43-26 (23-12)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, Elődöntő, 1. mérkőzés.

2021.04.11. 18:00 óra, Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, 20 néző.

Vezette: BUJDOSÓ Máté, HORVÁTH Viktor (Magyarország).

Telekom Veszprém: CORRALES Rodrigo (kapus), CUPARA Vladimir 1 (kapus) - MAQUEDA Jorge 7, MANASZKOV Dejan 5, NENADICS Petar 5/2, LÉKAI Máté 4, MORAES Rogerio 4, MAHÉ Kentin 3, MARGUCS Gasper 3, BOROZAN Vuko 2, SISKARJEV Daniel 2, STRLEK Manuel 2, MARKUSSEN Nikolaj 2, YAHIA Kaled Omar 2, LIGETVÁRI Patrik 1, BLAGOTINSEK Blazs. Vezetőedző: DAVIS CAMARA David.

Balatonfüredi KSE: BŐSZ Dániel (kapus), ANDÓ Adrián (kapus) - RODRIGUEZ Pedro 6, MALINOVICS Dejan 4, HATÁR Péter 3, TOPICS Petar 3, SZÖLLŐSI Balázs 3/1, SZŰCS Bence 2, GLENDZA Aleksandar 2, BRANDT Balázs 1, ÁG Bálint 1, VARGA Márton 1, DÉNES János, KŐHEGYI Ákos, BÓKA Bendegúz, KEMÉNY László. Vezetőedző: GYÖRGY László.

Hétméteres: 4/2 (NENADICS Petar 4/2), illetve 2/1 (SZÖLLŐSI Balázs 2/1).

Sárga lapok: 0, illetve 2 (TOPICS Petar, DÉNES János).

Kiállítás: 4 (MAQUEDA Jorge 2', MARKUSSEN Nikolaj 4', BOROZAN Vuko 2'), illetve 3 (DÉNES János 4', MALINOVICS Dejan 2').

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 7-3, 15. percben 10-4, 20. percben 15-6, 25. percben 19-10, 30. percben 23-12, 35. percben 28-14, 40. percben 31-15, 45. percben 35-17, 50. percben 38-18, 55. percben 40-22, 60. percben 43-23.

David Davis: „Örülök az eredménynek, és ahogyan játszottunk. Elégedettek lehetünk, és holnap harcolhatunk a kupáért. A csapat nagyon koncentrált volt. Gratulálok mindenkinek. Holnap este megpróbáljuk elhozni a Magyar Kupát!

Jorge Maqueda: „Azért jöttünk, hogy megnyerjük a kupát, ehhez pedig ez az elő- döntő volt az első lépés. Jól játszottunk és sikerült bejutni a döntőbe.”

György László: Gratulálok a Veszprémnek. Kicsit csalódott vagyok, mert bár tudtuk, hogy a Veszprém nagy tempót fog diktálni, mi mégis partnerek voltunk benne. A támadásaink passzívak voltak, gyengén lőttünk, és sokszor kerestük a beállót, amiből sok labdát adtunk el. Ezekből a Veszprém könnyű lerohanás gólokat szerzett. Annak örültem, hogy a második játékrészben voltak felvillanásaink, és hogy a fiatalok, mint Szűcs vagy Határ jól megállták a helyüket. A holnapi meccs is nehéz lesz, teljesen mindegy, kivel játszunk. Jobb hozzáállást várok, és azt, hogy a játékosok felelősség- teljesebben kézilabdáznak.”

Pedro Rodriguez: „Gratulálok a Veszprémnek. Mi sajnos nem igazán rendeződtünk vissza támadások után, amikből a Veszprém könnyű gólokat lőtt. Sok sikert nekik holnapra.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém honlap