27-32 (14-13)

NB I, Férfi, MKK, Mérkőzések, 7. forduló.

2018.10.21. 17:45 óra, Veszprém Aréna, 5000 néző.

Vezette: BÍRÓ Ádám. KISS Olivér (Magyarország).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus) - NILSSON Andreas 5, STRLEK Manuel 5/1, ILICS Momir 3, NENADICS Petar 3, MAHÉ Kentin 3, MACKOVSEK Borut 3, TÖNNESEN Kent 2, GAJICS Dragan 1, NAGY László 1, LÉKAI Máté 1, TERZICS Mirszad, BLAGOTINSEK Blazs, DÖRNYEI Borisz. kapusedző: STERBIK Árpád, Vezetőedző: DAVIS CAMARA David.

OTP Bank-PICK Szeged: SEGO Marin 1 (kapus), NAGY Martin (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - KÄLLMAN Jonas 6, MAQUEDA Jorge 5, BODÓ Richárd 4, BOMBACS Dean 4, BALOGH Zsolt 3, SOSTARICS Mario 2, BÁNHIDI Bence 2, SIGURMANNSSON Stefan 2/1, BLAZSEVICS Alen 1, GABER Matej 1, CAÑELLAS Joan 1/1, SUNAJKO Stefan, ZSITNYIKOV Dmitrij. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 2/1 (STRLEK Manuel 1/1, ILICS Momir 1/0), illetve 3/2 (SIGURMANNSSON Stefan 2/1, CAÑELLAS Joan 1/1).

Sárga lapok: 3 (NAGY László, STRLEK Manuel, BLAGOTINSEK Blazs), illetve 2 (MAQUEDA Jorge, BÁNHIDI Bence).

Kiállítás: 2 (NAGY László 2', TERZICS Mirszad 2'), illetve 3 (MAQUEDA Jorge 4', CAÑELLAS Joan 2').

Részeredmények: 5. percben 3-1, 10. percben 6-4, 15. percben 8-6, 20. percben 9-8, 25. percben 10-11, 30. percben 14-13, 35. percben 16-16, 40. percben 19-21, 45. percben 21-24, 50. percben 24-28, 55. percben 26-30, 60. percben 27-32.

1. OTP Bank-PICK Szeged 4 4 0 0 142-112 30 8
2. MOL-Tatabánya KC 4 3 0 1 105-102 3 6
3. Telekom Veszprém 3 1 0 2 83-82 1 2
4. Sport36-Komló 2 0 0 2 55-69 -14 0
5. Balatonfüredi KSE 3 0 0 3 71-91 -20 0

David Davis Camara: „Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, és az egész hetünk nehéz volt a Tatabánya elleni vesztett mérkőzés után. Kemény volt az ellenfelünk, hiszen nagyon jól kezdtek a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is. Maga a találkozó nagyon nehéz volt, jól kezdtünk, aztán elkezdtünk hanyatlani egészen a lefújásig. Próbáltam változtatni a taktikán, hiszen úgy lehetett volna változtatni a já- ték képén is. Többször is mondtam a héten, hogy a legjobb kapus fogja megnyerni a találkozót, és Marin Sego ma elképesztő volt. Gratulálni szeretnék a játékosaimnak, mert nagyot küzdöttek ma. Természetesen a Szegednek is gratulálok. Most itt tartunk, de minden egyes nap azért dolgozunk, hogy jobb legyen a helyzet. Minden tiszte- letem Juan Carlos Pastoré, hiszen tőle tanultam mindent, amit tudok.”

Momir Ilics: „Gratulálok a Szegednek! Nem szeretnék a taktikáról beszélni, inkább szeretném megköszönni a szurkolóknak a támogatást. Teljesen megbízunk a vezető- edzőnkben és a rendszerében. Folyamatosan szem előtt tartjuk a célunkat és minden nap ezért küzdünk. Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban fogunk játszani, de ez időbe telik.”

Juan Carlos Pastor: „Nagyon nehéz mérkőzés volt, főleg az eleje, ameddig nem ta- láltuk meg az 5-1 elleni védekezés ellenszerét. Szerencsére a Veszprém nem tudott elhúzni a félidő végéig, így nem nagy különbséggel mentünk az öltözőbe. A második játékrészben tudtunk vezetni három-négy góllal, ami nyugalmat adott nekünk. Na- gyon nehéz itt kézilabdázni és nyerni. Fontos a földön maradni, nagy csatát tudunk behúzni, de csak alázattal és munkával tudunk tovább lépni, ráadásul még csak október van. Azzal van a legnagyobb gondom most, hogy 14 játékosom kapott vá- logatott behívót, és nem tudom, hogy milyen állapotban jönnek vissza. Tisztelem a Veszprémet, de most ezt a győzelmet a helyén kell kezelni.”

Alen Blazevics: „Nehéz volt ma Veszprémben játszani. Jól ismerjük egymást, ez egy komoly taktikai verseny volt. Az első félidőben nem kezdtünk jól, de meccsben tud- tunk maradni. A második félidőben sikerült jól játszanunk és nyerni tudtunk. Gratulálok a Veszprémnek a mérkőzéshez és ahhoz, ahogy végig harcoltak. Köszönjük a szurko- lóknak a segítséget, és hogy ilyen sokan elkísértek minket.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém honlap