BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Final Four, Mérkőzések, 1. elődöntő.

2022.06.04. 15:15 óra, Budapest, MVM Dome, 14800 néző.

Vezette: Ana VRANES, Marlis WENNINGER (Ausztria).

EHF-képviselő: Carmen MANCHADO LOPEZ (Spanyolország).

Győri Audi ETO KC: GLAUSER Laura (kapus), LEYNAUD Amandine (kapus), SOLBERG Silje 2 (kapus) - OFTEDAL Stine 5, BLOHM Linn 4, FODOR Csenge 4, RYU Eun Hee 3, HANSEN Anne Mette 3/1, SZÖLLŐSI-SCHATZL Nadine 2, GYŐRI-LUKÁCS Viktória 2, FALUVÉGI Dorottya 2, PINTEA Crina 2, KRISTIANSEN Veronica 2/1, NZE MINKO Estelle 1, OGONOVSZKY Eszter, HÁFRA Noémi. Vezetőedző: MARTIN Ambros.

Team Esbjerg: POULSEN Rikke (kapus), ECKERLE Dinah (kapus) - REISTAD Henny 8/2, BREISTÖL Kristine 5, INGSTAD Vilde 5, NIELSEN Kaja 3/1, TRANBORG Mette 2, JACOBSEN Marit 2, MÖLLER Michala 1, SOLBERG Sanna 1, FRAFJORD Marit, TÜRKOGLU Beyza, JØRGENSEN MYERS Line, JENSEN Anette. Vezetőedző: JENSEN Jesper.

Hétméteres: 2/2 (HANSEN Anne Mette 1/1, KRISTIANSEN Veronica 1/1), illetve 5/3 (REISTAD Henny 3/2, NIELSEN Kaja 2/1).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 5 (BLOHM Linn 2', HANSEN Anne Mette 2', FODOR Csenge 2', PINTEA Crina 4'), illetve 5 (MÖLLER Michala 2', TRANBORG Mette 3x2', INGSTAD Vilde 2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (TRANBORG Mette).

Lövés hatékonyság: 74 % (43 lövés - 32 gól), illetve 52 % (52 lövés - 27 gól).

Kapus teljesítmény: 40 % - 45 lövés - 18 védés (SOLBERG Silje 34 % - 32 lövés - 11 védés, egyet hétméteresből - 21 kapott gól; LEYNAUD Amandine 48 % - 12 lövés - 7 védés, egyet hétméteresből - 5 kapott gól; GLAUSER Laura 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól), illetve 17 % - 36 lövés - 6 védés - 2 üres kapus gól (POULSEN Rikke 21 % - 29 lövés - 6 védés - 23 kapott gól; ECKERLE Dinah 0 % - 7 lövés - 0 védés - 7 kapott gól).

SOLBERG Silje     14 védés (egy 7-es)
 LEYNAUD Amandine       7 védés (egy 7-es)
    GLAUSER Laura       0 védés
      POULSEN Rikke     7 védés
      ECKERLE Dinah     0 védés

Ambros Martin: „Először is szeretnék gratulálni az Esbjerg csapatának, nagyon megnehezí- tették a dolgunkat. Hihetetlen utat tettünk meg eddig a mérkőzésig, holnap pedig már a döntőben kell teljesítenünk. Az első félidővel nem voltam elégedett. Jól jött a szünet, át tudtuk beszélni az első félidő tanulságait, amelyben túlságosan is Reistadra koncentráltunk, és így nagy lyukak tátongtak a védekezésünkben, amit jól ki is használt az Esbjerg. Fontos volt, hogy megtaláljuk a megfelelő pillanatokat a kilépésekre, még ha nagyon erős is az átlövő soruk. Remek második félidőt produkáltunk kemény védekezéssel, különösen a ka- pusok tettek ki magukért. A félidő közepén két gólos előnynél hétmétereshez jutottak a dánok, mondtam a padon ülő két kapusnak, döntsék el egymás között, ki megy be a he- tesre. Miután Leynaud kivédte a büntetőt, úgy gondoltam, folytassa a meccset. Most bejött a megérzés, máskor nem biztos, de a legfontosabb, hogy mindegyikükben teljes mértékig megbízom. Ha ilyen fantasztikus összhangban játszunk holnap is, nehéz lesz minket megállítani.”

Amandine Leynaud: „A hetesnél csak koncentráltam, és próbáltam eltalálni, hova fog jönni Reistad lövése. Szerintem pusztán megérzés volt Ambros részéről a kapuscsere. Arra készültem, hogy visszaülök a kispadra, de azt mondta, maradjak. Sokszor ennyin múlnak a dolgok... Bíztam magamban, hogy a legjobbamat tudom hozzátenni a csapat játékához. Silje kiválóan szűrte meg az átlövéseket, ezért is tudtunk ellépni a második félidő elején. Nagyon jól felkészültünk erre a meccsre, érthető, hogy kellő magabiztossággal álltunk hoz- zá az elődöntőhöz. Másmilyen stílusú játékosaink vannak, mint a dánoknak. Míg ők magas, nagy lövőkkel rendelkeznek, mi a hosszabb kispadunkat kihasználva próbáltuk kifárasztani őket. Amikor hátrányban voltunk, akkor is mentünk előre és biztattuk egymást. Elképesztő volt a hangulat az arénában, élvezni szeretném vasárnap az utolsó meccsemet, igazán menő, hogy egy Bajnokon Ligája döntővel búcsúzhatok.”

Henny Reistad: „Csalódott vagyok, a második félidőben nem találtuk a megoldást táma- dásban, míg a Győr jól kikapcsolt engem a játékból. Még magam is keresem az okokat, egyszerűen tudnunk kellett volna váltani. Természetesen a Győrnek hosszabb volt a kis- padja, de nem foghatjuk csak erre a vereséget, viszont igaz, hogy az ellenfél jól élt a na- gyobb variációs lehetőségével. A vereség ellenére az egész csapatnak nagy élményt je- lentett egy ekkora arénában, ennyi szurkoló előtt játszani. Holnap lesz még egy bronz- meccsünk, próbálunk arra jobban felkészülni.”