BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Final Four, Mérkőzések, 1. forduló.

2017.06.03. 15:15 óra, Köln, Lanxess Aréna, 1975 néző.

Vezette: Slave NIKOLOV, Gjorgji NACSEVSZKI (Macedónia).

EHF-képviselő: Nicolae VIZITIU (Moldávia).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - NAGY László 6, MARGUCS Gasper 5, GAJICS Dragan 5/5, LÉKAI Máté 3, BLAGOTINSEK Blazs 2, NILSSON Andreas 2, SULICS Renato 1, PALMARSSON Aron 1, ILICS Momir 1, TERZICS Mirszad, CHEMA RODRIGUEZ Jose Maria, UGALDE GARCIA Christian, SCHUCH Timuzsin István, IVÁNCSIK Gergő. Vezetőedző: SABATE CAVIEDES Xavier.

Paris Saint-Germain Handball: OMEYER Thierry (kapus), SKOF Gorazd (kapus) - HANSEN Mikkel 7/1, GENSHEIMER Uwe 7/2, NARCISSE Daniel 3, REMILI Nedim 3, NIELSEN Jesper 2, ABALO Luc 2, KARABATIC Nikola 1, KARABATIC Luka 1, SZTEPANCSICS Luka 1, NAHI Dylan, BARACHET Xavier, KOUNKOUD Banoit, ACCAMBRAY William, MÖLLGAARD Henrik. Vezetőedző: SERDARUSICS Zvonimir.

Hétméteres: 6/5 (GAJICS Dragan 5/5, ILICS Momir 1/0), illetve 5/3 (HANSEN Mikkel 2/1, GENSHEIMER Uwe 3/2).

Sárga lapok: 3 (UGALDE GARCIA Christian, NILSSON Andreas, NAGY László), illetve 2 (KARABATIC Luka, HANSEN Mikkel).

Kiállítás: 3 (NILSSON Andreas 2', SULICS Renato 2', LÉKAI Máté 2'), illetve 2 (HANSEN Mikkel 2', REMILI Nedim 2').

Megjegyzés: 1 (1+0), illetve 5 (4+1).

Lövés hatékonyság: 54 % (48 lövés - 26 gól), 64 % (42 lövés - 27 gól)

Kapus teljesítmény: 32 % - 38 lövés - 12 védés (MIKLER Roland 36 % - 28 lövés - 10 védés; ALILOVICS Mirko 22 % - 9 lövés - 2 védés; ISMERETLEN JÁTÉKOS 0 % - 1 lövés - § védés), illetve 37 % - 38 lövés - 14 védés (OMEYER Thierry 38 % - 37 lövés - 14 védés; SKOF Gorazd 0 % - 1 lövés - 0 védés).

A Telekom Veszprém lecsúszott a fináléról

„Nem esélyesek, de nem is esélytelenek” – írtuk a mérkőzést felvezető írásunkban, titkon azonban reménykedtünk, hogy a Telekom Veszprém egy zűrzavaros idény után mégis megugorja a „szintet”. Az első félidőben erre meg is volt az esély, de már akkor látszott, hogy a párizsiak tudatosabban, nyugodtabban játszanak, s amikor gól kellett szerezniük, gólt is szereztek. Az első apró fordulópont a 8. percben következett be, amikor Ilics és Sulics a kapufát találta el, a kipattanóból pedig két lerohanás gólt lőtt a PSG (3-5), majd Hansen a 13. percben háromra növelte csapata előnyét (4-7). Innen kezdve a Veszprém futott az eredmény után, hatalmas energiákat mozgósított, hogy utolérje ellenfelét. Ez a 27. percben Nilsson beállóból szerzett góljával sikerült (9-9), ám a félidő végéig nem sikerült a vezetést átvenni, s két esetben is az egyenlítésért kellett küzdeni (11-11).

A második játékrész elején eljött az a pillanat, amikor Ilics góljával másodszor is előnybe került a Veszprém (12-11). Ez azonban csak pillanatnyi állapot volt, mivel a PSG egyenlített és fordított. Újra előállt az első félidei állapot: a PSG vezetett egy góllal, a Veszprém egyenlített. A 37. percben „megtört a jég”, Nilsson beállóból egyenlített (15-14). Nem esett kétségbe a PSG, zsinórban szereztek három gólt, s máris náluk volt az előny (15-17). Látván ezt, a 39. percben Sabate mester kikérte második idejét, mely csak arra volt elég, hogy tartsák egy-két gólos hátrányukat. A Veszprém számára kedvező fordulópontot a 44. perc hozta meg, amikor Gensheimer büntetőjét Alilovics kivédte. A bravúr lendületet adott a csapatnak, s az 50. percben Gajics büntetőjével sikerült kiegyenlíteni (22-22). Mint a mérkőzés folyamán néhányszor, ezúttal sem sikerült átvenni a vezetést, a PSG mindig meglőtte a vezető gólt, s Serdarusics időkérése után az 55. percben kettő volt a francia csapat előnye (24-26). Küzdött a Veszprém, de istenigazából a kulcsjátékosainak nem ment, Ilics például teljesen formán kívül játszott, s Palmarsson átlövései is hiányoztak, a védekezés sem volt olyan feszes, mint az első félidőben. Ennek ellenére a mérkőzés utolsó percében Mikler két bravúros védése után (kitornázta Hansen büntetőjét és megfogott egy átlövést) esélye volt a Veszprémnek kiharcolni a hosszabbítást. Húsz másodperccel a vége előtt kapus nélkül hét a hat ellen támadtak, de még helyzetbe sem tudtak kerülni, így maradt a szomorú tény: a Telekom Veszprém lecsúszott a fináléról (26-27).

OMEYER Thierry  12 védés

Xavier Sabate: „Gratulálok a Párizsnak, a győzelemnek és a döntőbejutáshoz. Úgy érzem jobbak voltunk, megérdemeltük volna győzelmet. Igaz, hogy vezettek három góllal is, de az előny a mi hibáinkat követő leindításokból adódott. Csalódottak vagyunk, habár egy kiváló csapat ellen vesztettünk. Büszke vagyok a csapatra, hiszen egy nagyon nehéz szezon van mögöttük, és helytálltunk három versenysorozatban is. De ha egy olyan csapat ellen, mint a Párizs tiszta helyzeteket hagyunk ki és még a szerencsénk sincs, akkor ennek vereség lesz a vége. Holnap mindent megteszünk a bronzéremért.”

Nagy László: „Csalódott vagyok a vereség miatt. Tisztában voltunk azzal, hogy egy kiváló erőkből álló PSG-vel szemben kell pályára lépnünk, próbáltuk a legjobbunkat nyújtani, ami hellyel-közzel sikerült is. A franciák sajnos mindig egy lépéssel előttünk jártak, és nem tudtuk visszavenni a vezetést a hajrához érve. Próbáltuk megfékezni a PSG gyors játékát, ez nem mindig jött össze. Ha jobban védekezünk, abból nagyobb önbizalmat gyűjthettünk volna a támadásokra. Egyetlen lehetőségünk maradt, hogy felálljunk és megnyerjük a bronzmeccset."

Iváncsik Gergő: „Nem volt sok különbség a két csapat között, az döntött, hogy míg mi sok helyzetet kihagytunk, addig ők éltek a lehetőségeikkel. Ez a meccs elment, készülünk a bronzcsatára. Nehéz lesz túltenni magunkat a történteken, már pedig egy napunk sincs a következő találkozóig. Meg kell próbálni valahogy félretenni mindent, és koncentrálni a harmadik helyről döntő mérkőzésre."

Mikler Roland: „Nehéz bármit is mondanom. Mindenki láthatta, milyen nehéz szezonunk volt, s annak örülök, hogy a szurkolóink végig kitartottak mellettünk és ilyen sokan elkísértek minket Kölnbe. Ők is nagyon szerették volna, ha végre felülhetünk a trónra. Tavaly kiengedtük a kezünkből a végső sikert, most pedig a legkevésbé minket tartottak esélyesnek. Ehhez képest közel voltunk az újabb döntőhöz, hatalmasat küzdöttünk és csak egy góllal maradtunk alul. Ahogy egyenlítettünk, még fel sem néztünk, máris kaptuk a gólt. Gyorsabban játszott a PSG, amire számítottunk is, és így sem kellett volna sok az ikszhez. Nincs idő a szomorkodásra, ha most azon tépelődnénk, mit rontottunk el, biztosan kikapnánk vasárnap. Minél hamarabb össze kell szednünk magunkat, és bebizonyítani, hogy győzni is tudunk."

Gasper Margucs: „Nagyon csalódottak vagyunk. Ez egy szoros és kemény meccs volt. A végjátékban a PSG szerencsésebb volt, de talán jobban is koncentrált. Nem játszottunk rosszul, de sok helyzetet kihagytunk. Most gyorsan regenerálódnunk kell, és holnap meg kell nyernünk a harmadik helyért a meccset.”

Zvonimir Serdarusics: „Mint edző, nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük ezt a meccset, amelyen 60 percig erő kézilabda zajlott. Igaz, volt kétszer is három gólos előnyünk, ennek ellenére végig szoros volt a találkozó. A legfontosabb, hogy holnap van esélyünk megnyerni a Bajnokok Ligáját.

Luka Karabatics: „Nagyon örülök, hiszen ez a csapatom és az én első Bajnokok Ligája döntőbe jutásom. Holnap igyekszünk, hogy valami nagyot érjünk el. Minél gyorsabban és a lehető legjobban fel kell készülnünk arra a találkozóra.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém, Nemzeti Sport, Sport1