37-19 (17-7)

NB I, Férfi, MKK, Mérkőzések, 7. forduló.

2021.05.19. 18:00 óra, Szeged, Városi Sportcsarnok, 1000 néző.

Vezette: ALTMÁR Kristóf, HORVÁTH Márton (Magyarország).

OTP Bank-PICK Szeged: MIKLER Roland (kapus), NAGY Tibor (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - RADIVOJEVICS Bogdan 7/1, ROSTA Miklós 5, KASPAREK Stanislav 5, ZSITNYIKOV Dmitrij 4, SOSTARICS Mario 4/1, KÄLLMAN Jonas 3, BODÓ Richárd 3, STRANOVSKY Martin 2, HENIGMAN Nik 1, GABER Matej 1, BOMBACS Dean 1, CAÑELLAS Joan 1/1, TÓTH József. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

MOL-Tatabánya KC: MUCSI László (kapus), KONECNY Michal (kapus) - ZDOLIK Bence 7, BODNÁR Ádám 4, MOLNÁR Balázs 3/2, BALLA Benedek 2, HORNYÁK Bence 2/1, NEMES Richárd 1, BOGNÁR Nándor, TÓTH Barnabás, PAIZS Miron, MATUSZKA Balázs, KISS MOLNÁR Máté, KRONCZ Kolen. Vezetőedző: MATICS Vladan.

Hétméteres: 5/3 (RADIVOJEVICS Bogdan 2/1, SOSTARICS Mario 2/1, CAÑELLAS Joan 1/1), illetve 3/3 (MOLNÁR Balázs 2/2, HORNYÁK Bence 1/1).

Sárga lapok: 2 (HENIGMAN Nik, RADIVOJEVICS Bogdan), illetve 2 (NEMES Richárd, KRONCZ Kolen).

Kiállítás: 2 (HENIGMAN Nik 2', ROSTA Miklós 2'), illetve 2 (NEMES Richárd 2', MOLNÁR Balázs 2').

Részeredmények: 5. percben 4-1, 10. percben 5-1, 15. percben 9-3, 20. percben 11-4, 25. percben 13-6, 30. percben 17-7, 35. percben 19-10, 40. percben 23-12, 45. percben 26-14, 50. percben 28-16, 55. percben 32-18, 60. percben 37-19.

1. Telekom Veszprém 7 7 0 0 233-159 74 14
2. OTP Bank-PICK Szeged 7 5 0 2 210-178 32 10
3. MOL-Tatabánya KC 7 3 1 3 177-206 -29 7
4. Balatonfüredi KSE 8 1 1 6 184-239 -55 3
5. HEDO-B. Braun Gyöngyös 7 1 0 6 175-197 -22 2

Juan Carlos Pastor:Legfontosabb, hogy nem szedtünk össze újabb sérülést. Kaspárek több játéklehetőséget kapott visszajövetele után, míg Gaber picit többet pihenhetett, ez volt ennek a meccsnek a lényege. Elértük a célunkat, ott vagyunk a bajnoki döntőben, ahol a célunk, hogy azt megnyerjük.”

Vladan Matics: „Gratulálok a Szegednek, megérdemelt két pontot szereztek. Elnézést kérek, hogy ilyen fiatal csapattal jöttünk, mert 15 nap alatt ez volt a hatodik meccsünk. Többen koronavírus-megbetegedés után visszamaradott tünetekkel küzdenek, illetve vannak sérültjeink, valamint Bartuczot és Balogh Zsoltot túlterheltük, ezért kaptak pihenőt. Szombaton, Orosházán fontos mérkő- zésünk lesz, mert a harmadik helyért győzelemre van szükségünk. A fiatalok nem vallottak szégyent, örülök, hogy egy ilyen jó csapat ellen egy ilyen lelkes közön- ség előtt játszhattak.”

Forrás (nyilatkozatok): MOL-Pick Szeged honlap / Süléi Róbert