28-22 (14-7)

MAGYAR KUPA, Női, Négyes döntő, Mérkőzések, elődöntő, 1. mérkőzés.

2021.05.15. 14:15 óra, Veszprém, Veszprém Aréna, 1000 néző.

Vezette: ÖRI Erika, POZDENA Erika (Magyarország).

DVSC SCHAEFFLER: GIEGERICH Ann-Cathrin (kapus), CSAPÓ Kyra (kapus) - KOVÁCS Anna 6/3, DESPOTOVICS Jelena 5, BÁNFAI Kíra 4, BORDÁS Réka 3, HORNYÁK Dóra 3/1, PETRUS Mirtill 2, FÜZI-TÓVIZI Petra 2, ARANY Rebeka 1, VÁMOS Petra 1, VANTARA-KELEMEN Éva 1, CSERNYÁNSZKI Liliána, KARSTEN Elke, VÁMOSI Panna, POCZETNYIK Luca. Vezetőedző: KUDOR Kitti.

Kisvárda Master Good SE: PÁSZTOR Bettina (kapus), LESKÓCZI Boglárka (kapus), MÁTÉFI Dalma (kapus) - MILOSEVICS Timea 4, BOUTI Fruzsina 3, TERMÁNY Rita 2, DOMBI Katalin 2, MÉSZÁROS-MIHÁLFFY Adrienn 2, HABÁNKOVÁ Veronika 2, DOMBI Luca 2, UDVARDI Laura 2, SZABÓ Nina 2/1, SISKA Pálma 1, BACENKOVÁ Dorota, SOLTÉSZ Petra, ZAVACZKI Boglárka. Vezetőedző: BAKÓ Botond.

Hétméteres: 5/4 (KOVÁCS Anna 4/3, HORNYÁK Dóra 1/1), illetve 1/1 (SZABÓ Nina 1/1).

Sárga lapok: 2 (KOVÁCS Anna, VÁMOS Petra), illetve 2 (MILOSEVICS Timea, SZABÓ Nina).

Kiállítás: 3 (FÜZI-TÓVIZI Petra 2', CSERNYÁNSZKI Liliána 2', DESPOTOVICS Jelena 2'), illetve 7 (HABÁNKOVÁ Veronika 4', SISKA Pálma 4', BOUTI Fruzsina 2', TERMÁNY Rita 2', SZABÓ Nina 2').

Részeredmények: 5. percben 1-0, 10. percben 2-1, 15. percben 5-2, 20. percben 8-5, 25. percben 11-6, 30. percben 14-7, 35. percben 17-9, 40. percben 19-13, 45. percben 22-13, 50. percben 24-15, 55. percben 26-19, 60. percben 28-22.

Lövés hatékonyság: 57 % (49 lövés - 28 gól), illetve 45 % (49 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 48 % - 42 lövés - 20 védés (CSAPÓ Kyra 52 % - 29 lövés - 15 védés - 14 kapott gól; GIEGERICH Ann-Cathrin 38 % - 13 lövés - 8 kapott gól), illetve 35 % - 43 lövés - 15 védés - 4 üres kapus gól (MÁTÉFI Dalma 38 % - 21 lövés - 8 védés - 13 kapott gól; PÁSZTOR Bettina 39 % - 18 lövés - 7 védés, egyet hétméteresből - 11 kapott gól):

A DVSC SCHAEFFLER csapata győzelmével bejutott
a TIPPMIX Török Bódog Női Magyar Kupa döntőjébe.

Kudor Kitti: „Nagyon boldogok vagyunk, hogy amire felkészültünk, azt a lányok megvalósították. Idegesen kezdtünk, de ebben a periódusban is jól védekeztünk és jó volt a kapusteljesítmény. Tíz perc után megnyugodtunk és egyre nagyobb távol- ságra kerültünk ellenfelünktől. Küzdős mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy a Kis- várda nem fogja feladni. Végig koncentráltak tudtunk maradni, amikor kellett, rá tudtunk tenni egy lapáttal.”

Bakó Botond: „Elsősorban sebességben nem tudtunk felnőni, a mérkőzéshez. Le- blokkoltunk, ezáltal statikusak lettünk. Elvesztettük a párharcokat, nem tudtunk olyan minőségű kézilabdát produkálni, mint, amit elterveztünk. A sok kihagyott helyze- tünkkel és rossz lövő százalékunkkal könnyű helyzetbe hoztuk ellenfelünket.”