27-25 (14-13)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI 2019, Helyosztók, Mérkőzések, Döntő.

2019.08.25. 17:00 óra, Rhénus Arena Strasbourg, 3000 néző.

Vezette: Karim GHASMI, Raouf GASMI (Franciaország).

Montpellier HB: SEGO Marin (kapus), PORTNER Nikola (kapus) - DESCAT Hugo 6/5, AFGOUR Benjamin 5/1, PORTE Valentin 4, RICHARDSON Melvyn 3, SOUSSI Mohamed 3, LENNE Yanis 2, SIMONET Diego 1, GREBILLE Mathieu 1, PETTERSON Fredric 1, BRITO DUARTE Gilberto 1, VILLEMINOT Kyllian, TRUCHANOVICIUS Jonas, CSOVREBADZE Giorgi, BOS Julien. Vezetőedző: CANAYER Patrice.

OTP Bank-PICK Szeged: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - SOSTARICS Mario 4/2, MAQUEDA Jorge 3, BODÓ Richárd 3, GABER Matej 3, KASPAREK Stanislav 3, KÄLLMAN Jonas 2, ROSTA Miklós 2, CAÑELLAS Joan 2/1, SZTEPANCSICS Luka 1, RADIVOJEVICS Bogdan 1, BOMBACS Dean 1, HENIGMAN Nik, BLAZSEVICS Alen, ZSITNYIKOV Dmitrij. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 6/6 (DESCAT Hugo 5/5, AFGOUR Benjamin 1/1), illetve 6/3 (SOSTARICS Mario 3/2, CAÑELLAS Joan 1/1, RADIVOJEVICS Bogdan 2/0).

Sárga lapok: 1 (AFGOUR Benjamin), illetve 3 (MAQUEDA Jorge, KÄLLMAN Jonas, GABER Matej).

Kiállítás: 4 (PETTERSON Fredric 2', PORTE Valentin 2', AFGOUR Benjamin 2', SOUSSI Mohamed 2'), illetve 5 (KÄLLMAN Jonas 2', HENIGMAN Nik 4', BLAZSEVICS Alen 2', GABER Matej 2').

Részeredmények: 5. percben 1-2, 10. percben 2-4, 15. percben 5-6, 20. percben 8-8, 25. percben 11-11, 30. percben 14-13, 35. percben 14-16, 40. percben 19-17, 45. percben 24-20, 50. percben 26-23, 55. percben 27-24, 60. percben 27-25.

A Szeged továbbra is nélkülözni kénytelen Sigurmannsson játékát, ezúttal a térde rakoncátlankodik. A találkozó érdekességének ígérkezett a Sego - Mikler párharc: a tavalyi idényben is szembenéztek egymással,csak Mikler veszprémi, Sego pedig szegedi színekben. Kérdés: ezúttal ki fog ünnepelni?

A kezdésnél a párharc egyenlőre elmaradt, mivel a szegedi kapuban Alilovics kezdett, így egykori csapattársával vetélkedett. Sokáig kellett várni az első gólra, melyet Bodó szerzett befutó beállóból (0-1, 4. perc). Mindkét csapat a védekezésre helyezte a fő hangsúlyt, ezért csak elvétve estek a gólok, melyben inkább a Szeged jeleskedett (2-4, 9. perc). A Montpellier sem  hibázott, két gyors támadás után kiegyenlített (4-4, 12. perc). Némi játékvezetői segédlettel kettős emberhátrányba került a Szeged, melyet Alilovics bravúros védéseivel kihúzott, sőt Gaber szemfüles találatával kettőre nőtt az előny (5-7, 18. perc). Ekkor megtört a kék-fehérek lendülete, Radivojevics hetest hibázott, Henigmant másodszor is kiállították két percre, két üres kapus gólt is "beszedett" a Pastor legénység, s máris két gólos előnyre tett szert a francia csapat (10-8, 22. perc). Pastor mester időt kért, de ez sem segített sokat a csapatán, Alilovics bravúrjai tartották meccsbe a csapatot (11-11, 26. perc). A félidő hajrája egy leheletnyivel a Montpeliernek sikerült jobban, Porter betörésből négy másodperccel a dudaszó vége előtt állította be a félidő eredményét (14-13, 30. perc).

A második játékrészben Sostarics egyenlített (14-14, 34. perc), sőt Kasparek a vezetést is megszerezte (14-15, 35. perc). Ekkor vezetett utoljára a Tisza-parti együttes. Felváltva estek a gólok, általában a Montpellier vezetett, a Szeged kapaszkodott (18-17, 49. perc). Ekkor ritmust váltott a francia csapat, s elhúzott két-három góllal (19-17, 20-17, 21-18, 22-19), s taktikus játékkal tartotta 2-3 gólos előnyét. Pastor mester időt kért, de a jó tanácsok nem segítettek, akadozott a támadás, sok volt az eladott labda, ennek következtében továbbra is  könnyedén tartotta 3-4 gólos előnyét a francia csapat (26-22, 49. perc). Az utolsó tíz percben sem változott a játék képe, a szegedi támadók nem tudtak túljárni a kiválóan védő Marin Sego eszén. A végjáték annyiban változott, hogy a MOL-Pick Szeged felzárkózott két gólra, de a mérkőzés megnyerésére már nem volt ideje (27-25, 60. perc).

A mérkőzés végén Merin Sego ünnepelhetett, hiszen csapata megnyerte az EuroTournoi 2019 felkészülési tornát.