NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Negyeddöntők, Mérkőzések, 3. mérkőzés.

2021.12.15. 17:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 870 néző.

Vezette: Maike MERZ, Tanja KUTTLER (Németország).

IHF-képviselő: Felix RATZ (Svájc).

Norvégia: SOLBERG Silje (kapus), LUNDE Katrine (kapus) - MÖRK Nora 9/6, SOLBERG ISAKSEN Sanna 7, BRATTSET Kari 5, REISTAD Henny 4, OFTEDAL Stine 4, KRISTIANSEN Veronica 3, INGSTAD Vilde 1, JACOBSEN Marit 1, ARNTZEN Emilie, AUNE Malin, HÖGDAHL Moa, HERREM Camilla, BREISTÖL Kristine, AARDAHL Maren. Szövetségi kapitány: HERGEIRSSON Thorir.

Orosz csapat: LAGINA Anasztasija (kapus), KAPLINA Polina (kapus) - SZKOROBOGATCSENKO Antonia 4, MARKOVA Julia 4, FOMINA Olga 3, MIHAJLICSENKO Elena 3/2, ILINA Jekatyerina 3/3, GORSKOVA Polina 2, MANAGAROVA Julia 2, TAZSENOVA Milana 2, ILLARIONOVA Anastasija 2, SZABIROVA Karina 1, NYIKITYINA Veronika 1, FROLOVA Jaroszlava 1, KORNYEJEVA Irina, CSERBAK Olga. Szövetségi kapitány: BODNYEVA Ljudmila.

Hétméteres: 7/6 (MÖRK Nora 7/6), illetve 6/5 (MIHAJLICSENKO Elena 2/2, ILINA Jekatyerina 4/3).

Sárga lapok: 1 (AARDAHL Maren), illetve 1 (SZKOROBOGATCSENKO Antonia).

Kiállítás: 2 (AARDAHL Maren 2', REISTAD Henny 2'), illetve 3 (MIHAJLICSENKO Elena 2', SZABIROVA Karina 2', FROLOVA Jaroszlava 2').

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 6-5, 15. percben 10-6, 20. percben 13-9, 25. percben 16-11, 30. percben 19-15, 35. percben 21-17, 40. percben 24-20, 45. percben 27-21, 50. percben 30-23, 55. percben 32-26, 60. percben 34-28.

Lövés hatékonyság: 72 % (47 lövés - 34 gól), illetve 64 % (44 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 26 % - 38 lövés - 10 védés (SOLBERG Silje 22 % - 18 lövés - 4 védés - 14 kapott gól; LUNDE Katrine 30 % - 20 lövés - 6 védés, egyet hétméteresből - 14 kapott gól), illetve 17 % - 41 lövés - 7 védés (LAGINA Anasztasija 14 % - 21 lövés - 3 védés - 18 kapott gól; KAPLINA Polina 20 % - 20 lövés - 4 védés - 16 kapott gól).

A Győri Audi ETO KC mind a négy norvég játékosa főszerepet játszott az elődöntőbe való jutás kiharcolásában. Silje SOLBERG az első félidőben (29:12 perc) védte az északi váloga- tott kapuját, ezúttal valamelyest halványabban a megszokottnál (bővebben lásd a Kapus teljesítmény bekezdést). Cseréje indokolt volt. Veronica KRISTIANSEN 35:14 percet töltött a pályán, teljesítménye 4 lövésből 3 gól (75 százalék), ezen felül kiosztott 4 gólpasszt, s volt 2 labdaszerzése is, mely góllal végződött. A csapat vezére Stine OFTEDAL volt, 49:14 percig irányította csapatát, 5 lövéséből 4 utat talált a kapuba (80 százalék), 8 asszisztot jegyeztek fel a neve mellé, s volt egy labdaszerzése is. Nora MÖRK mellett (12 lövésből 9 gól, 6 hét-méteresből) Kari BRATTSET volt a másik gól felelős, 5 lövésből 5 gól volt a termése (100 százalék), emellett 2 asszisztja is volt, mely gólt eredményezett. A védekezésben is kivette a részét, második legtöbb játékidőt töltötte a pályán (50:17 perc), volt egy labda „lopása”, s két alkalommal blokkolta az ellenfél játékosának lövését.