NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Elődöntők, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2021.12.17. 20:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 3150 néző.

Vezette: Maike MERZ, Tanja KUTTLER (Németország).

IHF-képviselő: Stella VARTANYAN (Oroszország).

Norvégia: SOLBERG Silje (kapus), LUNDE Katrine (kapus) - MÖRK Nora 8/4, BRATTSET Kari 7, REISTAD Henny 3, KRISTIANSEN Veronica 3, SOLBERG ISAKSEN Sanna 3, OFTEDAL Stine 1, JACOBSEN Marit 1, AARDAHL Maren 1, ARNTZEN Emilie, AUNE Malin, INGSTAD Vilde, HÖGDAHL Moa, HERREM Camilla, BREISTÖL Kristine. Szövetségi kapitány: HERGEIRSSON Thorir.

Spanyolország: NAVARRO GIMÉNEZ Silvia (kapus), CASTELLANOS Mercedes (kapus) - CABRAL BARBOSA Alexandrina 5, ARCOS POVEDA Paula 3, GUTIÉRREZ Jennifer 3/1, CESAREO ROMERO Elisabet 2, MARTÍN Carmen 2/1, CAMPOS COSTA Carmen 1, ANDERIUS MARTIN Silvia 1, ETXEBERRIA Maitane 1, LOPEZ JIMENEZ Soledad 1, FERNANDEZ FRAGA Alicia 1, HERNANDEZ Ainhoa 1, GASSAMA Kaba, RODRÍGUEZ Almudena, ESPÍNOLA Irene. Szövetségi kapitány: PRADES PONS Jose Ignacio.

Hétméteres: 6/4 (MÖRK Nora 5/4, REISTAD Henny 1/0), illetve 3/2 (GUTIÉRREZ Jennifer 2/1, MARTÍN Carmen 1/1).

Sárga lapok: 0, illetve 3 (Szövetségi kapitány: PRADES PONS Jose Ignacio, CESAREO ROMERO Elisabet, GUTIÉRREZ Jennifer).

Kiállítás: 3 (AARDAHL Maren 2', BRATTSET Kari 2', HERREM Camilla 2'), illetve 2 (CESAREO ROMERO Elisabet 2', ANDERIUS MARTIN Silvia 2').

Részeredmények: 5. percben 1-1, 10. percben 3-3, 15. percben 6-3, 20. percben 7-5, 25. percben 9-7, 30. percben 11-11, 35. percben 14-12, 40. percben 16-14, 45. percben 19-16, 50. percben 22-16, 55. percben 24-17, 60. percben 27-21.

Lövés hatékonyság: 61 % (44 lövés - 27 gól), illetve 53 % (40 lövés - 21 gól).

Kapus teljesítmény: 38 % - 34 lövés - 13 védés, egy hétméteres (LUNDE Katrine), illetve 29 % - 38 lövés - 11 védés (NAVARRO GIMÉNEZ Silvia 31 % - 36 lövés - 11 védés - 25 kapott gól; CASTELLANOS Mercedes 0 % - 2 lövés - 0 védés - 2 kapott gól).

A Győri Audi ETO KC „négyesfogatából” ezúttal három játékos kezdőként lépett pályára, mivel a norvég kapuban Katrine LUNDA kezdett, Silje SOLBERG csak a kispadon szorított társainak. A három mezőnyjátékos közül Veronica KRISTIANSEN töltötte a legkevesebb időt a pályán (29:38 perc), ezalatt összehozott 5 lövésből 3 gólt (60 százalék), s volt egy „el- csent” labdája is, amiból gól lett. Védekezésben is kivette a részét, bal kettes pozícióban igyekezett gátat vetni a spanyolok támadásainak. Stine OFTEDAL szinte végig a pályán volt (52:10 perc), hatásosan irányította csapatát, igaz, a góllövés nem ment neki (25 százalék, 4 lövés, 1 gól), 8 gólpasszából azonban társai rendre betaláltak. A csapat legjobb teljesít- ményét Kari BRATTSET nyújtotta. Katrine LUNDA után (59:07 perc) ő töltötte a legtöbb játék- időt a pályán (53:19 perc), s csak a hajrában kapott pihenőt, amikor már eldőlt a mérkőzés. Jobb hármas pozícióban a védelem oszlopa volt, s támadásban is kimagaslót alkotott: 7 lövésből 7 gól (100 százalék), ezen kívül volt 2 „lopott” labdája is.