BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Nyolcaddöntők, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.03.30. 19:00 óra, Frankfurt, Fraport Arena, 10712 néző.

Vezette: Slave NIKOLOV, Gjorgji NACSEVSZKI (Macedónia).

EHF-képviselő: George BEBETSOS (Görögország).

Rhein-Neckar Löwen: APPELGREN Mikael (kapus), PALICKA Andreas (kapus) - EKDAHL DU REITZ Kim 6, PETERSSON Alexander 5, SIGURDSSON Gudjun 5, GROETZKI Patrick 3, PEKELER Hendrik 3, MENSAH LARSEN Mads 1, SCHMID Andreas 1/1, KELLER Rico, GUARDIOLA Gedeon, REINKIND Harald, TROST Maximilian, STEINHAUSER Marius, BAENA Rafael, MANASZKOV Dejan. Vezetőedző: JACOBSEN Nikolaj.

THW Kiel: LANDIN Niklas (kapus), WOLFF Andreas (kapus) - BILYK Nikola 5, VUJIN Marko 5, WIENCEK Patrick 4, NILSSON Lukas 3, WEINHOLD Steffen 3, DUVNJAK Domagoj 3, SANTOS Raul 2, EKBERG Niclas 1, BROZOVICS Ilija, DAHMKE Rune, ZEITZ Christian, DISSINGER Christian, LACKOVICS Blazsenko, TOFT HANSEN Rene. Vezetőedző: GISLASON Alfred.

Hétméteres: 2/1 (SIGURDSSON Gudjun 1/0, SCHMID Andreas 1/1), illetve 4/0 (VUJIN Marko 2/0, EKBERG Niclas 2/0).

Sárga lapok: 4 (Vezetőedző: JACOBSEN Nikolaj, SCHMID Andreas, GUARDIOLA Gedeon, PEKELER Hendrik), illetve 3 (WIENCEK Patrick, BROZOVICS Ilija, SANTOS Raul).

Kiállítás: 2 (GUARDIOLA Gedeon 2', EKDAHL DU REITZ Kim 2'), illetve 4 (TOFT HANSEN Rene 2', WIENCEK Patrick 2', BROZOVICS Ilija 4').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (TOFT HANSEN Rene).

Megjegyzés: 10 (7+3), illetve 5 (4+1).

Lövés hatékonyság: 62 % (39 lövés - 24 gól), illetve 54 % (48 lövés - 26 gól)

Kapus teljesítmény: 32 %, illetve 31 %. Az EHF mérkőzés jegyzőkönyvéből nem derül ki, hogy melyik kapus hány lövésből mennyit hárított.

Lehetetlenség volt megtippelni, melyik német csapat jut a legjobb nyolc közé, de a Kielben aratott 25-24 arányú győzelem után után erre hajszálnyival a Rhein-Neckar Löwennek volt több esélye. A Kielbe visszatért az első mérkőzést kihagyó és térdműtét előtt álló Domagoj Duvnjak, valamint a combsérüléséből felépülő René Toft Hansen. A dán beálló nem volt sokáig csapata hasznára, ugyanis már a hatodik percben piros és kék lapot kapott szándékos fejre ütésért. A hazai csapat 0-3-mal indított, a 22. percben azonban már 9-7-re vezetett. A második félidőben is fej-fej mellett haladt a két együttes. Döntőnek bizonyult, hogy a Löwen az utolsó hat percben nem talált a kapuba, viszont Marko Vujin ebben az időszakban két nagyon fontos gólt lőtt (24-25). A továbbjutásról döntő gólt Patrick Wiencek szerezte az 58. percben, erre már nem volt válasza a hazai csapatnak.

Továbbjutott a TWH Kiel, 50–49-es összesítéssel.

Forrás (szöveg): Nemzeti Sport