BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.04.30. 18:30 óra, Palais des Sports René Bougnol, 3200 néző.

Vezette: Lars GEIPEL, Marcus HELBIG (Németország).

EHF-képviselő: Tono HUELIN (Spanyolország).

Montpellier HB: GERARD Vincent (kapus), PORTNER Nikola (kapus) - DOLENEC Jure 9/5, PORTE Valentin 4, FABREGAS Ludovic 4, BINGO Arnaud 2, BONNEFOND Baptiste 2, TRUCHANOVICIUS Jonas 2, CAUSSE Theophile 2, FAUSTIN Jean, ZSVIZSEJ Miha, VILLEMINOT Kyllian, GREBILLE Mathieu, TOUMI Aymen, SIMONET Diego, ANQUETIL Arthur. Vezetőedző: CANAYER Patrice.

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - PALMARSSON Aron 7/2, GAJICS Dragan 5/1, NAGY László 4, NILSSON Andreas 4, UGALDE GARCIA Christian 3, LÉKAI Máté 2, SULICS Renato 2, MARGUCS Gasper 2, IVÁNCSIK Gergő 1, BLAGOTINSEK Blazs, TERZICS Mirszad, CHEMA RODRIGUEZ Jose Maria, ILICS Momir, SCHUCH Timuzsin István. Vezetőedző: SABATE CAVIEDES Xavier.

Hétméteres: 6/5 (DOLENEC Jure 6/5), illetve 4/3 (PALMARSSON Aron 2/2, GAJICS Dragan 2/1).

Sárga lapok: 3 (BINGO Arnaud, PORTE Valentin, FABREGAS Ludovic), illetve 3 (PALMARSSON Aron, SULICS Renato, BLAGOTINSEK Blazs).

Kiállítás: 2 (SIMONET Diego 2', BONNEFOND Baptiste 2'), illetve 4 (UGALDE GARCIA Christian 2', NAGY László 2', TERZICS Mirszad 2', SULICS Renato 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (BLAGOTINSEK Blazs).

Megjegyzés: 0, illetve 1 (1+0). Látván a mérkőzést, nehezen hihető adata.

Lövés hatékonyság: 62 % (40 lövés - 25 gól), illetve 73 % (41 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 23 % - 39 lövés - 9 védés (GERARD Vincent 25 % - 32 lövés - 8 védés; PORTNER Nikola 14 % - 7 lövés - 1 védés), illetve 31 % - 36 lövés - 11 védés (MIKLER Roland 27 % - 22 lövés - 6 védés; ALILOVICS Mirko 36 % - 14 lövés - 5 védés).

Zsinórban negyedszer a Final Fourban

a Telekom Veszprém

„A Montpellier játékát nézve, nem kizárt, hogy az utolsó hét percben »hozott« 2-5-nek szerepe lesz még a visszavágón.” – írtuk az első mérkőzés összefoglalójában, gondolván arra, hogy a három gólos előny kevés lesz a visszavágón. Aggodalmunknak alapot is adott az első félidőben a Veszprém enervált játéka. Nem működött a védekezés (Sabate mester meglepetésnek szánva Blagotinseket állította Nagy mellé hármas védőnek), a támadások lassúak és gyámoltalanok voltak, sem Nagy, sem Ilics, sem Palmarsson nem találta a helyét a nyitott védekezéssel szemben. A hazai játékosok pedig a sok keresztmozgással szét cincálták a védőfalat, s megérdemelten szereztek négy gólos előnyt a félidő végére (15-11), s ezzel a Montpellier csapata volt a továbbjutó. Ekkor nem volt a lelátón és a televíziók előtt ülő magyar ember, aki egy garast is adott volna a Final Fourba való jutásért.

A második játékrészben Javier Sabate megváltoztatta a csapat felállását: Alilovics állt a kapuba, Nilsson lett a baloldali hármas védő, s Ugalde, illetve Margucs jött be a két szélre. Ez megtette a hatását, a Veszprém hét perc alatt kiegyenlített (37. perc, 17-17). S innen már nem volt megállás: Alilovics, Ugalde és Palmarsson vezérletével fokozatosan felőrölték a hazai csapat erejét, mely az egyenlítést követően a hátralévő időben kapus nélkül, hét a hat ellen próbálta csökkenteni hátrányát.  (53. perc, 23-26). A mérkőzés hajrájában Patrice Canayer megpróbált tizenkilencre alsót húzni, s nyitott, már-már emberfogásos védekezésre állította át csapatát; sikertelenül. Lékai, Palmarsson és Nilsson szinte „lubickolt” a lehetőségekben, s gála kézilabdává változtatták át a mérkőzés hajráját (25-30).

„Játszik a Veszprém!” – skandálták végig a mérkőzés utolsó pár percét a Montpellierbe látogató magyar szurkolók. S valóban: a Telekom Veszprém csapata a második félidőben játszotta a kézilabdát, jól zárt a védelem (még hét a hat ellen is), ennek fényében volt kapus teljesítmény, elől pedig jól működtek a páros kapcsolatok, s az átlövők (Nagy és Palmarsson) is megtalálták Gerard és Portner gyengéit. A második félidőben egy teljesen más csapat lépett pályára, s harminc perc alatt csak tíz gólt kapni és 19-et lőni, nem akármilyen teljesítmény. Mindezt úgy érték el, hogy Ilics egy másodpercet sem volt a pályán, s Nagy támadásban és védekezésben végig robotolta a 60 percet (az utolsó egy percben nem volt a pályán). S amilyen, buktatókkal teli idényt maga mögött tud a Veszprém csapata, csoda számba ment a Montpellierben nyújtott második félidőben mutatott játék.

A Telekom Veszprém csapata kettős győzelemmel, 56-48-as gólkülönbséggel, zsinórban negyedszer jutott be a férfi Bajnokok Ligája Final Fourba.

Simonet Diega

2 perc kiállítás

6 védés

Javier Sabaté: „Gratulálok a csapatomnak a kvalifikációhoz és ehhez a meccshez. A Montpelliernek is jár minden elismerés, nagyszerű csapat, az első félidőben fantasztikusan játszottak, sok problémát okoztak nekünk. A célunk az volt, hogy nyerjünk és nem az, hogy tartsuk az előnyünket. A Montpellier az első félidőben nagyon jól védekezett öt-egyes felállásával. A második félidőben megváltoztatunk pár dolgot, feljavult a támadásunk és a védekezésünk is összeállt. Ennek köszönhetően indításgólokat tudtunk szerezni, a megszerzett előnyt pedig Alilovics fantasztikus 15 perce segített megtartani. Még egyszer gratulálok a csapatomnak, hiszen hatalmas dolog zsinórban negyedszer is bejutni a Final Fourba!”

Mirko Alilovics: „Először is gratulálok a fiúknak, hiszen ahogy Xavi is mondta, nagyon nehéz négyszer is bejutni a Final Fourba. A Montpellier fantasztikus csapat, nagyon nehéz volt ellenük. Így különösen édes a siker, hogy egy ilyen kiváló együttes ellen sikerült a továbbjutás. Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz itt. Tisztában voltunk azzal is, hogy a háromgólos előnyünk nem jelent semmit, főleg egy ilyen gyors csapat ellen. A második félidőben feljavult a játékunk minden téren, sikerült leindítás gólokkal felzárkóznunk, majd a győzelmet is megszereztük.”

Patrice Canayer: „Gratulálok a Veszprémnek a továbbjutáshoz. Nagyszerű dolog volt ellenük a negyeddöntőben játszani .  A szememben ez a klub jelenleg Európa legjobbja. Évek óta nagyon magas szinten teljesítenek. Lehet, hogy nem sikerült nekik eddig megnyerniük a Bajnokok Ligáját, de ismét meg van erre minden esélyük. Gratulálok a játékvezetőknek is, akik nagyon jól dolgoztak, kontrollálták a meccset, habár nagyon nehéz dolguk volt, hiszen ez egy igen fizikális csata volt. Gratulálok a csapatom teljesítményéhez ebben a Bajnokok Ligája szezonban. Az elején voltak nehéz pillanataink, alsóházi csoportból indultunk, de elértük azt, hogy a végén a Final Fourért játszhattunk. Fantasztikus első félidőt produkáltunk, próbáltuk tartani ezt a szintet a második játékrészben is, de egy ilyen erős csapat ellen ez nem sikerült. Remélem, hogy hamarosan elég erőssé válunk ahhoz, hogy még egy körrel továbbjussunk.”

Jure Dolenec: „Nagyon csalódottak vagyunk, hiszen nagyszerű első félidőnk volt. Ugyanakkor, ha visszatekintünk az elmúlt évekre, akkor látható, hogy mennyit fejlődtünk és ez mindenképpen pozitív. Gratulálok a Veszprémnek, mindkét meccsen jobbak voltak nálunk. De gratulálok a Montpellier minden tagjának és szurkolójának, fantasztikus hangulat volt itt ma. Jövőre már nem leszek itt, de remélem, hogy a Montpellier ismét eljut idáig, sőt még egy körrel tovább is.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém