21-41 (11-23)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, elődöntő, 2. mérkőzés.

2021.04.11. 20:15 óra, Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, 20 néző.

Vezette: BÓCZ László, WIEDEMANN Viktor (Magyarország).

Fejér-B.Á.L Veszprém: BORBÉLY Ádám 1 (kapus), MIKLÓS Gergő (kapus) - FAZEKAS Gergő 5, ÉLES Benedek 5/2, VAJDA Huba 4, KRISTÓF Mátyás 2, SOMOGYI Bálint 2, TÓTH Attila 1, SEREGI Mátyás 1, BUGYÁKI Dávid, SZÉLES Ákos, HÁRI Levente, SZMETÁN Péter, SZAKÁLY Benedek, SZEITL László, TÓTH Péter.

OTP Bank-PICK Szeged: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - RADIVOJEVICS Bogdan 8/4, MACKOVSEK Borut 5, SOSTARICS Mario 5, KASPAREK Stanislav 4, BODÓ Richárd 4, ROSTA Miklós 3, BÁNHIDI Bence 3, GABER Matej 3, CAÑELLAS Joan 2, KÄLLMAN Jonas 2, ZSITNYIKOV Dmitrij 1, BOMBACS Dean 1, STRANOVSKY Martin. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 2/2 (ÉLES Benedek 2/2), illetve 4/4 (RADIVOJEVICS Bogdan 4/4).

Sárga lapok: 1 (VAJDA Huba), illetve 0.

Kiállítás: 3 (KRISTÓF Mátyás 2', BUGYÁKI Dávid 2', VAJDA Huba 2'), illetve 3 (BODÓ Richárd 2', BÁNHIDI Bence 2', STRANOVSKY Martin 2').

Részeredmények: 5. percben 2-4, 10. percben 4-7, 15. percben 6-11, 20. percben 8-16, 25. percben 10-19, 30. percben 11-23, 35. percben 13-27, 40. percben 15-29, 45. percben 18-31, 50. percben 19-35, 55. percben 19-39, 60. percben 21-41.

Tombor Csaba: Nem voltak vérmes reményeink, mégis csalódott vagyok egy kicsit. Annak viszont örülök, hogy beleszagolhattunk a Bajnokok Ligája ritmusába. A Szeged jól kézilabdázott, tisztességesen felkészült belőlünk, mi azonban nagyon rosszul kezd- tünk. Ellenfelünk rengeteg könnyű gólt szerzett, amivel korán nagy különbséget tudott kialakítani, s erre a második félidőben még egy lapáttal rátett. Folytatjuk az építke- zést, hétfőn megpróbáljuk legyőzni a Balatonfüredet.”

Juan Carlos Pastor: „Nagyon tisztelem a Veszprémi KKFT csapatát, mert a bajnok- ságban már kétszer is megnehezítette a dolgunkat. Jól kezdtünk, az első perctől kezdve komolyan vettük a találkozót, támadásban és védekezésben sem volt gond. Egyedül a sérülések állítottak kihívás elé minket, de a játékosaim azt is jól megoldot- ták. Nagy kérdés, hogy a döntőre felépülnek-e mindketten.”

Forrás (nyilatkozatok): Nemzeti Sport