NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Negyeddöntők, Mérkőzések, 4. mérkőzés.

2021.12.15. 20:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 1226 néző.

Vezette: Victorija ALPAIDZE, Tatjana BEREZSKINA (Oroszország).

IHF-képviselő: Teodoro ADJEMIAN (Argentína).

Franciaország: GLAUSER Laura (kapus), DARLEUX Cléopátre 1 (kapus) - TOUBLANC Alicia 4, LASSOURCE Corale 4, FLIPPES Laura 4, NOCANDY Meline 3, VALENTINI Chloé 3, SERCIEN UGOLIN Oceane 3, FOPPA Pauletta 3, PINEAU Allison 3/3, ZAADI DEUNA Grace 2/1, KANOR Orlane 1, HORACEK Tamara, EDWIGE Béatrice, NZE MINKO Estelle, GRANIER Lucie. Szövetségi kapitány: KRUMBHOLZ Olivier.

Svédország: BUNDSEN Johanna (kapus), RYDE Jessica (kapus), ERIKSSON Evelina (kapus) - HAGMAN Nathalie 9/4, BLOHM Linn 6, CARLSON Jenny 3, STRÖMBERG Carin 2, DANO Nina 2, HANSSON Elin 2, ROBERTS Jamina 1, LAGERQUIST Anna 1, MELLEGARD Olivia, PETRÉN Melissa, LINDQVIST Emma, KÄLLHAGE Evelina, DE JONG Daniela. Szövetségi kapitány: AXNÉR Tomas.

Hétméteres: 5/4 (PINEAU Allison 4/3, ZAADI DEUNA Grace 1/1), illetve 4/4 (HAGMAN Nathalie 4/4).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 3 (TOUBLANC Alicia 2', PINEAU Allison 2', NZE MINKO Estelle 2'), illetve 2 (LAGERQUIST Anna 2', CARLSON Jenny 2').

Részeredmények: 5. percben 1-2, 10. percben 4-4, 15. percben 6-7, 20. percben 9-9, 25. percben 11-12, 30. percben 15-15, 35. percben 19-17, 40. percben 22-17, 45. percben 24-20, 50. percben 26-23, 55. percben 29-25, 60. percben 31-26.

Lövés hatékonyság: 62 % (50 lövés - 31 gól), illetve 65 % (40 lövés - 26 gól).

Kapus teljesítmény: 16 % - 31 lövés - 5 védés (GLAUSER Laura 0 % - 9 lövés - 0 védés - 9 kapott gól; DARLEUX Cléopátre 23 % - 22 lövés - 5 védés - 17 kapott gól), illetve 26 % - 42 lövés - 11 védés - 3 üres kapus gól (RYDE Jessica 30 % - 32 lövés - 10 védés - 22 kapott gól; BUNDSEN Johanna 0 % - 6 lövés - 0 védés - 6 kapott gól).

A negyeddöntő 4. mérkőzésén kettő-egyes elosztásban három győri játékos volt érdekelt. A francia kapuban Laura GLAUSER kezdett, aztán csak akkor találkozott a labdával, amikor bekapott gól után kiszedte a hálóból. Tizenkilenc perc után (19:08) jogos volt a cseréje (lásd még a Kapus teljesítmény bekezdés). Estelle NZE MINKO szintén a kezdőcsapatban kapott helyet, ám neki sem ment a játék. Mindössze 2 assziszt, egy „elcsent” labda és egy két perces kiállítás írható a neve mellé. A 28:02 perces kapott játékidőhöz képest ez har- matos teljesítmény. Az ellen oldalon a svéd Linn BLOHM viszont villogott! Csere nélkül ját- szotta végig védekezésben és támadásban a mérkőzést (60 perc), 100 százalékos lövés hatékonyságot produkálva (6 lövés 6 gól). Nem rajta múlott, hogy csapata búcsúra kény- szerült.