NEMZETKÖZI, 13. Női Európa-bajnokság 2018, Középdöntők, 1. csoport, 2. forduló.

2018.12.10. 21:00 óra, Nantes, Hall XXL Nantes, 2307 néző.

Vezette: Christina NASTASE, Simona Raluca STANCU (Románia).

EHF-képviselő: Rositza DIMKOVA (Bulgária).

Szerbia: TOMASEVICS Katarina (kapus), CSOLICS Marija (kapus) - KRPEZS-SLEZAK Katarina 12/4, RADOJEVICS Dijana 5, LAVKO Jelena 4, LEKICS Andrea 2, POP-LAZICS Sladana 2, SZTOILJKOVICS Jovana 2, RADOSAVLJEVICS Sanja, STEVIN Dijana, KOVACSEVICS Jovana, NIKOLICS Zseljka, RADOJEVICS Tamara, VUKAJLOVICS Alekszandra, CVIJICS Dragana, DMITROVICS Marina. Szövetségi kapitány: OBRADOVICS Ljubomir.

Montenegró: RAJCSICS Marina (kapus), NENEZICS Ljubica (kapus) - MEHMEDOVICS Majda 6, RAICSEVICS Milena 6, JAUKOVICS Djurdjina 6/1, RADICSEVICS Jovanka 5, BULATOVICS Katarina 3, BRNOVICS Tatjana 1, GRBICS Itana 1, BULATOVICS Angyela, KLIKOVAC Andrea, UJKICS Dijana, PREMOVICS Sanja, PAVICSEVICS Ivona, RAMUSEVICS Ema, DESPOTOVICS Jelena. Szövetségi kapitány: JOHANSSON Per.

Hétméteres: 4/4 (KRPEZS-SLEZAK Katarina 4/4), illetve 1/1 (JAUKOVICS Djurdjina 1/1).

Sárga lapok: 2 (Szövetségi kapitány: OBRADOVICS Ljubomir, POP-LAZICS Sladana), illetve 3 (JAUKOVICS Djurdjina, BRNOVICS Tatjana, RAICSEVICS Milena).

Kiállítás: 2 (SZTOILJKOVICS Jovana 4'), illetve 3 (KLIKOVAC Andrea 2', MEHMEDOVICS Majda 2', DESPOTOVICS Jelena 2').

Részeredmények: 5. percben 2-3, 10. percben 5-7, 15. percben 9-10, 20. percben 11-10, 25. percben 13-10, 30. percben 15-12, 35. percben 17-14, 40. percben 18-16, 45. percben 19-19, 50. percben 23-23, 55. percben 25-26, 60. percben 27-28.

Lövés hatékonyság: 66 % (41 lövés - 27 gól), illetve 58 % (48 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 22 % - 36 lövés - 8 védés - 1 üres kapus gól (TOMASEVICS Katarina 40 % - 5 lövés - 2 védés; CSOLICS Marija 17 % - 29 lövés - 6 védés), illetve 21 % - 34 lövés - 7 védés (RAJCSICS Marina 21 % - 28 lövés - 6 védés; NENEZICS Ljubica 17 % - 6 lövés - 1 védés).

1. Orosz csapat 4 4 0 0 111-92 19 8
2. Franciaország 4 2 1 1 98-90 8 5
3. Montenegró 4 2 0 2 101-104 -3 4
4. Svédország 4 1 1 2 100-102 -2 3
5. Szerbia 4 1 0 3 103-104 -1 2
6. Dánia 4 1 0 3 99-120 -21 2

A mérkőzés 19. percében TOMASEVICS Katarina, a Dunaújvárosi KKA kapusa egy lövés hárítása után súlyos térdsérülést szenvedett. A sírással küszködő játékost ölben vitték le a pályáról. A látottak alapján a korábban sérült jobb térdében elszakadhatott a keresztszalag.