BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Negyeddöntők, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.04.29. 18:30 óra, Barcelona, Palau Blaugrana, 7083 néző.

Vezette: Dalibor JURANIVICS, Marko MRVICA (Horvátország).

EHF-képviselő: Svein Olav OIE (Norvégia).

Barça: RISZTOVSZKI Borko (kapus), PEREZ DE VARGAS Gonzalo (kapus) - RIVERA FOLCH Valero 7/3, TOMAS Victor 4, LAZAROV Kiril 3, SYPRZAK Kamil 2, NÖDDESBO Jesper Brian 2, MEM Dika 1, N'GUESSAN Timothey 1, ARINO Aitor 1, SORHAINDO Cedric 1, ENTRERRIOS Raul 1, JALLOUZ Wael, JICHA Filip, SAUBICH Joan, MORROS Viran.

THW Kiel: LANDIN Niklas (kapus), WOLFF Andreas (kapus) - EKBERG Niclas 4/1, VUJIN Marko 4/2, NILSSON Lukas 2, BILYK Nikola 2, BROZOVICS Ilija 2, SANTOS Raul 1, WIENCEK Patrick 1, WEINHOLD Steffen 1, LACKOVICS Blazsenko 1, DAHMKE Rune, DISSINGER Christian, SPRENGER Christian, TOFT HANSEN Rene, FIRNHABER Sebastian.

Hétméteres: 4/3 (RIVERA FOLCH Valero 3/3, LAZAROV Kiril 1/0), illetve 3/3 (EKBERG Niclas 1/1, VUJIN Marko 2/2).

Sárga lapok: 2 (TOMAS Victor, MEM Dika), illetve 3 (LACKOVICS Blazsenko, WEINHOLD Steffen, WIENCEK Patrick).

Kiállítás: 2 (JICHA Filip 2', JALLOUZ Wael 2'), illetve 2 (BROZOVICS Ilija 4').

Megjegyzés: 4 (2+2), illetve 1 (0+1). Látván a mérkőzést, nehezen hihető adat.

Lövés hatékonyság: 59 % (39 lövés - 23 gól), illetve 42 % (43 lövés - 18 gól).

Kapus teljesítmény: 55 % - 38 lövés - 21 védés (PEREZ DE VARGAS Gonzalo 57 % - 37 lövés - 21 védés; RISZTOVSZKI Borko 0 % - 1 lövés - 0 védés), illetve 31 % - 29 lövés - 9 védés (LANDIN JACOBSEN Niklas 32 % - 28 lövés - 9 védés; WOLFF Andreas 0 % - 1 lövés - 0 védés).

Nincs német csapat a kölni Final Fourban!

Az FC Barcelona, mivel tavaly a negyeddöntőben elvérzett a Kiellel szemben, nem szándékozott ugyanabba a folyóba lépni, s a mérkőzés első perceiben tudatosította ellenfelével, hogy ezen a találkozón csak egy csapat nyerhet és juthat tovább. Már a 4. percben ledolgozták kétgólos hátrányukat, s előnyüket fokozatosan építve a félidő végéig négy gólos vezetésre tettek szert (13-9).

A második játékrészben Perez De Vargas vezérletével tartották négy gólos előnyüket, a spanyol kapus ebben az időszakban 51 százalékban hárította Vujinék próbálkozásait. A Kiel az utolsó tíz percben áttért a nyitott védekezésre, de ez sem segített, a Barcelona játékosai mindig megtaláltak a réseket. A mérkőzés „hőse” Perez De Vargas kapus volt, aki a mérkőzés folyamán 23 szebbnél-szebb védéseket mutatott be (mi beszámoljuk a kivédett, de az ellenfélhez visszapattanó labdákat is).

Az FC Barcelona Lassa ledolgozta két gólos hátrányát, s 49-46-os gólkülönbséggel 14. alkalommal jutott be a legjobb négy közé, a Final Fourba.