27-30 (11-16)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2022.04.23. 16:45 óra, Győr, Audi Aréna, 3500 néző.

Vezette: ALTMÁR Kristóf, HORVÁTH Márton (Magyarország).

Schieszl-Budakalász KZrt: VÁCZI Dániel (kapus), GJORGJESKI Daniel (kapus) - VARJÚ Martin 6, JURICS-GRGICS Joszip 5/1, KISS Bence 4, SINKOVITS Benjámin 4, TYISKOV Mihály 2, FÓRIZS Roland 2, KOVÁCS Dominik 1, KONCZ András 1, HOLPERT József 1, MARACSKÓ Zalán 1, MIHALIN Makszim, VRHOVINA Dominik, SCHMID Péter, DÁVID Máté. Vezetőedző: CSOKNYAI István.

Fejér-B.Á.L Veszprém: BORBÉLY Ádám (kapus), MIKLÓS Gergő (kapus) - FAZEKAS Gergő 7, HÁRI Levente 7/5, ÉLES Benedek 4, TÓTH József 4, SZÉLES Ákos 3, TÓTH Péter 2, VAJDA Huba 2, KRISTÓF Mátyás 1, ÉLES Zsombor, SOMOGYI Bálint, SZMETÁN Péter, SEREGI Mátyás, TÓTH Márton, BUGYÁKI Dávid. Vezetőedző: ÉLES József.

Hétméteres: 1/1 (JURICS-GRGICS Joszip 1/1), illetve 6/5 (HÁRI Levente 5/5, ÉLES Benedek 1/0).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 8 (KONCZ András 2', MIHALIN Makszim 2', JURICS-GRGICS Joszip 2', SINKOVITS Benjámin 3x2', DÁVID Máté 4'), illetve 9 (TÓTH Péter 2', KRISTÓF Mátyás 2', TÓTH József 4', SZÉLES Ákos 4', BUGYÁKI Dávid 2', VAJDA Huba 4').

Kizárás (3×2’): 1 (SINKOVITS Benjámin), illetve 0.

Részeredmények: 10. percben 3-3, 15. percben 4-6, 20. percben 6-11, 25. percben 9-15, 30. percben 11-16, 35. percben 14-20, 40. percben 17-22, 45. percben 20-24, 50. percben 20-25, 55. percben 22-27, 60. percben 27-30.

Lövés hatékonyság: 60 % (45 lövés - 27 gól), illetve 71 % (42 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 17 % - 36 lövés - 6 védés (VÁCZI Dániel 17 % - 29 lövés - 5 védés - 24 kapott gól; GJORGJESKI Daniel 14 % - 7 lövés - 1 védés - 6 kapott gól), illetve 36 % - 36 lövés - 13 védés - 4 üres kapus gól (BORBÉLY Ádám).

A Fejér-B.Á.L Veszprém csapata győzelmével bejutott a férfi Magyar Kupa döntőjébe.

Éles József: „Úgy izgultunk a héten, mint a fene, nem voltunk jó passzban, mert két vereség után érkeztünk. A Budakalász rendkívül jó csapat, de jól felkészültünk. Az első félidő fegyel- mezett játéka megalapozta a győzelmünket.”

Csoknyai István: „Nagyon rosszul kezdtünk, az akarás megvolt bennünk, de nem játszot- tunk jól, nem éreztük a távolságot, rengeteg eladott labdánk volt, amit a Veszprém kihasz- nált. Sok hibával kézilabdáztunk, összességében nem volt benne, hogy utolérjük az ellenfe- let.”