26-30 (10-16)

NEMZETKÖZI, 27. Férfi Világbajnokság 2021, Középdöntők, I. csoport, 2. forduló.

2021.01.23. 18:00 óra, Kairó, New Capital Sports Hall, 30 néző.

Vezette: Matija GUBICA, Borisz MILOSEVICS (Horvátország).

Lengyelország: KORNECKI Mateusz (kapus), MORAWSKI Adam (kapus) - SICKO Szymon 5, OLEJNICZAK Michal 4, GEBALA Tomasz 4, KRAJEWSKI Przemyslav 4/1, MORYTO Arkadiusz 3, GEBALA Maciej 3, PILITOWSKI Maciej 1, WALCZAK Patryk 1, PRZYBYLSKI Rafal 1, DAWYDZIK Dawid, CZUWARA Jan, MAJDZINSKI Maciej, DASZEK Michal, CHRAPKOWSKI Piotr. Szövetségi kapitány: RUMBEL Patryk.

Magyarország: SZÉKELY Márton (kapus), MIKLER Roland (kapus) - LÉKAI Máté 8, MÁTHÉ Domonik 6/3, ROSTA Miklós 4, BÁNHIDI Bence 3, RODRIGUEZ Pedro 3, BODÓ Richárd 2, SZITA Zoltán 2, BÓKA Bendegúz 2, HANUSZ Egon, HORNYÁK Péter, ANCSIN Gábor, SUNAJKO Stefan, NAGY Bence, SIPOS Adrián. Szövetségi kapitány: GULYÁS István.

Hétméteres: 2/1 (KRAJEWSKI Przemyslav 1/1, MORYTO Arkadiusz 1/0), illetve 3/3 (MÁTHÉ Domonik 3/3).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (MÁTHÉ Domonik).

Kiállítás: 3 (SICKO Szymon 2', PRZYBYLSKI Rafal 2', GEBALA Tomasz 2'), illetve 3 (BÁNHIDI Bence 4', ANCSIN Gábor 2').

Részeredmények: 5. percben 2-4, 10. percben 5-6, 15. percben 6-9, 20. percben 7-9, 25. percben 8-13, 30. percben 10-16, 35. percben 12-20, 40. percben 14-21, 45. percben 17-24, 50. percben 21-26, 55. percben 22-28, 60. percben 26-30.

Lövés hatékonyság: 57 % (42 lövés - 26 gól), illetve 64 % (47 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 29 % - 42 lövés - 12 védés - 1 üres kapus gól (KORNECKI Mateusz 38 % - 13 lövés - 5 védés - 8 kapott gól; MORAWSKI Adam 25 % - 28 lövés - 7 védés - 21 kapott gól), illetve 28 % - 36 lövés - 10 védés, egy hétméteresből (MIKLER Roland).

1. Magyarország 4 4 0 0 132-95 37 8
2. Spanyolország 4 3 1 0 126-106 20 7
3. Lengyelország 4 2 0 2 115-96 19 4
4. Németország 3 1 0 2 99-75 24 2
5. Brazília 3 0 1 2 75-91 -16 1
6. Uruguay 4 0 0 4 71-155 -84 0

Az első gólt a lengyel együttes szerezte, majd Morawski hárította Szita Zoltán lövését és az ellentámadásból Bánhidi Bence kétperces kiállítást is kapott, de Mikler Roland hárította Moryto hétméteresét, ezzel adva lendületet a magyar csapatnak. A 10. percig szorosan alakult a találkozó (5-6), ám ekkor, elsősorban Lékai Máténak köszön- hetően elkezdte leszakítani ellenfelét a magyar válogatott, a 21. percben már három gól volt ez előny (7-10). Az első játékrész utolsó tíz percét Lékai Máté és Rosta Miklós góljai határozták meg, így a félidő végére már hat gólra duzzadt a magyar csapat előnye (16-10).

A második játékrészt ugyanakkora lendülettel kezdte a magyar válogatott, amek- korával az első félidőt befejezte. Mikler Roland újabb védéseket mutatott be, Lékai Máté még az üres lengyel kapuba is betalált (14-21). A félidő közepén volt egy kisebb megtorpanás, de a magyar együttes türelmesen játszott a lengyel kapu előtt, így Bánhidi Bence több kétperces büntetést és hétméterest is kiharcolt, amelyeket aztán Máthé Dominik értékesítette sikeresen (21-26). A végén néhány könnyebb lengyel gól esett, az előnyből azonban az utolsó sípszóig megmaradt négy gól (26-30).

A magyar válogatott győzelmével az utolsó fordulóban sorra kerülő Spanyolország – Magyarország mérkőzés eredményétől függetlenül bejutott a legjobb nyolc csapat közé az egyiptomi világbajnokságon.

Gulyás István: Természetesen nagyon örülünk, hiszen erős lengyel csapatot győz- tünk le magabiztosan, voltaképpen az elejétől a végéig dominálva. Szorosan, jól vé- dekeztünk, Mikler Roli védéseivel segített, támadásban Lékai Máté vezérletével ered- ményesek voltunk. Csak a következő meccsre fókuszálunk, a spanyolok ellen.”

Lékai Máté: „Kemény mérkőzés volt, ahogy számítottunk rá. A lengyelek fizikálisan nagyon jók, erősek, de a védekezésünk összeállt az első félidőben, sikerült gyors lerohanás gólokat lőni és így előnybe kerültünk. A hét a hat elleni játékkal bajlódtunk, nem találtuk az ellenszert, de támadásban tartottuk a megbeszélt taktikát és nyer- tünk. Büszke vagyok a csapatra.”

Rosta Miklós: „Szinte végig vezettünk, erre készültünk, és amit megbeszéltünk azt sikerült megvalósítanunk. Szorosabb mérkőzésre számítottam, de az első félidőben összeállt a védekezésünk és jól ment a játék. A hét a hat elleni védekezéssel azért meggyűlt a bajunk, de sikerült rendezni a sorokat és nyertünk. Boldog vagyok.”