2021.04.29. 10:57KOMMENTEK >>

Spanyolország - Magyarország

28-30 (15-14)

NEMZETKÖZI, Férfi EHF EURO CUP 2022, 1. csoport, 5. forduló.

2021.04.28. 20:30 óra, Antequera, Malaga, Polideportivo Fernando Arguelles, 200 néző.

Vezette: Charlotte BONAVENTURA, Julie BONAVENTURA (Franciaország).

EHF-képviselő: Carmen MANCHADO LOPEZ (Spanyolország).

Spanyolország: PÉREZ DE VARGAS Gonzalo (kapus), CORRALES Rodrigo (kapus) - FIGUERAS Adrian 8, SARMIENTO Daniel 6, CAÑELLAS Joan 3, SOLÉ SALA Ferran 3, ENTRERRIOS Raúl 2, FERNÁNDEZ Ángel 2, MAQUEDA Jorge 2, BALAGUER David 1, IZQUIERDO LABAYEN Ander 1/1, MARCHAN Rubén, GUARDIOLA Gedeón, MORROS Viran, RIVERA Valero, GURBINDO Eduardo. Szövetségi kapitány: RIBERA ROMANS Jordi.

Magyarország: SZÉKELY Márton (kapus), MIKLER Roland (kapus) - BÁNHIDI Bence 8, SZITA Zoltán 4, MÁTHÉ Domonik 4/2, LÉKAI Máté 3, RODRIGUEZ Pedro 3, BÓKA Bendegúz 3, LEIMETER Csaba 3, BODÓ Richárd 1, HANUSZ Egon 1, BUJDOSÓ Bendegúz, ROSTA Miklós, LIGETVÁRI Patrik, TOPICS Petar, SIPOS Adrián. Szövetségi kapitány: GULYÁS István.

Hétméteres: 2/1 (SOLÉ SALA Ferran 1/0, IZQUIERDO LABAYEN Ander 1/1), illetve 2/2 (MÁTHÉ Domonik 2/2).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (SIPOS Adrián).

Kiállítás: 3 (GURBINDO Eduardo 2', CAÑELLAS Joan 2', GUARDIOLA Gedeón 2'), illetve 5 (SIPOS Adrián 4', SZITA Zoltán 2', BODÓ Richárd 4').

Részeredmények: 5. percben 0-1, 10. percben 1-6, 15. percben 4-9, 20. percben 9-11, 25. percben 12-13, 30. percben 15-14, 35. percben 17-17, 40. percben 20-19, 45. percben 23-21, 50. percben 25-25, 55. percben 27-27, 60. percben 28-30.

Lövés hatékonyság: 58 % (48 lövés - 28 gól), illetve 71 % (42 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 23 % - 39 lövés - 9 védés (CORRALES Rodrigo 27 % - 33 lövés - 9 védés - 24 kapott gól; PÉREZ DE VARGAS Gonzalo 0 % - 6 lövés - 0 védés - 6 kapott gól), illetve 38 % - 45 lövés - 17 védés, egy hétméteresből (MIKLER Roland).

1. Magyarország 5 4 0 1 155-129 26 8
2. Horvátország 3 3 0 0 94-79 15 6
3. Spanyolország 4 1 0 3 115-111 4 2
4. Szlovákia 4 0 0 4 83-128 -45 0

Gulyás István: „Nagyon boldogok vagyunk, hiszen olyan csapatot vertünk meg a saját otthonában, amely nagyon rég nem veszített hazai pályán, illetve világbajnoki harmadik és Európa-bajnok együttes a spanyol válogatott. Jól játszottunk, nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Tudtuk, hogy cserélnünk kell majd, így ezt követően az első fél- idő második felében volt is egy kis bizonytalanságunk védekezésben, ekkor az ellenfél vissza is tudott jönni a mérkőzésbe. A második játékrészben a kezdő csapatunkkal is- mét teljesen uraltuk a mérkőzést, és a végén azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Holnap utazunk haza, ahol kielemezzük a horvátok mai mérkőzését. Igyek- szünk ugyanilyen tisztességesen felkészülni ellenük is, és természetesen otthon is nyerni szeretnénk a szombati mérkőzésen.”

Bánhidi Bence: „Azt gondolom, hogy ugyanott tudtuk folytatni a játékunkat, ahol abbahagytuk a világbajnokságon. Egy nagyon komoly mérkőzést játszottunk, egy nagyon magas színvonalú spanyol válogatott ellen. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, utána kicsit visszavettünk a tempóból, nagyon sok technikai hibát követtünk el. A szü- netben tudtuk rendezni a sorainkat, majd beleadtunk mindent a második játékrész- ben, és így lett meg a siker. Holnaptól elkezdjük a felkészülést a horvát csapat ellen, és nagyon reméljük, hogy itthon tudjuk tartani a két pontot.”