Balatonfüredi KSE - Veszprémi Kézilabda KFT

28-27 (11-12, 25-25)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, 3. helyért.

2021.04.12. 17:30 óra, Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, 20 néző.

Balatonfüredi KSE: BŐSZ Dániel (kapus), ANDÓ Adrián (kapus) - SZÖLLŐSI Balázs 12/7, MALINOVICS Dejan 5/1, KEMÉNY László 3/1, RODRIGUEZ Pedro 2, TOPICS Petar 2, BÓKA Bendegúz 2, VARGA Márton 2, HATÁR Péter, DRASKOVITS Gellért, BRANDT Balázs, SZŰCS Bence, DÉNES János, GLENDZA Aleksandar, KŐHEGYI Ákos. Vezetőedző: GYÖRGY László.

Fejér-B.Á.L Veszprém: BORBÉLY Ádám (kapus), ÁGOSTON Áron (kapus) - ÉLES Benedek 6/5, FAZEKAS Gergő 5, HÁRI Levente 5, KRISTÓF Mátyás 3, SZMETÁN Péter 2, SOMOGYI Bálint 2, SZEITL László 2, SEREGI Mátyás 1/1, TÓTH Péter 1/1, TÓTH Attila, BUGYÁKI Dávid, SZÉLES Ákos, FÜLEKI Áron, SZAKÁLY Benedek. Vezetőedző: TOMBOR Csaba.

Hétméteres: 12/9 (SZÖLLŐSI Balázs 9/7, MALINOVICS Dejan 1/1, KEMÉNY László 1/1, TOPICS Petar 1/0), illetve 10/7 (ÉLES Benedek 6/5, FAZEKAS Gergő 1/0, HÁRI Levente 1/0, SEREGI Mátyás 1/1, TÓTH Péter 1/1).

Sárga lapok: 3 (Vezetőedző: GYÖRGY László, VARGA Márton, DÉNES János), illetve 1 (BUGYÁKI Dávid).

Kiállítás: 6 (TOPICS Petar 4', RODRIGUEZ Pedro 4', MALINOVICS Dejan 2', SZŰCS Bence 2'), illetve 5 (SZEITL László 4', FAZEKAS Gergő 2', KRISTÓF Mátyás 2', BUGYÁKI Dávid 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (HÁRI Levente).

Részeredmények: 5. percben 1-3, 10. percben 3-5, 15. percben 5-7, 20. percben 6-7, 25. percben 8-9, 30. percben 11-12, 35. percben 13-15, 40. percben 17-17, 45. percben 18-19, 50. percben 21-22, 55. percben 22-24, 60. percben 25-25, Hétméteres 28-27.

A mérkőzés lefújása után döntetlen állásnál (25-25) öt-öt hétméteres dobása következett:

Dejan Malinovics (Balatonfüred) belőtte, 28-27,
Fazekas Gergő (Veszprém) mellé pörgette a labdát, 28-27.

A hátralévő hétméteresek lövésére már nem került sor, így a Balatonfüredi KSE megszerezte a TIPPMIX Férfi Magyar Kupa bronzérmét, ezzel vélhetően
az Európa Ligában való indulás jogát.

György László: "Nem játszottunk jól, rengeteget hibáztunk, ziccereket rontottuk és a védekezésünk sem volt stabil. Az első félidőben csak Bősz Dániel védéseivel maradtunk meccsben. A szünet után kicsivel feljavult a teljesítményünk, masszí- vabbak lettünk hátul. Örülünk a bronzéremnek, de nem sokáig, mert a héten már bajnoki vár ránk."

Tombor Csaba: "Jól működött a védekezésünk, amiből sok labdát szereztünk, könnyű gólokat lőttünk. Az utolsó percig vezettünk, ám a végén a rutin az ellen- fél javára döntött. Jó tanulópénz volt ez a két nap, emelt fővel távozhatunk Szigetszentmiklósról."

Forrás (nyilatkozatok): Nemzeti Sport