EURÓPA LIGA, Női, Final Four, Mérkőzések, 3. helyért.

2022.05.15. 15:30 óra, Viborg, Vibocold Arena, néző.

Vezette: Marina DUPLIJ, Olena POBEDRINA (Ukrajna).

EHF-képviselő: Janka STASOVA (Szlovákia).

CS Minaur Baia Mare: ENACHE Cristina (kapus), PANDZSICS Amra (kapus) - LAVKO Jelena 7, POPA Andreea 6/2, BURLACSENKO Jaroszlava 5, LASLO Cristina 3, FUJITA Asuka 3, SEVERIN Alexandra 2, TANASIE Ana-Maria 2, CIOCA Angela, KEREKES Éva, DE SOUZA Karoline, PETRUS Raluca, ZYCH Aleksandra, TIRLE Bianca, POLOCOSER Anca. Vezetőedző: FOTONEA Raul.

Ikast Handbold: RYDE Jessica (kapus), ENGLERT Sabine (kapus) - BAKKERUD Ingvild 6, FREY Sonja 5, FRIIS Emma 5/1, SCAGLIONE Julie 4, LINDQVIST Emma 3, HOUGAARD Line 3, JOHANSEN Vilde 2, AXNÉR Tyra 1, BRANDT Cecilie, KRISTENSEN Naja, IVERSEN Sarah, PETERSEN Simone, EBLER Alberte, SIMONSEN Olivia. Vezetőedző: CHRISTENSEN Kasper.

Hétméteres: 3/2 (LAVKO Jelena 1/0, POPA Andreea 2/2), illetve 2/1 (FRIIS Emma 2/1).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (BAKKERUD Ingvild).

Kiállítás: 4 (BURLACSENKO Jaroszlava 2', LASLO Cristina 2', POPA Andreea 2', POLOCOSER Anca 2'), illetve 1 (LINDQVIST Emma 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 5-4, 15. percben 7-9, 20. percben 8-12, 25. percben 11-14, 30. percben 12-14, 35. percben 14-15, 40. percben 16-17, 45. percben 19-20, 50. percben 21-21, 55. percben 21-22, 60. percben 24-24, Hétméteres 28-29.

Megjegyzés: Az EHF jegyzőkönyve nem tartalmazza a hétméteres párbajban résztvevő játékosok neveit, így az ott elért gólok számai nem szerepelnek a játékosok statisztikai adatainál.

Lövés hatékonyság: 57 % (49 lövés - 28 gól), illetve 51 % (57 lövés - 29 gól).

Kapus teljesítmény: 41 % - 37 lövés - 15 védés - 2 üres kapus gól (ENACHE Cristina 29 % - 14 lövés - 4 védés , egyet hétméteresből - 10 kapott gól; PANDZSICS Amra 48 % - 23 lövés - 11 védés - 12 kapott gól); illetve 38 % - 39 lövés - 15 védés (RYDE Jessica 39 % - 33 lövés - 13 védés, egyet hétméteresből - 20 kapott gól; ENGLERT Sabine 33 % - 6 lövés - 2 védés - 4 kapott gól). A kapusoknál nincs beszámítva a hétméteresek során kapott gólok száma.

Érdekes góllal mentette döntetlenre a mérkőzést a CS Minaur Baia Mare csapata. Raul Fotonea vezetőedző időkérése után (59’35’’) Jelena Lavko fél helyzetben ellőtte a labdát (59’58”), az megpattant a sáncból kinyúló kézen, mely Sabine Englert kapus kezéről a jobb kapufára pattant, onnan enyhe ívet véve befelé a gólvonalra pergett, s a bal kapufát érintve a vetődő kapus kezei között halt el. Úgy nézett ki, hogy a dán csapat megúszta az utolsó támadást gól nélkül, ám az alapvonalon álló ukrán játékvezető hölgy gólt ítélt. A gólt érvényesítő kettős sípszó után hosszas vita alakult ki a zsűri asztalnál az EHF két delegáltja (Janka Stasova, Rositza Dimkova) és a két ukrán játékvezető között, mely végül azzal zárult, hogy a gól érvényes, mivel a jobb kapufáról befelé pergő labda mielőtt a gólvonalra pattant volna, teljes terjedelmével túljutott azon.

A mérkőzés sorsát eldöntő hétméteres párbajt végül a Herning-Ikast Handbold csapata nyerte 5-4 arányban, ezzel a 2021-2022. évi női Európa Liga harmadik helyén végzett.