BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.04.29. 20:45 óra, Párizs, Stade Pierre de Coubertin, 3800 néző.

Vezette: Nenad NIKOLICS, Dusan SZTOJKOVICS (Szerbia).

EHF-képviselő: Berndt DUGALL (Németország).

Paris Saint-Germain Handball: OMEYER Thierry (kapus), SKOF Gorazd (kapus) - KARABATIC Luka 6, HANSEN Mikkel 6, ABALO Luc 4, KARABATIC Nikola 4, GENSHEIMER Uwe 4/3, SZTEPANCSICS Luka 2, REMILI Nedim 2, NARCISSE Daniel 1, NIELSEN Jesper 1, MÖLLGAARD Henrik, ACCAMBRAY William, KOUNKOUD Banoit, BARACHET Xavier, NAHI Dylan. Vezetőedző: SERDARUSICS Zvonimir.

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), SEGO Marin (kapus) - BALOGH Zsolt 8/2, BODÓ Richárd 4, GORBOK Szergej 4, OBRANOVICS Szandro 3, SKUBE Stas 3, BÁNHIDI Bence 3, KÄLLMAN Jonas 2, GABER Matej 1, SOSTARICS Mario 1, RODRIGUEZ Pedro 1, GONCALVES Thiagus Petrus, ZUBAI Szabolcs, BUNTICS Denis, BÓKA Bendegúz. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 3/3 (GENSHEIMER Uwe 3/3), illetve 5/2 (BALOGH Zsolt 4/2, RODRIGUEZ Pedro 1/0).

Sárga lapok: 4 (Vezetőedző: SERDARUSICS Zvonimir, ABALO Luc, KARABATIC Luka, REMILI Nedim), illetve 3 (GONCALVES Thiagus Petrus, SOSTARICS Mario, BÁNHIDI Bence).

Kiállítás: 3 (ABALO Luc 2', KARABATIC Luka 2', REMILI Nedim 2'), illetve 4 (GABER Matej 2', BÁNHIDI Bence 4', BUNTICS Denis 2').

Megjegyzés: 0, illetve 0. Látván a mérkőzést nehezen hihető adat.

Lövés hatékonyság: 60 % (50 lövés - 30 gól), illetve 68 % (44 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 27 %, illetve 23 %. Az EHF mérkőzés jegyzőkönyvéből nem derül ki, hogy melyik kapus hány lövésből mennyit hárított.

Majdnem csoda történt Párizsban!

A MOL-Pick Szeged együttese úgy lépett pályára Párizsban, hogy nincs veszteni valója. Ez meg is látszott a játékán, a védekezés jól működött, ha valamilyen hiba csúszott be, Sierra korrigált, a támadások pedig gördülékenyek és  gólerősek voltak. Mindez alaposan meglepte a házigazdákat, s csak futottak az eredmény után (28. perc, 13-16). Néhány apró hiba csak az utolsó két percben adódott, ezt viszont azonnal kihasználták a vendéglátók, s felzárkóztak egy gólra (16-17).

A második játékrészben a MOL-Pick Szeged ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta: álom kézilabdát produkálva négy gólos előnyre tettek szert (40. perc, 21-25; e pillanatban továbbjutók voltak), s támadhattak az ötödik plusz gólért. Ekkor Bánhidit kiállították két percre, s ez megtörte a csapat lendületét. Oly annyira, hogy 14 percig gól képtelenek voltak, miközben a hazaiak sorra betaláltak Sierra hálójába (54. perc, 27-25). Innentől kezdve a rutinos házigazdák már nem engedték ki a kezükből a továbbjutást, s a Szeged erejéből csak egy utolsó másodperces egyenlítésre futotta (30-30).

A MOL-Pick Szeged szerepléséről elmondható, hogy nem vallottak szégyent, Európa legjobb nyolc csapata között „szorosan” kiesni egy világsztárokkal teletűzdelt elitalakulattal szemben dicséretes teljesítmény. A kisördög azonban csak ott motoszkál bennünk: mi lett volna, ha haza pályán csak a négy kimaradt hétméterest belövik, s mi lett volna, ha az ominózus 14 perc alatt sikerül néhány gólt szerezni. De, mint tudjuk, a „ha” a sportban nem játszik, a dolgok a pályán dőlnek el. Egy tanulság azonban leszűrhető a párharcból: nemcsak a taktikai elemeket kell elsajátítani, hanem meg kell tanulni versenyezni, s a nehezen kiharcolt pozíciót megtartani. Ezen az estén ebben bizonyultak jobbnak a francia csapat tagjai.

9.

2 perc kiállítás