2022.05.01. 18:38KOMMENTEK >>

CSM Bucuresti - Team Esbjerg

25-26 (9-12)

BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Negyeddöntők, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2022.05.01. 16:00 óra, Bukarest, Complexul Sportiv National Sala Polivalenta, 4000 néző.

Vezette: Amar KONJICSANIN, Dino KONJICSANIN (Bosznia-Hercegovina).

EHF-képviselő: Zuzana FULEOVA (Szlovákia).

CSM Bucuresti: DAVIDSEN Marie (kapus), WESTER Tess (kapus), GRUBISIC Jelena (kapus) - NEAGU Cristina 9/2, AMORIM Eduarda 3, DINDILIGAN Alexandra 3, ARNTZEN Emilie 2, OMOREGIE Elizabeth 2, MARTIN Carmen 2, BROCH Yvette 2, DEMBELE Siraba 2, DA SILVA VIEIRA Samara, LARSEN AUNE Malin, STOICA Angela, KLIKOVAC Andrea, ALIVODICS-RAMUSEVICS Ema. Vezetőedző: VASILE Adrian.

Team Esbjerg: POULSEN Rikke (kapus), ECKERLE Dinah (kapus) - BREISTÖL Kristine 7, SOLBERG Sanna 5, REISTAD Henny 5, INGSTAD Vilde 5, TRANBORG Mette 2, NIELSEN Kaja 2/2, MÖLLER Michala, FRAFJORD Marit, TÜRKOGLU Beyza, JØRGENSEN MYERS Line. Vezetőedző: JENSEN Jesper.

Hétméteres: 3/2 (NEAGU Cristina 3/2), illetve 3/2 (REISTAD Henny 1/0, NIELSEN Kaja 2/2).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 2 (BROCH Yvette 2', ALIVODICS-RAMUSEVICS Ema 2'), illetve 4 (MÖLLER Michala 2', FRAFJORD Marit 2', TRANBORG Mette 2', JØRGENSEN MYERS Line 2').

Részeredmények: 5. percben 2-3, 10. percben 3-5, 15. percben 4-7, 20. percben 6-10, 25. percben 8-11, 30. percben 9-12, 35. percben 12-14, 40. percben 14-16, 45. percben 16-19, 50. percben 19-20, 55. percben 21-24, 60. percben 25-26.

Lövés hatékonyság: 56 % (45 lövés - 25 gól), illetve 58 % (45 lövés - 26 gól).

Kapus teljesítmény: 22 % - 33 lövés - 7 védés (GRUBISIC Jelena 9 % - 11 lövés - 1 védés, hétméteresből - 10 kapott gól; DAVIDSEN Marie 24 % - 17 lövés - 4 védés - 13 kapott gól; WESTER Tess 40 % - 5 lövés - 2 védés - 3 kapott gól), illetve 24 % - 33 lövés - 8 védés (POULSEN Rikke 23 % - 30 lövés - 7 védés - 23 kapott gól; ECKERLE Dinah 33 % - 3 lövés - 1 védés - 2 kapott gól).

Sokáig úgy nézett ki, hogy az Esbjerg 12 játékossal, szinte csere nélkül biztosan nyeri a mér- kőzést, végig tartották a két-három gólos előnyüket. Az utolsó négy percben azonba ki- ütközött rajtuk a fáradság, s majdnem kicsúszott a kezükből a mérkőzés. Előbb Dindiligan a bal szélről egyre csökkentette a hazaiak hátrányát (57. perc, 23-24), majd Neagu átlö- vésből egyenlített (58. perc, 24-24). Szűk egy perc elteltével Breistöl újra vezetést szerzett a dán csapatnak (59. perc, 24-25). A román támadás közben, Frafjordt lerántotta Omore- gie-t, s kiállították két percre. Az emberelőnyt Broch révén kihasználta a hazai csapat (60. perc, 25-25). Negyvenhat másodperc volt hátra, emberhátrányban támadtak a dánok, ám elvesztették a labdát, Amorim az üres kapura ívelte, melyet a visszafutó dán kapus, Poulsen a hatoson belül elcsípett (59:56 perc 25-25), azonnal kilőtte a mezőnybe, a labda valahogy Reistad kezébe került, aki a dudaszó pillanatában a kapuba lőtte. A játékvezetők először anulálták a gólt, majd Zuzana Fuleova zsűrielnökkel tanácskozva jelezték, hogy ér- vényes a találat (60. perc, 25-26).