EURÓPA LIGA, Női, Final Four, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2021.05.08. 14:45 óra, Baia Mare, Sala Polivalenta Lascar Pana, 20 néző.

Vezette: Tatjana PRASTALO, Vesna BALVAN (Bosznia-Hercegovina).

EHF-képviselő: Ljudmila BODNYEVA (Oroszország).

Neptunes de Nantes: ANDRE Floriane (kapus), PLACZEK Adrianna (kapus) - HAGMAN Nathalie 11/5, ALMEIDA DE PAULA Bruna 8, KPODAR Deborah 7, SYLLA Dyeneba 4, GASSAMA Kaba 2, AYGLON Saurine 2, MITROVICS Gordana 1, AHANDA Orlane 1, ESCRIBANO Beatrix, MAUBON Marion, KIEFFER Charlotte, FINSTAD Mari, DANCETTE Blandine, LOQUAY Manon. Vezetőedző: SAURINA Guillaume.

CS Minaur Baia Mare: ENACHE Cristina (kapus), IDÉHN Filippa (kapus) - ARAUJO Larissa 7/4, BLOHM Linn 6, LASLO Cristina 5, CIOCA Angela 5, SERAFICEANU Sonia 3, KOVACSEVICS Jovana 2, TANASIE Ana-Maria 2, LAVKO Jelena 2, POPA Andreea 1, FUJITA Asuka 1, POLOCOSER Anca, BORS Oana, DE SOUZA Karoline, BURLACSENKO Jaroszlava. Vezetőedző: BUCESCHI Costica.

Hétméteres: 6/5 (HAGMAN Nathalie 5/5, KPODAR Deborah 1/0), illetve 6/4 (ARAUJO Larissa 4/4, KOVACSEVICS Jovana 1/0, POPA Andreea 1/0).

Sárga lapok: 2 (GASSAMA Kaba, MITROVICS Gordana), illetve 1 (BURLACSENKO Jaroszlava).

Kiállítás: 3 (AYGLON Saurine 4', KIEFFER Charlotte 2'), illetve 5 (BURLACSENKO Jaroszlava 4', DE SOUZA Karoline 2', KOVACSEVICS Jovana 2', POLOCOSER Anca 2').

Részeredmények: 5. percben 4-1, 10. percben 8-5, 15. percben 13-9, 20. percben 15-11, 25. percben 18-12, 30. percben 21-15, 35. percben 24-19, 40. percben 25-22, 45. percben 27-23, 50. percben 28-27, 55. percben 33-28, 60. percben 36-34.

Lövés hatékonyság: 71 % (51 lövés - 36 gól), illetve 64 % (53 lövés - 34 gól).

Kapus teljesítmény: 26 % - 46 lövés - 12 védés (PLACZEK Adrianna 24 % - 29 lövés - 7 védés - 22 kapott gól; ANDRE Floriane 29 % - 17 lövés - 5 védés, egyet hétméteresből - 12 kapott gól), illetve 16 % - 43 lövés - 7 védés (ENACHE Cristina 14 % - 14 lövés - 2 védés -12 kapott gól; IDÉHN Filippa 17 % - 29 lövés - 5 védés, egyet hétméteresből - 24 kapott gól).

A Nantes Atlantique Handball csapata győzelmével bejutott a női Európa Liga döntőjébe, míg a CS Minaur Baia Mare együttese a harmadik helyért léphet pályára.