EURÓPA LIGA, Női, Negyeddöntők, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2024.03.23. 14:00 óra, Bistrita, Teraplast Arena, 3000 néző.

Vezette: Zan PUKSICS, Miha SATLER (Szlovénia).

EHF-képviselő: Aco NIKOLOVSZKI (Észak-Macedónia).

CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud:
DUMANSKA Julia (kapus)BABOVICS Anastasia (kapus)LAIS DE ARRUDA Renata (kapus)LASLO Cristina 9/7DE ARAUJO Tamires 4MBENGUE Seynabou 4POSAVEC Paula 3SERAFICEANU Sonia 3NOSEK Natalia 2FUJITA Asuka 1NIOMBLA Gnonsiane 1DINCA NicoletaPRISTAVITA IoanaBAZALIU BiancaKPODAR DeborahDAHL Ida-MarieVezetőedző: PERA Florentin
Hétméteres: 7/7 (LASLO Cristina 7/7)
Kiállítás: 2 (DE ARAUJO Tamires 4')
Lövés hatékonyság: 54 % (50 lövés - 27 gól)
Kapus teljesítmény: 41 % - 43 lövés - 18 védés (LAIS DE ARRUDA Renata 45 % - 35 lövés - 16 védés - 19 kapott gól; DUMANSKA Julia 25 % - 8 lövés - 2 védés - 6 kapott gól),
Motherson Mosonmagyaróvári KC:
HADFI Gréta (kapus)SZEMEREY Zsófia (kapus)HORVÁTH Szofi (kapus)LANCZ Barbora 6TÓTH Eszter 5/1STRANIGG Zsófia 4IVANCOK Ines 3FARAGÓ Luca 2PÁSZTOR Noémi 2TÓTH Gabriella 2UDVARDI Laura 1VARGA EmiliaSZTANKOVICS KyraBARDI FruzsinaSCHATZL NatalieVezetőedző: GYURKA János
Hétméteres: 1/1 (TÓTH Eszter 1/1)
Kiállítás: 3 (VARGA Emilia 4'LANCZ Barbora 2')
Lövés hatékonyság: 52 % (48 lövés - 25 gól).
Kapus teljesítmény: 38 % - 44 lövés - 17 védés (SZEMEREY Zsófia 39 % - 43 lövés - 17 védés - 26 kapott gól; HADFI Gréta 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

Részeredmények: 5. percben 4-2, 10. percben 7-4, 15. percben 9-8, 20. percben 11-10, 25. percben 13-14, 30. percben 15-15, 35. percben 18-17, 40. percben 20-18, 45. percben 21-21, 50. percben 22-24, 55. percben 24-24, 60. percben 27-25

REAKCIÓK
Motherson Mosonmagyaróvári KC

A CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud csapata kettős győzelemmel (32-30, 27-25),
59-55-ös gólkülönbséggel a Final Fourba (elődöntőbe) jutott.

A Motherson Mosonmagyaróvári KC csapata kiesett az Európa Ligából, pedig a mérkőzés képe alapján lett volna lehetősége a győzelemre, s adott esetben a továbbjutásra.
Csakhogy Gyurka János csapata ezúttal (is) önmagát verte meg. Elsősorban koncentráció hiányával: a játékosok tüzeltek rendesen, de a lövések még ziccerhelyzetben is valahogy elakadtak a kapusban vagy a kapufán. Ebben Lancz Barbora (11 lövés – 6 gól),
Pásztor Noémi (7 – 2) és Tóth Gabriella (7 – 2) járt az élen, míg az ellenfélnél a legrosszabb lövés teljesítményt Sonia Seraficeanu nyújtotta (7 – 3). A vereség másik oka
a pontatlan játék volt: az álmoskönyvek szerint 14 technikai hibával csak a mesében lehet mérkőzést nyerni. Bajok voltak a fegyelemmel (figyelemmel) is. Gyurka János kikérte mindhárom idejét, higgadtan elmagyarázta a figurát, a játékosok bólogattak,
aztán a sípszó után helyzet nélkül eldurrantották a labdát (11. perc, 4-7, Udvardi;
52. perc, 23-24, Lancz;  58. perc, 25-25, Tóth Gabi). Mindez azért volt kínos,