalcanti az üres kapuba emelte (25-25). Az új verseny- kiírás szerint, ha mindkét találkozó döntetlen eredménnyel végződött, hétméteresekkel kell eldönteni az aktuális mérkőzés eredményét. Ebből a vendégek jöttek ki győztesen, mivel a második sorozatban Odriozola mellbe lőtte Biosca kapust, a Plock „csatárai” pedig nem hibáztak, így a papírformát alaposan felrúgva egy góllal megnyerték a találkozót (29-30).

A Orlen Wisla Plock csapata egy döntetlennel (32-32), egy hétméteres párbajban kivívott győzelemmel (29-30), 62-61-as gólkülönbséggel a negyeddöntőbe jutott, ahol az A-csoport 2. helyezett SC Magdeburg lesz az ellenfele.