BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Final Four, Mérkőzések, 3. forduló.

2017.06.04. 15:15 óra, Köln, Lanxess Aréna, 19075 néző.

Vezette: Matija GUBICA, Borisz MILOSEVICS (Horvátország).

EHF-képviselő: Nicolae VIZITIU (Moldávia).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - PALMARSSON Aron 8, LÉKAI Máté 6, UGALDE GARCIA Christian 6, NAGY László 6, NILSSON Andreas 5, GAJICS Dragan 2/1, ANCSIN Gábor 1, SULICS Renato, BLAGOTINSEK Blazs, TERZICS Mirszad, CHEMA RODRIGUEZ Jose Maria, MARGUCS Gasper, ILICS Momir, IVÁNCSIK Gergő. Vezetőedző: SABATE CAVIEDES Xavier.

Barça: RISZTOVSZKI Borko (kapus), PEREZ DE VARGAS Gonzalo (kapus) - N'GUESSAN Timothey 6, ENTRERRIOS Raul 5, RIVERA FOLCH Valero 5/1, ARINO Aitor 4, LAZAROV Kiril 3, JALLOUZ Wael 3, MORROS Viran 1, MEM Dika 1, SYPRZAK Kamil 1, TOMAS Victor 1, JICHA Filip, SAUBICH Joan, SORHAINDO Cedric, NÖDDESBO Jesper Brian. Vezetőedző: XAVI PASCUAL Fuertes.

Hétméteres: 1/1 (GAJICS Dragan 1/1), illetve 3/1 (RIVERA FOLCH Valero 2/1, LAZAROV Kiril 1/0).

Sárga lapok: 3 (UGALDE GARCIA Christian, NILSSON Andreas, NAGY László), illetve 2 (MORROS Viran, SAUBICH Joan).

Kiállítás: 3 (NILSSON Andreas 2', NAGY László 2', TERZICS Mirszad 2'), illetve 2 (RIVERA FOLCH Valero 2', JALLOUZ Wael 2').

Megjegyzés: 2 (1+1), illetve 1 (1+0). A mérkőzést látván, nehezen hihető adat.

Lövés hatékonyság: 77 % (44 lövés - 34 gól), illetve 67 % (45 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 21 % - 38 lövés - 8 védés (ALILOVICS Mirko 15 % - 20 lövés - 3 védés; MIKLER Roland 28 % - 18 lövés - 5 védés), illetve 23 % - 43 lövés - 10 védés (RISZTOVSZKI Borko 19 % - 16 lövés - 3 védés; PEREZ DE VARGAS Gonzalo 26 % - 27 lövés - 7 védés).

Bronzérem a vigaszágon

Tizenhárom év után sikerült legyőzni az FC Barcelona csapatát

Mindkét csapat egy góllal maradt le a döntőről, így két csalódott csapat feszült neki a bronzcsatának. A kérdés csak az volt: melyik csapat tudta jobban túltenni magát a csalódottságon. A Veszprém csapatában egy csere történt: Ancsin Gábor került be Schuch Timuzsin helyére (a balkezes átlövő szerepeltetése Nagy tehermentesítése miatt már ez első mérkőzésen kívánatos lett volna Chema helyén). A Veszprém malmára hajtotta még a vizet, hogy három órával többen pihenhetett, mint ellenfele. Mindez meglátszott a bakonyiak játékán, már az első percekben a kezükbe vették az irányítást, majdnem minden támadásból gól született, melyet egy darabig a Barcelona még egalizált (5-5). A 11. percben „robbantott” a Veszprém, s zsinórban négy gólt szerezve tetemes előnyre tettek szert (9-5). Ekkor Xavier Pascual időt kért, de ez sem vált hasznára csapatának, mivel a Veszprém tartotta három gólos előnyét (22. perc, 14-11). Ki tudja, milyen okból, Sabate mester is időt kért, s átszervezte csapatát. Pályára küldte Ilicset és Chemát (?), mely nem volt egy szerencsés húzás, mivel a Barcelona szívós játékkal egyre feljebb kapaszkodott, s a 28. percben ki is egyenlített (16-16). Újra meccsben volt a katalán csapat, s csak Alilovics bravúrjának volt köszönhető, hogy egy gólos előnnyel zárult a félidő (18-17).

A második félidőben Alilovics helyett – aki az első játékrészben több peches gólt kapott, úgy, hogy a már megfogott labda a kezéről és a lábáról vánszorgott a hálóba – Mikler állt a kapuba. Entrerrios ugyan még egyenlített, a Veszprém azonban nem engedte ki a kezdeményezést a kezéből, folyamatosan egy-két góllal vezetett. A 22. percben Jallouz még egyenlített (22-22), ám Mikler védéseinek és Nilsson gólerős játékának köszönhetően „megugrott” a Veszprém öt góllal (47. perc, 27-22). Ekkor már látszott, hogy ezt a „párbajt” a bakonyi gárda nyeri. S hogy így legyen, arról Palmarsson gondoskodott, ragyogó aszisztokat adott, s úgy mellesleg lőtt négy gólt. Nem is tudott a Barcelona mínusz négy gólnál jobban felzárkózni, pedig megpróbáltak mindent, a hét a hat elleni játékot, a nyitott védekezést, emberfogást, két beállós játékot, de nem találtak fogást a magyar védelmen. Végeredményben a Telekom Veszprém játékosai az elszúrt elődöntő után megmutatták sportemberi nagyságukat, kiszolgálták a szurkolóikat, s szűk tizenhárom év után biztosan legyőzték egykori „mumusukat” (34-30).

PEREZ DE VARGAS Gonzalo  5 védés

Javier Sabate: „Gratulálok a játékosainknak, a csapatunknak, a klubunknak és az ellenfelünknek is. Nagyon kemény meccset játszottunk tegnap mindketten, és ma sem volt ez másként egymás ellen. Nagyszerű érzés volt megnyerni ezt a mai találkozót a Barcelona ellen, amelyet ritkán és mindig nehezen tudott legyőzni a Veszprém a története során. Nagyon boldog vagyok, hogy győzelemmel tudok elbúcsúzni a klubtól. Külön öröm, hogy az ellen a csapat ellen zárhattam a veszprémi karrieremet, ahol korábban játszottam, és amelynek az edzője egykoron az én edzőm is volt. Köszönöm mindenkinek, aki támogatott. Külön köszönöm csapatunk kapitányának és egyben a barátomnak, aki mindig sokat segíttet. Köszönöm a klubnak a segítséget, főleg a Kálomista Gábornak. Nagy köszönet a szurkolóinknak a támogatásért.”

Nagy László: „Tegnap sajnos nem tudtunk nyerni a PSG ellen, és ma nem a döntőben játszottunk. De sikerült felállni a csalódottságunkból, jól reagáltunk a helyzetre és jól játszottunk. Kiválóan összeállt a védekezésünk és végig egy lépéssel a Barca előtt jártunk. Jó érzés győzelemmel búcsúzni Kölntől. Folytatjuk a munkát és várjuk a következő szezon kezdetét.”

Iváncsik Gergő: A PSG elleni vereség miatt ki kellett tenni magunkért . Máshogy is alakulhatott volna az elődöntő, hiszen bebizonyítottuk, hogy egy Barcelonát is le tudunk győzni, ami abszolút nem volt egyszerű a szombati vereség után. A Bajnokok Ligája trófeáért jöttünk, ez nem sikerült, remélem, a harmadik hellyel szebbé tettük ezt a hétvégét. Remélem, ennek is örül mindenki. Szerintem is sima meccs volt, látszott a Barcán, hogy elfáradtak a játékosok. Mi jobban akartuk a győzelmet.”

Lékai Máté: A tavalyi és az idei is egy sikertelen Final Four volt. Örülök, hogy nyertünk, de ha visszagondolok majd erre a Final Fourra, mindenképpen sikertelennek fogom ítélni. Ettől még a pályán mindent megtettem, mert nekünk ez az életünk, élvezem, amikor húszezer ember előtt játszhatok, aminek a negyede ráadásul veszprémi. Mindenki tudja, mi volt a célja az összes csapatnak, aki idejött Kölnbe, mi már negyedszerre jutottunk el idáig, és egyszer sem sikerült megnyerni. A szurkolókat elismerés illeti, miattuk és a távozók miatt is sajnálom, hogy idén sem sikerült megnyerni a Bajnokok Ligáját."

Mikler Roland: „Az elődöntő után is arról beszéltünk, hogy nincs sok időnk szomorkodni. Egy olyan Barcelonát sikerült legyőznünk, amely hozzánk hasonlóan csalódott volt. Ettől függetlenül ők ugyanúgy győzelemmel akartak búcsúzni, de ma valamivel mi játszottunk jobban. Le a kalappal a csapat előtt, hogy fel tudtunk állni azok után, hogy milyen heroikus küzdelemben kaptunk ki a PSG-től. Látszik, kevés különbség van a négyes döntőben az első és a negyedik között. Nagyon megküzdöttünk a bronzéremért, mert nem akartunk két vereséggel hazamenni. Annak, aki pályára léphet a Final Fouron, az a csúcsot jelenti, és ilyen támogatás mellett, mint amit mi kaptunk, nem tehettük meg, hogy ne tegyük oda magunkat száz százalékig."

Xavi Pascual Fuertes: „Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Megtisztelőek voltak Xavi szavai, én is hasonlóan érzek. Jó formában érkeztünk erre a hétvégére, jól is játszottunk, de sajnos egyik nap sem tudtunk nyerni. Büszke vagyok a csapatomra. Több megoldást is kipróbáltunk mind elől, mind hátul, ám a Veszprém jobb volt ma, megérdemelte a győzelmet.”

Viran Morros: Gratulálok a Veszprémben és gratulálok a Xavi Sabaténak a Veszprémben végzett munkájához. Szomorúak vagyunk most, hiszen mindent megpróbáltuk a sikerért. Több taktikai formációval is próbálkoztunk, de végül egyik sem vezetett sikerre. Ez a Final Four sajnos nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. De jövőre újra megpróbáljuk, hogy eljussunk idáig.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém, Nemzeti Sport, Sport1