NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Helyosztók, Mérkőzések, 3. helyért.

2021.12.19. 14:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 3969 néző.

Vezette: Amar KONJICSANIN, Dino KONJICSANIN (Bosznia-Hercegovina).

IHF-képviselő: Dragan NACSEVSZKI (Észak-Macedónia).

Dánia: TOFT Sandra (kapus), REINHARDT Althea (kapus) - BURGAARD Louise 7, JÖRGENSEN Kristina 6, HANSEN Anne Mette 6/4, HEINDAHL Kathrine 3, HAUGSTED Line 3, TRANBORG Mette 2, JENSEN Trine 2, IVERSEN Rikke 2, PEDERSEN Laerke 1, HÖJLUND Mie 1, FRIIS Emma 1, PETERSEN Simone 1/1, BÖHME Simone, MÖLLER Michala. Szövetségi kapitány: JENSEN Jesper.

Spanyolország: NAVARRO GIMÉNEZ Silvia (kapus), CASTELLANOS Mercedes (kapus) - MARTÍN Carmen 6, CAMPOS COSTA Carmen 5/1, CABRAL BARBOSA Alexandrina 4/2, GASSAMA Kaba 3, CESAREO ROMERO Elisabet 2, LOPEZ JIMENEZ Soledad 2, ARCOS POVEDA Paula 2, GONZÁLEZ ÁLVAREZ Mireya 2, ANDERIUS MARTIN Silvia 1, ESPÍNOLA Irene 1, GUTIÉRREZ Jennifer, ETXEBERRIA Maitane, FERNANDEZ FRAGA Alicia, HERNANDEZ Ainhoa. Szövetségi kapitány: PRADES PONS Jose Ignacio.

Hétméteres: 5/5 (HANSEN Anne Mette 4/4, PETERSEN Simone 1/1), illetve 5/3 (MARTÍN Carmen 1/0, CAMPOS COSTA Carmen 1/1, CABRAL BARBOSA Alexandrina 3/2).

Sárga lapok: 1 (HEINDAHL Kathrine), illetve 1 (Szövetségi kapitány: PRADES PONS Jose Ignacio).

Kiállítás: 3 (HEINDAHL Kathrine 2', TRANBORG Mette 2', BURGAARD Louise 2'), illetve 4 (MARTÍN Carmen 2', ETXEBERRIA Maitane 2', ESPÍNOLA Irene 2', CAMPOS COSTA Carmen 2').

Részeredmények: 5. percben 1-2, 10. percben 4-4, 15. percben 7-6, 20. percben 10-10, 25. percben 13-10, 30. percben 16-13, 35. percben 19-13, 40. percben 22-15, 45. percben 25-19, 50. percben 28-21, 55. percben 32-25, 60. percben 35-28.

Lövés hatékonyság: 78 % (45 lövés - 35 gól), illetve 60 % (47 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 26 % - 38 lövés - 10 védés (TOFT Sandra 29 % - 33 lövés - 9 védés, egyet hétméteresből - 24 kapott gól; REINHARDT Althea 20 % - 5 lövés - 1 védés - 4 kapott gól), illetve 17 % - 42 lövés - 7 védés (CASTELLANOS Mercedes 18 % - 17 lövés - 3 védés - 14 kapott gól; NAVARRO GIMÉNEZ Silvia 15 % - 25 lövés - 4 védés - 21 kapott gól).

A bronzmérkőzésen Dánia válogatottjában egy győri és egy siófoki légiós játékos volt érdekelt. Anne Mette HANSEN ezúttal nem volt a kezdőcsapat tagja, csak a 21. percben, 10-10-es állásnál lépett pályára. Beállásával stabilizálódott csapata védekezése és haté- konyabb lett a támadójátéka, melynek köszönhetően az első félidő végén és a második játékrész elején elléptek ellenfelüktől. A pályán töltött 34:19 perc alatt 7 lövésből 6 gólt szer- zett (86 százalék), ebből négyet hétméteresből. Védekezésben bal kettes pozícióban jeleskedett; egy szerzett labdát jegyeztek fel a neve mellé. Simone BÖHME keretben volt, de nem lépett pályára. Mindez furcsának tűnik, mert a mérkőzés végén a biztos vezetés tudatában Jesper JENSEN szövetségi kapitány rajta kívül minden benevezett játékost pá- lyára küldött.