NEMZETKÖZI, Férfi EHF EURO CUP 2022, 1. csoport, 6. forduló.

2021.05.01. 14:10 óra, Veszprém, Veszprém Aréna, 20 néző.

Vezette: Fabian BAUMGART, Sascha WILD (Németország).

EHF-képviselő: SOÓS Balázs (Magyarország).

Magyarország: BŐSZ Dániel (kapus), MIKLER Roland (kapus) - MÁTHÉ Domonik 6/1, RODRIGUEZ Pedro 5, BÁNHIDI Bence 3, LEIMETER Csaba 3, TOPICS Petar 3, BODÓ Richárd 2, SZITA Zoltán 1, BÓKA Bendegúz 1, KOVACSICS Péter 1, HANUSZ Egon 1, LÉKAI Máté, ROSTA Miklós, LIGETVÁRI Patrik, SIPOS Adrián. Szövetségi kapitány: GULYÁS István.

Horvátország: PESICS Iván (kapus), MANDICS Matej (kapus) - CSUPICS Ivan 5/5, LUCSIN Tin 4, PAVLOVICS Domagoj 3, SEBETICS Luka 3, KUSAN Tomiszlav 3, MANDICS David 2, NACSINOVICS Veron 2, GRUBISICS Fabijan, MARAS Mateo, GRAHOVAC Nikola, MATANOVICS Vlado, MILETA Fran, GODEC Karlo, MIHICS Lovro. Szövetségi kapitány: HORVAT Hrvoje.

Hétméteres: 2/1 (MÁTHÉ Domonik 2/1), illetve 5/5 (CSUPICS Ivan 5/5).

Sárga lapok: 1 (SIPOS Adrián), illetve 2 (SEBETICS Luka, MANDICS David).

Kiállítás: 4 (TOPICS Petar 2', BODÓ Richárd 2', LÉKAI Máté 2', HANUSZ Egon 2'), illetve 6 (NACSINOVICS Veron 2', SEBETICS Luka 4', CSUPICS Ivan 2', LUCSIN Tin 2', PAVLOVICS Domagoj 2').

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 4-5, 15. percben 5-8, 20. percben 6-8, 25. percben 9-9, 30. percben 9-10, 35. percben 12-12, 40. percben 13-15, 45. percben 16-17, 50. percben 20-19, 55. percben 23-20, 60. percben 26-22.

Lövés hatékonyság: 55 % (47 lövés - 26 gól), illetve 56 % (39 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 29 % - 31 lövés - 9 védés (MIKLER Roland 27 % - 22 lövés - 6 védés - 16 kapott gól; BŐSZ Dániel 33 % - 9 lövés - 3 védés - 6 kapott gól), illetve 30 % - 37 lövés - 11 védés, egy hétméteres (PESICS Iván).

1. Magyarország 6 5 0 1 181-151 30 10
2. Horvátország 5 4 0 1 142-128 14 8
3. Spanyolország 4 1 0 3 115-111 4 2
4. Szlovákia 5 0 0 5 106-154 -48 0

Magyarország válogatottja a hátralévő Spanyolország – Szlovákia és Spanyolország – Horvátország mérkőzések eredményeitől függetlenül megnyerte a Férfi EHF EURO CUP 2022 tornát. Papíron, ha a horvátok vendégként legyőzik a spanyolokat, pont- számban beérik a magyar együttest (10-10 pont), viszont az egymás elleni eredmé- nyek a magyar csapatnak kedveznek: Eszéken négygólos vereség (27-31), Veszp- rémben négygólos győzelem (26-22), egyenlő gólkülönbség (53-53), így idegenben lőtt több góllal a magyar alakulat végez a táblázat élén. Spanyol győzelem vagy döntetlen estén Magyarország válogatottja pontszámban is megelőzi vetélytársait.

Gulyás István: „Az ellenfél az első félidőben meg tudta valósítani a saját taktikáját, míg mi nem tudtunk dinamikusan játszani. A második játékrészben, úgy vélem, hogy elfáradt a horvát csapat, mi pedig megérdemelten nyertünk.”

Máthé Dominik: „Az első félidőben nagyon nehéz volt a horvátok öt-egyes védeke- zését feltörni és Ivan Pesics is nagyon jól védett végig. A második félidőben egy másik magyar csapat jött vissza a szünetről, ami viszont már képes volt áttörni a horvát falat. Büszke vagyok a csapatra, hogy meg tudtuk nyerni az EHF Európa Kupát, ezek a mérkőzések remek alkalmak voltak arra, hogy gyakoroljunk a januári Európa-baj- nokságra.”