NEMZETKÖZI, XXXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, Férfi selejtezők, 3. csoport, 3. forduló.

2024.03.17. 21:00 óra, Tatabánya, Multifunkciós Csarnok, 6000 néző.

Vezette: Robert SCHULZE, Tobias TÖNNIES (Németország).

IHF-képviselő: Jorn MOLLER NIELSEN (Dánia).

Magyarország:
MIKLER Roland (kapus)BARTUCZ László (kapus)IMRE Bence 9/3BÁNHIDI Bence 4SZITA Zoltán 4ILICS Zoran 3FAZEKAS Gergő 2ANCSIN Gábor 2ROSTA Miklós 2LÉKAI Máté 2BÓKA Bendegúz 1BODÓ Richárd 1SIPOS AdriánLIGETVÁRI PatrikRODRIGUEZ PedroHANUSZ EgonSzövetségi kapitány: CHEMA Rodriguez
Hétméteres: 3/3 (IMRE Bence 3/3)
Kiállítás: 3 (SIPOS Adrián 2'BODÓ Richárd 2'ILICS Zoran 2')
Végleges kiállítás: 1 (SIPOS Adrián)
Lövés hatékonyság: 77 % (39 lövés - 30 gól)
Kapus teljesítmény: 33 % - 39 lövés - 13 védés - 1 üres kapus gól (MIKLER Roland 11 % - 9 lövés - 1 védés - 8 kapott gól; BARTUCZ László 40 % - 30 lövés - 12 védés - 18 kapott gól),
Portugália:
MARQUES Diogo (kapus)CAPDEVILLE Gustavo (kapus)PORTELA Pedro 6/2COSTA Martim 5FRADE Luis 5FERNANDES Leonel 3AREIA Antonio 3DUARTE Gilberto 1MARTINS Miguel 1SOUSA SILVA Rui 1CAVALCANTI Alexandre 1COSTA Francisco 1HERNANDEZ BORGES AlexisBRANQUINHO DiegoSALVADOR SalvadorNAZARÉ JoaquimSzövetségi kapitány: PEREIRA Paulomásodedző: FIDALGO Paulo
Hétméteres: 3/2 (PORTELA Pedro 2/2AREIA Antonio 1/0)
Sárga lapok: 1 (másodedző: FIDALGO Paulo)
Kiállítás: 4 (FERNANDES Leonel 2'HERNANDEZ BORGES Alexis 2'CAVALCANTI Alexandre 2'SALVADOR Salvador 2')
Lövés hatékonyság: 54 % (50 lövés - 27 gól).
Kapus teljesítmény: 15 % - 34 lövés - 5 védés - 1 üres kapus gól (CAPDEVILLE Gustavo 0 % - 12 lövés - 0 védés - 12 kapott gól; MARQUES Diogo 23 % - 22 lövés - 5 védés - 17 kapott gól.)

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 7-4, 15. percben 9-8, 20. percben 13-10, 25. percben 15-13, 30. percben 16-16, 35. percben 18-19, 40. percben 19-21, 45. percben 21-22, 50. percben 22-24, 55. percben 26-25, 60. percben 30-27

1. Norvégia 3 3 0 0 102-78 24 6
2. Magyarország 3 2 0 1 88-80 8 4
3. Portugália 3 1 0 2 93-91 2 2
4. Tunézia 3 0 0 3 77-111 -34 0

Megvan! Mármint a párizsi kvóta! Győzelmével Magyarország férfi kézilabda válogatottja
12 év után újra olimpián mutathatja meg tudását. Most már a női válogatotton van a sor…