Negyeddöntők - Mérkőzések

2021.01.28. 1:45KOMMENTEK >>

Dánia - Egyiptom

39-38 (16-13, 28-28, 34-34, 35-35)

NEMZETKÖZI, 27. Férfi Világbajnokság 2021, Negyeddöntők, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2021.01.27. 17:30 óra, Kairó, Stadium Sports Hall, 30 néző.

Vezette: Matija GUBICA, Borisz MILOSEVICS (Horvátország).

Dánia: LANDIN Niklas (kapus), MÖLLER Kevin (kapus) - HANSEN Mikkel 10/5, GIDSEL Mathias 6, SAUGSTRUP Magnus 6, SVAN Lasse 6/1, LANDIN Magnus 5/2, MÖLLGAARD Henrik 2/1, HOLM Jacob 1, MENSAH Mads 1, ZACHARIASSEN Anders 1, JAKOBSEN Emil 1/1, HALD JENSEN Simon, ÖRIS NIELSEN Nikolaj, ANDERSSON Lasse, OLSEN Morten. Szövetségi kapitány: JACOBSEN Nicolaj.

Egyiptom: ELTAYAR Mohamed (kapus) - OMAR Yahia 11/1, ELDARAA Yehia 8/1, ZEIN Ali 5, HESHAM ELSAYED Ahmed 4, SANAD Mohammad 4/2, ELAHMAR Ahmed 3/2, MAMDOUH Mohamed 1, NAWAR Wisam 1, MOAMEN Ahmed 1, YOUSRI Akram, ELDERAA Seif, KADDAH Hassan, ELWAKIL Omar, ELMASRY Ibrahim. Szövetségi kapitány: PARRONDO Roberto.

Hétméteres: 13/10 (HANSEN Mikkel 6/5, SVAN Lasse 1/1, LANDIN Magnus 2/2, MÖLLGAARD Henrik 1/1, JAKOBSEN Emil 2/1, ÖRIS NIELSEN Nikolaj 1/0), illetve 9/6 (OMAR Yahia 1/1, ELDARAA Yehia 1/1, ZEIN Ali 1/0, SANAD Mohammad 2/2, ELAHMAR Ahmed 4/2).

Sárga lapok: 1 (HALD JENSEN Simon), illetve 0.

Kiállítás: 3 (MÖLLGAARD Henrik 2', MENSAH Mads 2', HALD JENSEN Simon 2'), illetve 5 (HESHAM ELSAYED Ahmed 2', ELMASRY Ibrahim 2', MAMDOUH Mohamed 2', ZEIN Ali 2', SANAD Mohammad 2').

Végleges kiállítás: 1 (HANSEN Mikkel), illetve 1 (ELMASRY Ibrahim).

Részeredmények: 5. percben 0-2, 10. percben 4-4, 15. percben 7-8, 20. percben 9-9, 25. percben 12-11, 30. percben 16-13, 35. percben 17-17, 40. percben 19-19, 45. percben 21-21, 50. percben 24-23, 55. percben 25-25, 60. percben 28-28.

Idegőrlő mérkőzés volt! Mindkét csapat a mérkőzés végén és a hosszabbítások utolsó másodperceiben eldönthette volna a továbbjutást. A 60. perc elején, döntetlenre állt a találkozó (28-28), a dánok támadt, ám elszórták a labdát. 59:38 percet muta- tott az óra, a hazaiak indultak rohamra, ám Mohamed Mamdouh hamarabb a pá- lyára lépett a kelleténél, melynek az lett a vége, hogy a játékvezetők hosszas videózás után kiállították az egyiptomi beállóst 2 percre. A dán csapat megkapta a támadás lehetőségét, azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, így következett 2x5 perces hosszabbítás (28-28).

A 70. perc utolsó másodperceiben egy gólos vezetésnél (34-33) a dán csapat táma- dott, ám a játékvezetők 3 másodperccel a vége előtt elvették a labdát a dánoktól, a sípszó után Mikkel Hansen kidobta a lelátóra a labdát. Újabb idegtépő videózás után a Gubica, Milosevics játékvezetői páros piros lapot mutatott fel Hansennek, s hétméterest ítéltek az egyiptomi csapat javára. A büntetőt Mohamed Sanad érté- kesítette, így újabb 2x5 perces hosszabbítás következett (34-34).

Ebben a játékrészben a változatosság kedvéért az egyiptomi csapat követte el azt a hibát, amit a dánok az első rájátszásban. Másodpercekkel a vége előtt egy gólos ha- zai vezetésnél (34-35) Ibrahim Elmasry nem engedett elvégezni egy dán szabad- dobást, ő is megkapta a piros lapot, a dánok pedig 7 métereshez jutottak, melyet Magnus Landin biztosan a hálóba vágott (35-35).

Következtek a hétméteresek. Egyiptom kezdte a sorozatot: Ahmed Elahmar kihagyta (35-35), Emil Jakobsen belőtte (36-35), Mohammad Sanad belőtte (36-36), Magnus Landin belőtte (37-36),  Omar Yahia belőtte (37-37), Jensen Henrik Mollgaard belőtte (38-37), Yehia Eldaraa belőtte (38-38), Nikolaj Nielsen kihagyta (38-38), Ali Zein ki- hagyta (38-38), Lasse Svan belőtte (39-38).

Dánia válogatottja győzelmével az elődöntőbe jutott.