NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Helyosztók, Mérkőzések, Döntő.

2021.12.19. 17:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 4316 néző.

Vezette: Victorija ALPAIDZE, Tatjana BEREZSKINA (Oroszország).

IHF-képviselő: Stella VARTANYAN (Oroszország).

Franciaország: GLAUSER Laura (kapus), DARLEUX Cléopátre (kapus) - PINEAU Allison 4/4, FOPPA Pauletta 3, LASSOURCE Corale 2, ZAADI DEUNA Grace 2, SERCIEN UGOLIN Oceane 2, FLIPPES Laura 2, NZE MINKO Estelle 2, GRANIER Lucie 2, NOCANDY Meline 1, TOUBLANC Alicia 1, HORACEK Tamara 1, VALENTINI Chloé, KANOR Orlane, EDWIGE Béatrice. Szövetségi kapitány: KRUMBHOLZ Olivier.

Norvégia: SOLBERG Silje (kapus), LUNDE Katrine (kapus) - OFTEDAL Stine 5, BRATTSET Kari 5, MÖRK Nora 5/2, AUNE Malin 3, REISTAD Henny 2, KRISTIANSEN Veronica 2, SOLBERG ISAKSEN Sanna 2, JACOBSEN Marit 1, ARNTZEN Emilie, INGSTAD Vilde, HÖGDAHL Moa, HERREM Camilla, BREISTÖL Kristine, AARDAHL Maren. Szövetségi kapitány: HERGEIRSSON Thorir.

Hétméteres: 5/4 (PINEAU Allison 5/4), illetve 2/2 (MÖRK Nora 2/2).

Sárga lapok: 1 (ZAADI DEUNA Grace), illetve 2 (Szövetségi kapitány: HERGEIRSSON Thorir, BRATTSET Kari).

Kiállítás: 4 (NOCANDY Meline 2', TOUBLANC Alicia 2', NZE MINKO Estelle 2', GRANIER Lucie 2'), illetve 3 (KRISTIANSEN Veronica 2', AARDAHL Maren 2', SOLBERG ISAKSEN Sanna 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 4-3, 15. percben 6-5, 20. percben 8-7, 25. percben 12-8, 30. percben 16-12, 35. percben 18-17, 40. percben 19-22, 45. percben 20-23, 50. percben 20-26, 55. percben 21-27, 60. percben 22-29.

Lövés hatékonyság: 54 % (41 lövés - 22 gól), illetve 66 % (44 lövés - 29 gól).

Kapus teljesítmény: 28 % - 40 lövés - 11 védés - 1 üres kapus gól (GLAUSER Laura 22 % - 27 lövés - 6 védés - 21 kapott gól; DARLEUX Cléopátre 42 % - 12 lövés - 5 védés - 7 kapott gól), illetve 41 % - 37 lövés - 14 védés (LUNDE Katrine 17 % - 12 lövés - 2 védés - 10 kapott gól; SOLBERG Silje 50 % - 24 lövés - 12 védés - 12 kapott gól).

Az elődöntők után biztossá vált, hogy a Győri Audi ETO KC játékosai közül néhányan rendelkezni fognak az „Aranymérkőzés” után világbajnoki címmel. A kérdés csak az volt, hogy kik, és milyen arányban? Nos, vasárnap kora este választ kaptunk a kérdésre: a győri játékosok közül négyen aranyérem boldog tulajdonosai lettek, ketten ezüstérmet érde- meltek ki (s ehhez tegyünk még hozzá a dán Anne Mette HANSEN révén egy bronzérmet). Nem akármilyen termés egy klubcsapat részére!

Az is ritkaság számba megy, hogy egy világbajnoki döntőben egy klubcsapat két kapusa nézzen egymással farkasszemet. Márpedig Granollesben ez történt: a francia csapatban Laura GLAUSER kezdett, míg a norvég kapuban Silje SOLBERG a 24. percben állt be Katrine LUNDE helyett. S mint később kiderült, ez volt a mérkőzés fordulópontja. A pályán töltött ideje (32:58 perc) alatti teljesítményét nézve kis túlzással azt is írhatnánk, hogy a győriek norvég portása volt a mérkőzés hőse, különösen a második félidőben, amikor „lehúzta a rolót”, s csak hat gólt (!) engedélyezett az első félidőben villogó francia támadóknak. Klub- társának már nem ment ilyen jól, Laura GLAUSER a 39. percben, 19-21-es állásnál a csere sorsára jutott, helyére Cleopatre DARLEUX állt be, de ő sem tudta megváltani a világot. (Bővebben lásd a Kapus teljesítmény bekezdést.)

A találkozó első játékrészében a franciák alaposan meglepték ellenfelüket. Agresszívan vé-dekeztek, s támadásban is megtalálták a rést a norvég védelemben, s a 29 percben már hat gól volt ez előnyük (16-10).  A győriek üdvöskéje Estelle NZE MINKO (34:07 perc játékidő) villogott, 3 lövésből 2 gólt dobott (67 százalék), kiosztott 3 gólpasszt, s volt 2 elcsent labdája. Nagyban hozzájárult csapata félidei négygólos vezetéséhez (16-12). A játék képe alapján ekkor úgy nézett ki, hogy a franciák „ledózerolják” a pályáról ellenfelüket.

A második félidő elején aztán nem hittünk a szemünknek: egy teljesen más felfogásban pályára lépő norvégok három perc alatt kiegyenlítettek (16-16), s újabb három perc eltel- tével a vezetést is megszerezték (19-20). S innen már nem engedték ki a kezükből a vezetést, Silje SOLBERG védéseinek köszönhetően apránként növelték az előnyüket (20-22, 20-26, 21-28). A francia csapat pedig annak rendje és módja szerint összeomlott; ebben Estelle NZE MINKO járt az élen 4 eladott labdájával és egy kihagyott ziccerével. A nagy fordításban Silje SOLBERG kapuson kívül a három győri mezőnyjátékos alaposan kivette a részét. Irányítóban Stine OFTEDAL pár perc híján végig játszotta a mérkőzést (55:51 perc), 8 lövésből 5 gólt hintett (63 százalék), s volt 4 gólpassza is, amelyből gól született. Mezőnyben ezúttal is Kari BRATTSET (53:20 perc játékidő) volt a világbajnok csapat egyik legjobb játé- kosa: támadásban 5 lövés - 5 gól (100 százalék), volt egy gólt érő asszisztja, védekezésben egy alkalommal blokkolta az ellenfél játékosának lövését, s egy alkalommal sikerült labdát lopnia. Veronica KRISTIANSEN ezúttal halványabb volt a szokottnál. Összeségében egy fél- időnyit volt a pályán (30:26 perc), ez alatt 4 lövésből 2 alkalommal volt eredményes, egy gólpassz írható a neve mellé, s egy alkalommal szerzett labdát, melyből lerohanás után gólt ítéltek a játékvezetők.